לפרסום חייגו: 050-5788255

פוליטי בהעוטף

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

ועדת חוץ ובטחון אישרה: תיקון לחוק פינוי שדות מוקשים

הועדה אישרה השבוע תיקון לחוק חשוב ומשמעותי למועצה האזורית אשכול, המחייב את מערכת הביטחון לפנות נפלים, אשר ישחררו עשרות אלפי דונמים של שטחים חקלאיים (צילום: יקיר אוזן)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ועדת חוץ ובטחון אישרה השבוע תיקון לחוק חשוב ומשמעותי למועצה האזורית אשכול -  תיקון לחוק פינוי שדות מוקשים. כ-16,000 דונמים של שטחים חקלאיים באזור חבל שלום באשכול מוגדרים במשך שנים "שטחי אש", ולכן לא יכלו לעבור לבעלות החקלאים. התיקון החדש לחוק מחייב את מערכת הביטחון לפעול לפינוי נפלים מהשטחים, בדומה לנוהל לפינוי מוקשים. עם פינוי הנפלים, ישוחררו עשרות אלפי דונמים של שטחים חקלאיים לטובת יישובי המועצה האזורית אשכול.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול אמר בתגובה להחלטה: "שחרור שטחי האש והעברתם לבעלות קבועה ליישובים לצורכי חקלאות הם נדבך משמעותי מתוכנית הסדרת הקרקעות, שאושרה לאחרונה בין הישובים באשכול. תוכנית שעושה צדק בחלוקת השטחים בין הישובים לפי צרכיהם, ומאפשרת לראשונה פריצת דרך בהתרחבות וצמיחה דמוגרפית באשכול. נלחמנו על התיקון לחוק למען שחרור שטחי האש והרחבת השטחים החקלאיים כדי שנוכל להמשיך את ההתיישבות ואת העבודה הציונית עליה היא מתבססת  - עיבוד אדמותינו עד התלם האחרון״.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: