לפרסום חייגו: 050-5788255

תחבורה בהעוטף

תחבורה

המאבק נגד כביש הדמים

בעקבות תאונת דרכים שגבתה את חייה של בת זוגה, פתחה ניצן איתמרי, בת קיבוץ רוחמה, במאבק על כביש 334. היום בשעה 13:00 תיערך הפגנה גדולה בצומת איבים (צילום: דנה בר און)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

למרות שכביש 334, כביש רוחמה – דורות ושדה צבי, הוא לכאורה רק כביש צדדי, מדובר בכביש מסוכן מאוד, המשתרע על כמעט 18 ק"מ בלי שוליים וללא תאורה בכלל. על-פי נתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלמ"ס, בכביש 334 בין השנים 2003-2018 אירעו 28 תאונות דרכים בהן נפגעו 70 בני אדם, חמישה מתוכם באורח קשה, וחמישה נהרגו.

לפני שבעה חודשים בקטע שבין רוחמה לדורות, נהרגה מיטל קרואני ז"ל, בת זוגה של ניצן איתמרי מקיבוץ רוחמה, "מיטל יצאה ב6:30 בבוקר מהקיבוץ לעבודה, בוקר שגרתי, ובכביש דו-סטרי נהגת סטתה לנתיב שלה ונכנסה בה חזיתית", מספרת ניצן. שתי הנהגות נהרגו במקום, כקילומטר וחצי מהיציאה מרוחמה. ניצן ומיטל היו זוג במשך 8 שנים, ולפני שנה התחתנו השתיים בחתונה שמחה ומאושרת, "אנחנו ביחד מאז גיל 18, חיים שלמים. חזרנו לפני כמה שנים לחיות ברוחמה, התחלנו לבנות בית בקיבוץ. כל העתיד היה לפנינו, ובאותו בוקר היא פשוט יצאה ולא חזרה".

הדבר שהוביל את ניצן לפתוח במאבק היה אירוע דרמטי נוסף שחוותה עם אביה בדיוק באותו הכביש, "חודש אחרי שמיטל נהרגה נסעתי באוטו מאחורי אבא שלי, כשהוא בעצם מצלם באפליקציית 'שומרי הדרך', והצלחנו לתפוס עקיפה מסכנת חיים, שבה כמעט איבדתי גם את אבא שלי". ניצן העלתה פוסט בנושא לפייסבוק, אשר זכה לתגובות ושיתופים רבים, "כך התאגדה הקבוצה ברוחמה של 5-6 חבר'ה טובים, ואנחנו נפגשים פעם בשבוע לדיונים והחלטות, ויוצרים קשרים עם כל הגורמים הרלוונטים – משרד התחבורה, נתיבי ישראל, וראשי המועצות שער הנגב ובני שמעון, שהכביש הזה עובר גם בשטחה", היא מספרת. בנוסף, פתחו דף פייסבוק אשר בו מעלים תושבי האזור תיעוד על בסיס יומי של נסיעות ועבירות תנועה חמורות המתרחשות בכביש 334, וכן פתחו עצומה שהגיעה ליעד אותו הציבו - 1000 חתימות.

היום (שישי) בשעה 13:00 תיערך הפגנה גדולה בצומת איבים, וניצן מספרת שאחת המטרות של ההפגנה היא להשמיע את קולם כדי להעלות את המודעות לכביש המסוכן וליצור שינוי, "ובנימה אישית, אני רוצה לתת איזושהי משמעות למוות של מיטל, ולהציל נפשות נוספות. אנחנו לא נעצור עד שנראה שינוי או התייחסות לדבר הזה, אפילו ברמה המיידית של להציב אכיפה, גדר הפרדה או מה שצריך, לא לי הפתרונות, יש גדולים ממני שצריכים לתת אותם, אבל אנחנו לא נעצור עד שנציל עוד אנשים בכביש הזה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: