לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שדות נגב בהעוטף

שדות נגב

נלחמים באלימות כלפי נשים

צוות המועצה האזורית שדות נגב עצר את פעילות המועצה ביום שלישי האחרון וקיים טקס מיוחד לציון יום האלימות כלפי נשים. במהלך הטקס, אמר תמיר עידאן, ראש המועצה לעובדים: "אני קורא לכולם לפקוח עיניים, להסתכל מסביב ובמידה ואתם נתקלים במקרים כאלו או בחשד שמדליק נורה אדומה - לדווח" (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

צוות המועצה האזורית שדות נגב עצר את פעילות המועצה ביום שלישי האחרון וקיים טקס מיוחד לציון יום האלימות כלפי נשים. במהלך הטקס, אמר תמיר עידאן, ראש המועצה לעובדים: "אסור לנו להיות אדישים. התופעה הזו שעשבים שוטים מאפשרים לעצמם להשתמש באלימות כלפי נשים היא דבר פסול שצריך לעקור מהשורש. אני קורא לכולם לפקוח עיניים, להסתכל מסביב ובמידה ואתם נתקלים במקרים כאלו או בחשד שמדליק נורה אדומה - לדווח".

עדן גבאי,מנהלת היחידה של הרשות החדשה במועצה, הציגה את הסטטיסטיקה הנוראית של נשים שנפגעו בשנה האחרונה. תופעת האלימות כנגד נשים בכלל ובתוך המשפחה בפרט, היא מהתופעות הקשות בחברה הישראלית, למעלה מ200,000 נשים בישראל סובלות מאלימות וכ-600,000 ילדים עדים לאלימות מידי שנה. 18 נשים בממוצע נרצחות מידי שנה על ידי בני זוגן ועדיין תופעת האלימות נתפסת ע"י רוב הציבור כבעיה של נשים ולא כבעיה של החברה כולה. לדברי גבאי, "אירועי הרצח בחודש האחרון משקפים את העובדה שהאלימות יכולה להימצא בכל מקום ולקרות לכל אחת ללא קשר למוצא או מגזר, השכלה, מצב כלכלי, או כל גורם אחר. מדובר בתופעה מדאיגה ורחבת היקף המתקיימת בכלל המגדרים של החברה בישראל. בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההכרה בכך שזהו לא רק תפקידן של הנשים להילחם באלימות כלפי נשים, על כל סוגיה, אלא תפקידה של החברה הישראלית כולה". 

שרונה בן ברון, עו"ס במחלקה לשירותים חברתיים בשדות נגב ויועצת ראש המועצה לקידום מעמד האישה, הציגה לצוות המועצה את עשייתה ואת שיתופי הפעולה הקיימים לקידום הנשים במועצה.

יום המאבק באלימות כלפי נשים צויין ברחבי העולם, באמצעות טקסטים ומיצגים שנועדו לתת במה לנושא החברתי. בסיומו של הטקס בשדות נגב,  כל אחד ואחת מהנוכחים טבל את כף ידו בצבע גועש, ויחד יצרו עובדי ועובדות המועצה מיצג אומנותי של טביעות ידיים שמשמעותן הסכמה וחתימה על האמנה כנגד אלימות כלפי נשים. המיצג מוצג בבניין המועצה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: