לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שדות נגב בהעוטף

שדות נגב

עושים עסקים בשדות נגב

כנס העסקים השנתי ליזמים ובעלי עסקים התקיים לראשונה בשדות נגב. הכנס בהובלתו של ראש המועצה תמיר עידאן התקיים בנוכחותו של שר הכלכלה אלי כהן ובשיתוף מעברים נגב מערבי ומעוף. יותר מ80 יזמים ובעלי עסקים מכל רחבי המועצה נהנו מאירוע מושקע ורציני שבמהלכו הם קיבלו סקירה על פעילויות המועצה למען העסקים וכלי סיוע שונים שיוכלו לשמש כעזר בקידום עסקיהם, לאור האתגרים והמורכבויות של קיום עסק בעוטף (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, בירך את הנוכחים, הציג את עשיית משרד הכלכלה וענה בפירוט לשאלות המגוונות של בעלי העסקים. בכנס הציגו צוות המועצה את האסטרטגיה החדשה שמהותה "בעלי העסקים במרכז".  

עידאן, שהתרשם לטובה מהכמות הגדולה של בעלי העסקים שהגיעו לכנס, אמר בפתיחות שהמעגל שנמצא בחדר הזה הינו אחד מאתגרי המועצה לפיתוח בשנים הקרובות " עכשיו שבעלי העסקים והיזמים מכונסים למקום אחד, זו החובה שלנו במועצה לקחת את המושכות ולהמשיך בעשייה שתלווה, תסייע ותקדם את העסקים המקומיים שלנו" הסביר עידאן.  ראש המועצה הוסיף וציין שהעסקים המקומיים מאפשרים לתושבי המועצה והאזור להרוויח מוצרים איכותיים ושירות מעולה ממש קרוב לבית אבל התרומה שלהם משמעותית יותר.
"אתם, היזמים ובעלי העסקים שנמצאים במועצה, המנוע של הכלכלה המקומית, ואנחנו גאים בכך" ציין עידאן. 

שרית מנשקו, מנהלת סניף מעוף שדרות ועוטף ציינה כי "שיתוף הפעולה בין מועצת שדות נגב, מעברים ומעוף מרחב דרום קידם את פתיחתו של פורום העסקים ה-1 בשדות נגב. יוזמה אסטרטגית מבורכת בעידודו ותמיכתו של אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה,  ובהובלתו  הנחושה של תמיר עידאן, ראש מוא"ז שדות נגב. ישנה חשיבות  לפורום עסקים המורכב מתושבי המועצה, הם  אלה שיודעים ומכירים הכי טוב את הצרכים והאתגרים בשטח". דורון אשטן, מנהלת מעברים נגב מערבי, הציגה את השותפות בין המועצה למעברים ואת משמעותה ליזמים המקומיים.

הערב הופק בצורה מרשימה שכללה נטוורקינג בין בעלי העסקים ומספר דמויות משמעותיות שהציגו לבעלי העסקים את כלי הסיוע שברשותם עבור היזמים ובעלי העסקים. במרכז הכנס הייתה הרצאתה המהפנטת של רונית כפיר שהשאירה המון נקודות למחשבה ושיעורי בית לביצוע לכל אחד מבעלי העסקים שנכח בהרצאה.

מחדשים ומתקדמים
"מטרת הכנס היא להוציא אל הפועל תהליך רוחב שצוות המועצה, יחד עם שותפינו במעוף ובמעברים עובדים עליו תקופה ארוכה", מסבירה לנו ג'ולי פורת, עוזרת ראש המועצה והאחראית על תחום העסקים במועצה. כחלק מהתהליך הקימו במועצה אינדקס עסקים כוללני ומפורט, שייתן מקום לכל אחד מהיזמים ובעלי העסקים ברשות. בנוסף, במהלך הערב הוכרז על הקמת "מועדון עסקים" שילווה את כל העסקים במהלך השנה באמצעות פגישות אישיות, סדנאות ומפגשים מקצועיים. "החידוש הוא מגוון כלים והנגשה של כלל בעלי התפקידים במועצה על מנת להקל על בעל העסק, שחווה מספיק אתגרים במציאות הביטחונית והכלכלית, ואנחנו כמועצה נמצאים כאן על מנת לאפשר לבעל העסק להתרכז בפיתוח העסק שלו ובקידומו" ציינה פורת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: