לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שדות נגב בהעוטף

שדות נגב

חוויה נוסטלגית, מהנה וייחודית – מתחם ה" דרייב אין" החדש של שדות נגב

בשורה משמחת לשוחרי התרבות במועצה האזורית שדות נגב והסביבה – בשבוע האחרון חנכו במועצה מתחם "דרייב אין" בו מוקרנים סרטים, הצגות ומופעי מדע לכל המשפחה ולרווחת התושבים. ראש המועצה: "הסכמנו כולנו שזהו פתרון יצירתי ואיכותי, באמצעותו אנו יכולים להמשיך ולהציע מופעי תרבות ופנאי לתושבי המועצה" (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בשורה משמחת לשוחרי התרבות במועצה האזורית שדות נגב והסביבה – בשבוע האחרון חנכו במועצה מתחם "דרייב אין" בו מוקרנים סרטים, הצגות ומופעי מדע לכל המשפחה ולרווחת התושבים.

עם התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובמטרה לצמצם את רמת התחלואה, הנחה משרד הבריאות לסגור את כל אולמות הקולנוע והיכלי התרבות ברחבי הארץ כך שבלי כל התראה מוקדמת עולם התרבות סגר את שעריו ועל ראשי הרשויות והתרבות בארץ הוטלה המשימה למצוא פתרונות יצירתיים במטרה להמשיך ולהעניק תרבות לתושביהם לצד שמירה על בריאותם.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, ומנהל המתנ"ס יוני ממו ובשיתוף מנהל מחלקת התרבות של שמעון וקנין, החלו לפני כשבועיים לרקום את הקמת מתחם ה"דרייב אין" הראשון בשדות נגב, זאת לאחר שהתברר שלא ניתן לקיים את אירועי הקיץ הרבים שתכננו לחודש אוגוסט לאחר סיום הקייטנות לילדי המועצה.

לטובת הקמת המתחם הוכשר צוות ייעודי עליו הוטלה המשימה למצוא מקום ראוי להקמה ולמלא אחר הנחיות משרד הבריאות במטרה לשמור על בריאות התושבים שיגיעו לצפות במופעים השונים שיוצגו. במקביל החל הצוות לחשוב ולגבש תוכן איכותי, מהנה ומותאם גיל שיוצג ב"דרייב אין".

המתחם הוקם בחניית היכל התרבות של המועצה ויפעל במשך שלושה ערבים בשבוע כאשר בכל אחד מהערבים תתקיים פעילות אחרת - הקרנת סרטים, מופעי מדע והצגות לילדים ולנוער. כרטיס כניסה לכל אחד מהמופעים יעלה 30 ₪ לרכב (אין זה משנה כמות האנשים ברכב) ואת הכרטיסים למופעים השונים ניתן לרכוש מראש באתר מתנ"ס שדות נגב כאשר הצפייה מתבצעת מתוך הרכב ותוך שמירה על מרחק בין רכב לרכב. בנוסף, ובעקבות הנחיית משרד הבריאות, לא תתקיים חלוקה או מכירה של מזון ושתיה באירוע וגם יציאה לשירותים תתבצע ע"י לפי תיאום עם סדרני המקום.

 תמיר עידאן, ראש המועצה בתגובה למיזם הדרייב אין: "לצערנו נגיף הקורונה עדיין לא חלף ועל כולנו מוטלת החובה לעשות הכל במטרה לשמור על בריאותנו ובריאות משפחתנו. כמידי שנה, גם השנה תכננו פעילויות קיץ רבות ומגוונות לתושבי המועצה, אך לצערנו, היה עלינו לדחות אותם בעקבות ההנחיות של משרד הבריאות. יחד עם זאת, ולאחר שיוני ממו מנהל המתנ"ס ושמעון וקנין מנהל התרבות של המועצה העלו את רעיון ה"דרייב אין" הסכמנו כולנו שזהו פתרון יצירתי ואיכותי באמצעותו אנו יכולים להמשיך ולהציע מופעי תרבות ופנאי.

הדרייב אין היינו מיזם מיוחד שלא היה בעבר בשדות נגב והפידבקים החיובים הרבים שאנו מקבלים מהצופים שהגיעו מחממים את הלב ומוכיחים לנו שעל אף הצפייה, שנעשית מתוך הרכבים, ההנאה מהמופעים ומהסרטים אינה נפגמת ואולי אף מתעצמת בעקבות האווירה הנוסטלגית והמעט שונה מזו שהיו רגילים אליה. אני רוצה להודות לכל העובדים של המועצה והמתנ"ס שבמינימום זמן הקימו מתחם חוויתי המותאם לצפייה לכל המשפחה. במקביל, אני רוצה להודות לתושבי המועצה והסביבה שרכשו כרטיסים והגיעו למופעים ובכך הוכיחו שעל אף המגבלות הקיימות, הם ממשיכים לצרוך תרבות ולבלות עם כל המשפחה בחופש הגדול".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: