לפרסום חייגו: 050-5788255

פוליטי בהעוטף

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי מגיב לראשונה לדוח בלינקוב

"הדו"ח שהזמינה רשות המים קובע בעצמו שמכרו לתושבים שקרים והבטחות להתייעלות, בעוד שכעת מתברר שחור על גבי לבן שהתכניות לא יובילו לחיסכון, ולא יקלו מהעול הכלכלי שמוטל על הצרכנים."

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

במכתבו קורא ביבס לשר האנרגיה יובל שטייניץ האמון על התאגידים - במקום לממן את רשות המים המנופחת , בטלו את כל תאגידי המים והחזירו את משק המים לניהול עצמאי של הרשויות המקומיות במשק סגור עם רגולציה- מה שיוזיל את התעריפים בכ- 20% באמצעות הפחתת המע"מ והתייעלות.

במכתב שהוציא היום יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס לשר האנרגיה יובל שטייניץ האמון על רשות המים, הוא כותב כי מסקנות ועדת בלינקוב שהוזמנה ע"י רשות המים, מצביעות כי גם לשיטתם, צמצום התאגידים ל-15 תאגידים מרחביים בכל הארץ – יוביל  לחיסכון שולי של  2.75% בלבד. בעוד שתעריפי המים כבר עלו כבר בחודש האחרון ע"י רשות המים ב- 1% ויעלו באחוזים נוספים בהמשך.  כלומר, הדו"ח מציג את רפורמת התאגוד האזורי כמיותרת לחלוטין שהרי לא תוביל כלל להתייעלות כלכלית.

כל זאת, מוכיח את טענתנו משכבר הימים, כותב  ביבס, שהבזבוז והמנגנון המנופח שמנהל היום את משק המים פסול ופוגע בציבור ויש לעבור לניהול משק מים סגור בידי הרשויות המקומיות. רק כך תוכל להתבצע התייעלות והפחתה של כ- 20% מתעריפי המים באמצעות הפחתת המע"מ והתייעלות.

ביבס טוען כי אין בחינה מעמיקה של חלופות לניהול משק המים והביוב העירוני בטיוטת דוח זה. פרק הזמן שהקצו פקידי רשות המים לקבלת ההתייחסויות לדוח מעידה על היעדר רצון לבחינה מעמיקה של הנושא.

זאת ועוד, עובדי רשות המים מהווים רוב מוחלט בוועדת בלינקוב, שבאופן אבסורדי ומנותק מהמציאות ועל אף צמצום התאגידים, ממליצה להגדיל את מספר העובדים במערך הפיקוח של תאגידי המים, כך שברור כי מסקנותיה לא יובילו כלל לחיסכון בתעריפי המים. להיפך, המלצות רשות המים יובילו לייקור תעריף המים וזאת על גב כלל הצרכנים .

מרכז השלטון המקומי וראשי הרשויות המקומיות החליטו פה אחד כי הם מסרבים לשתף פעולה  עם הניסיון למחטף משק המים וייזמו תיקון חקיקה במסגרת פעילות הכנסת הבאה שיוביל לביטול תאגידי המים ומעבר למשק מים סגור, תוך הפחתת עלויות המים, ביטול המע"מ וחזרה להתנהלות תקינה וישירה עם התושב. כפי שראשי הרשויות מספקים בצורה הטובה ביותר את שירותי החינוך, הרווחה, תרבות וביטחון אישי לתושביהם, כך הם ינהלו בצורה המיטבית את משאב המים ששייך לציבור.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: ""הדו"ח שהזמינה רשות המים קובע בעצמו שמכרו לתושבים שקרים והבטחות להתייעלות, בעוד שכעת מתברר שחור על גבי לבן שהתכניות לא יובילו לחיסכון, ולא יקלו מהעול הכלכלי של הצרכנים. מספר פקידים כותבים את דעתם, ומפרסמים המלצות באצטלה של "דוח אובייקטיבי על ידי וועדה מייעצת". זו הטעייה של הציבור ומחטף שמנסה רשות המים לבצע, תוך ניצול תקופת הבחירות. חייבים לחזור לניהול משק מים סגור בידי הרשויות המקומיות, לבטל את המע"מ, להפסיק לבזבז את כספי הציבור, לצמצם את רשות המים ומנגנוני הרגולציה המנופחים ובכך לחסוך כ- 20% ממחירי המים לצרכנים הפרטיים. "

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: