לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שדות נגב בהעוטף

שדות נגב

הזמנת ספרים עד הבית בשדות נגב

לראשונה מאז הגל הראשון של נגיף הקורונה ששיבש לחלוטין את אורח החיים של כל תושבי ישראל והעולם, פתחה הספרייה המועצתית בשדות נגב את שעריה להשאלת ספרים וזאת לאחר ההתאמות הנדרשות והנגשה של כל התכנים והספרים המוצעים בה לדיגיטל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

לצד משבר הקורונה והסגר החליטו במועצה האזורית שדות נגב לקדם יוזמה חדשה במסגרתה יציעו שירות חדש לתושבים -  השאלת ספרים בדרך מקוונת והנגשה של הספרייה המועצתית לדיגיטל.

לאור החלטת משרד הבריאות וההנחיות המפורסמות בדבר איסור התקהלות, סגירת ספריות אזוריות וכמובן שהייה ביתית ממושכת של התושבים בעקבות בידוד וסגר הבינו במועצה האזורית בעוטף עזה שעליהם להנגיש את הספרייה ולהגיע לכל תושב במטרה לעודד קריאה ולהעניק לתושבים את השירות אליו היו מורגלים עד כה.

בהובלת יוני ממו, מנהל מתנ"ס שדות נגב, הועברה פנייה לחברת אגרון שסקרה את כל הספרים שניתנים להשאלה לתושבי המועצה ולמעשה "העתיקה" אותם לפלטפורמה ייחודית באמצעותה יכולים התושבים להיכנס ולהזמין את הספרים המבוקשים באתר אינטרנטי.

בתחילה פנו במועצה לתושבים והזמינו אותם להצטרף לשירות באמצעות כניסה לאתר, הרשמה פשוטה וקבלת סיסמא לנייד. לאחר מכן, לבצע את ההזמנה וכעבור 24 שעות להגיע אל הספרייה בשעות שנקבעו מראש ובמטרה למנוע התקהלות באיסוף הספרים.

לפני כשבוע, עם החלטת הממשלה על כניסה לסגר מוחלט, עמדה בפני ראש המועצה תמיר עידאן ומנהל המתנ"ס יוני ממו 2 אפשרויות: הראשונה - סגירה של השירות לתושבים וחוסר יכולת של תושבי המועצה להשאיל ספרים. אפשרות שנייה, לשדרג את השירות עוד יותר כך שלמעשה, לאחר ההזמנה שמתבצעת על ידי התושבים באופן המקוון, צוות עובדי המועצה יארוז את הספרים וישנע את ההזמנה עד בית התושב.

האפשרות השנייה היא זו שנבחרה וכך למעשה נולד שירות חדש בשדות נגב - משלוח של ספרים עד הבית ללא כל תשלום וכשירות ייחודי לתושבי המועצה.

בכך למעשה קיימת כעת אפשרות לכל תושב בשדות נגב שמעונין לבלות את תקופת הסגר בקריאת ספרים ולהפליג בדמיונות עם ספרי הרפתקאות ומתח להיכנס לאתר הספרייה המועצתית, להזמין ספר ולקבל אותו ללא יציאה מביתו כלל.

תמיר עידאן, "הספרייה המועצתית של שדות נגב פתחה השבוע את שעריה לכל תושבי המועצה עם שירות מיוחד שאין דומה לו באף רשות אחרת ברחבי ישראל – הזמנה של ספרים בדיגיטל והגעה עד בית התושבים ללא תשלום ובתוך 24 שעות מביצוע ההזמנה. מדובר באופרציה לא פשוטה הכוללת הנגשה של כל הספרים והתכנים שיש בספריה ולאחר מכן, הכנת מארז לתושב ושינוע עד לפתח ביתו. זהו עוד שלב שבו המועצה דואגת לתושבים ופועלת במטרה שלא יצאו מביתם שלא לצורך ובכדי שלא יסכנו את בריאותם. בנוסף, ההנגשה של הספרייה לדיגיטל מעניקה אפשרות של "בילוי" נוסף לתושבים והנעמה של זמנם הרב בעקבות הסגר הקיים כעת בישראל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: