לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

המכללה האקדמית ספיר מציגה: הרצאה בפייסבוק - זווית אחרת על יחצנות השואה מאת דוד רגב - חדשות בהעוטף

המכללה האקדמית ספיר מציגה: הרצאה בפייסבוק - זווית אחרת על יחצנות השואה מאת דוד רגב

לכבוד יום השואה התש"ף, אתם מוזמנים להרצאה בזווית שונה של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר: דוד רגב, מרצה לתקשורת ומשפט במחלקה ונציב פניות הציבור של הרשות השנייה לטלוויזיה לרדיו, ידבר על יחצנות השואה והשיווק שלה כמותג לטובת נרטיב מסוים סביב שואת יהודי אירופה ושואת יהודי צפון אפריקה, ומהי נקודת המפנה בה התחיל שינוי בנרטיב הזה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל הקורונה: לראשונה ייערכו טקסים ללא קהל - חדשות בהעוטף

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל הקורונה: לראשונה ייערכו טקסים ללא קהל

טקס יום השואה המרכזי ייערך השנה ללא קהל, אולם השנה עלתה יוזמה חדשה: בערב יום השואה (שני), בשעה 19:45, בעקבות קמפיין של עמותת "דורות ההמשך", יתבקשו כל הישראלים לצאת למרפסות ולהדליק נר זיכרון לזכר הנספים לשואה. בנוסף, יתקיימו סדנאות בשם "דור המשך לסיפור" - בני דור שני לניצולי שואה אשר יספרו את הסיפור המשפחתי של הוריהם, לקבוצות של צעירים ומקומות עבודה באמצעות ZOOM (צילום: יח"צ)

צוותי מד"א ממשיכים בדגימות הנרחבות ברחבי הארץ - חדשות בהעוטף

צוותי מד"א ממשיכים בדגימות הנרחבות ברחבי הארץ

עם צאת החג, המשיכו אלפי חובשים ופראמדיקים של מד"א לעמוד בחזית המאבק בנגיף הקורונה, לקחת דגימות מאזרחים, ולפנות חולים מאומתים לבתי החולים ומלונות האשפוז. לצד כל אלה, שירותי הדם של מד"א פועלים לאיסוף מנות פלסמה ממחלימים מנגיף הקורונה, לטובת הטיפול בחולים במצב בינוני וקשה (צילום: דוברות מד"א)

הזום של החקלאים: הכירו את האפליקציה כחול-לבן שהצילה מאות אלפי טונות של פירות וירקות - חדשות בהעוטף

הזום של החקלאים: הכירו את האפליקציה כחול-לבן שהצילה מאות אלפי טונות של פירות וירקות

התפשטות נגיף הקורונה גרמה למחסור חמור בידיים עובדות בחקלאות הישראלית, עד כדי כך שאלפי טונות של מיטב התוצרת נותרה תלויה על העצים ללא יכולת של החקלאים לקטוף אותה. בימים קשים אלו, אפליקציה כחול-לבן הצליחה להציל חקלאים רבים מקריסה ותרמה לביטחון התזונתי של תושבי המדינה. "סאנדו" היא רשת חברתית שמחברת מתנדבים לעבודה בחקלאות. הפתרון שסאנדו מציעה לחקלאים באופן זמין ומיידי הוא מתנדבים ללא תשלום שיכולים לסייע בעבודה

תזונה נכונה לילדים ולכל המשפחה במהלך השהות בבית, באדיבות חלי ממן - חדשות בהעוטף

תזונה נכונה לילדים ולכל המשפחה במהלך השהות בבית, באדיבות חלי ממן

בתקופה זו, בה משתולל וירוס הקורונה בחוץ ומזג האוויר קריר גם כן, נוכל לדאוג לתזונה נכונה שתעזור לבריאות הגוף והנפש ותשמור על מערכת חיסונית חזקה. חלי ממן, מייסדת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא, ממליצה מה ניתן לעשות, מה לאכול ולשתות על מנת לצמצם למינימום את הנזקים (צילום: רונן פדידה - יחסי ציבור)

פסח בטוח: מדריך מד"א לשמירה על בטיחותכם בחג בצל נגיף הקורונה - חדשות בהעוטף

פסח בטוח: מדריך מד"א לשמירה על בטיחותכם בחג בצל נגיף הקורונה

מדי שנה מטפלים צוותי מד"א בפגיעות המתרחשות במהלך הניקיונות לחג ובמטיילים שנפגעו במהלך ימי חול המועד. בשל התפשטות נגיף הקורונה והגבלות התנועה, הסכנות הכרוכות בטיולים ימנעו, אבל הימים הארוכים בבית יכולים להוות קרקע לתאונות ביתיות. מד"א מפרסם את הסכנות הנפוצות במהלך ימי הפסח, את הדרכים היעילות ביותר להתמודדות עמן וההוראות למתן טיפול ראשוני במידת הצורך (צילום: דוברות מד"א)

אישה שהחלימה מנגיף הקורונה תרמה פלסמה להצלת חייו של חולה קורונה בן 29 במצב קשה - חדשות בהעוטף

אישה שהחלימה מנגיף הקורונה תרמה פלסמה להצלת חייו של חולה קורונה בן 29 במצב קשה

בשירותי הדם של מגן דוד אדום ובמשרד הבריאות התקבלה בשבוע שעבר פנייה מבית החולים אסותא אשדוד, לאספקת מנות פלסמה עבור חולה קורונה בן 29, שמאושפז במצב קשה. בסיוע שר הבריאות ועוזרו נמצאה תורמת, תושבת ירושלים אשר החלימה מנגיף הקורונה, ומיד החל במגן דוד אדום מבצע בזק, להביא אותה באמבולנס למרכז שרותי הדם של מד"א לפני כניסת השבת. שם כבר חיכה לה צוות מיוחד שביצע את ההתרמה, ומיד לאחר מכן העביר את מנות הפלסמה למעבדות לביצוע כל הבדיקות הנדרשות והכנתן לעירוי. באישור ועדת מומחים של משרד הבריאות, הועברו מנות הדם לאסותא, והן ניתנו לחולה (צילום: דוברות מד"א)

הרופא שהחלים מקורונה תרם פלסמה להצלת חיי חולים בנגיף - חדשות בהעוטף

הרופא שהחלים מקורונה תרם פלסמה להצלת חיי חולים בנגיף

ד"ר עופר רק, רופא מומחה בכירורגיה אורטופדית, החלים מנגיף הקורונה לפני כשבועיים, אחרי שנדבק במהלך חופשה באיטליה. כשבשירותי הדם של מגן דוד אדום פנו אליו, כדי שיתרום פלסמה (מרכיב הדם שבו נמצאים הנוגדנים לנגיף), על מנת לסייע לרפא חולי קורונה במצב בינוני וקשה, ד"ר רק נענה בשמחה. השבוע (א') הוא הגיע לתרום (צילום: דוברות מד"א)