לפרסום חייגו: 050-5788255

תחבורה בהעוטף

תחבורה

חוף אשקלון: שיפור התשתיות הוריד את מספר הנפגעים בתאונות דרכים

מדו"ח שהוגש לאחרונה למועצה האזורית חוף אשקלון, עולה כי חלה ירידה משמעותית בתאונות דרכים בתוך הישובים, וזאת הודות לשיפור התשתיות במועצה והשקעה בחינוך ופעילויות בנושא זהירות בדרכים (צילום: יאיר הרוש)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

שיפור התשתיות במועצה האזורית חוף אשקלון משמר את מגמת הירידה במספר הנפגעים בתאונות דרכים בתוך יישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. עם זאת, חלה עליה בנפגעים בכבישים בין עירוניים, בעיקר בכביש 4. הסיבה: חוסר סבלנות וחוסר תשומת לב של הנהגים לכביש, בין היתר בשל התעסקות מיותרת בסלולארי.

נתונים אלה ועוד מופיעים בדו"ח של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שיוגש למועצה האזורית חוף אשקלון לסיכום שנת 2018. את נתוני הדו"ח קיבל השבוע מנהל מטה הבטיחות בדרכים במועצה, מאיר ירימי מאורית אורנשטיין-חן, מנהלת אזור לכיש ברלב"ד. השניים נפגשו במטרה להכין תכנית עבודה שנתית שעיקרה המשך צמצום היפגעות התושבים בתאונות הדרכים.

אורית ציינה כי מהנתונים עולה תמונה מעודדת ולפיה חלה ירידה משמעותית בפגיעת תושבים בתוך הישובים. מהדו"ח עולה כי שנת 2018 הסתיימה עם הרוג אחד, בשנת 2017 שלושה תושבים נפצעו באורח קל, ב-2016 תשעה נפצעו (שניים קשה ושבעה קל), "בסך הכל מדובר במגמה חיובית של ירידה, שהחלה כבר משנת 2016 וזאת הודות לשיפור התשתיות במועצה והשקעה בחינוך ופעילות זה"ב בקרב ילדים ונהגים צעירים במועצה ובביה"ס התיכון", אמרה אורית והוסיפה: "בהחלט נעשית עבודה משמעותית בשלוש השנים האחרונות במועצה והשיפור מאוד רציני בכל הקשור לקידום הבטיחות בדרכים".

לעומת הנתונים החיוביים, הדו"ח מצביע על עלייה במספר הנפגעים בכביש בין עירוני. מהדו"ח עולה כי בשנת 2018 נפגעו 51 איש בכביש בין עירוני, מתוכם שלושה הרוגים, 13 פצועים קשה והיתר קל. מדובר בעליה של 20 אחוז מ-2017, אז נפגעו 38 איש באורח קל. בסה"כ, בין השנים 2015 -2018 נפגעו 126 איש בכבישים בין עירוניים במועצה, מתוכם 52 על כביש 4 ועוד 20 על כביש מספר 232. אורית הסבירה: "העלייה במספר הנפגעים בכביש בין עירוני נובעת מכך שהציר (כביש 4) נמצא בעבודות ונהגים מנסים 'לחתוך', חוסר סבלנות וגם אי תשומת לב לדרך, למרות האכיפה המוגברת שם.

מה המסר שלך לנהגים? "המסר הוא לקחת אחריות בנהיגה, לחגור את הנוסעים ברכב גם בנסיעה קצרה ולא להשיב למסרונים ולא להשיב לשיחות בסלולאר (אלא אם כן מדובר בדיבורית)".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
אתר מושלם
אורן | 21:02   27.02.19