לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

662 מחלימים מקורונה תרמו 1,986 מנות פלסמה - חדשות בהעוטף

662 מחלימים מקורונה תרמו 1,986 מנות פלסמה

כחלק מהמאבק הלאומי בנגיף הקורונה, ממשיכים אלפי חובשים ופראמדיקים של מד"א לקחת דגימות מאזרחים, ולפנות חולים מאומתים לבתי החולים. לצד כל אלה, שירותי הדם של מד"א פועלים לאיסוף מנות פלסמה ממחלימים מנגיף הקורונה, לטובת הטיפול בחולים במצב בינוני וקשה (צילום: דוברות מד"א)

מד"א שב ומקים מתחמי 'היבדק וסע' קבועים  בירושלים תל אביב חיפה ובאר שבע - חדשות בהעוטף

מד"א שב ומקים מתחמי 'היבדק וסע' קבועים בירושלים תל אביב חיפה ובאר שבע

לבקשת משרד הבריאות מגן דוד אדום ישוב ויפעיל מתחמי "היבדק וסע"  קבועים בערים הגדולות ברחבי הארץ. מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כארגון ההצלה הלאומי, וכמי שעומד בחזית המאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מד"א ערוך ומוכן להתגייס לכל משימה לבקשת משרד הבריאות וקופות החולים וזאת כפי שעשה תמיד. עשינו זאת בהצלחה וביעילות מיריבת מתחילת התפרצות נגיף הקורונה בישראל לפני כ-3 חודשים וכך יהיה גם הפעם" (צילום: דוברות מד"א)

בני גנץ הגיע בשבוע שעבר לביקור באיזור ונפגש עם ראשי הרשויות העוטף - חדשות בהעוטף

בני גנץ הגיע בשבוע שעבר לביקור באיזור ונפגש עם ראשי הרשויות העוטף

ביום שלישי האחרון הגיעו לביקור בעוטף שר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ, והשר במשרד הביטחון לעניינים אזרחיים, מיכאל ביטון. במהלך היום ביקרו באוגדת עזה ונפגשו עם המפקדים הבכירים בגזרה ועם ראשי הרשויות של העוטף (צילום: דוברות שער הנגב)

חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד לחגוג ולטייל בבטחה - חדשות בהעוטף

חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד לחגוג ולטייל בבטחה

לקראת חג שבועות שיחל בסוף השבוע, במד"א ערוכים לאבטח רפואית את הישראלים אשר צפויים לצאת לטייל, ולפקוד את אתרי הבילוי והנופש ברחבי הארץ. מנכ"ל מד"א: "במהלך חג השבועות יעמדו כוחות מד"א ברחבי הארץ בהערכות מיוחדת, על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל אירוע שעלול להתרחש. כדי שנעבור את החג בשמחה וללא אירועים טראגיים, אני קורא לציבור להישמע להנחיות הזהירות. חשוב לגלות ערנות וזהירות, ובמקביל להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה. אנו מאחלים לכל עם ישראל חג שבועות שמח" (צילום: דוברות מד"א)

השרב במספרים: עלייה בעשרות אחוזים בפניות למוקד מד"א בשל מזג האוויר הקיצוני - חדשות בהעוטף

השרב במספרים: עלייה בעשרות אחוזים בפניות למוקד מד"א בשל מזג האוויר הקיצוני

עומס החום הכבד אשר פקד את ישראל בימים האחרונים הוביל לעלייה קיצונית במספר הפניות למגן דוד אדום, בשל תלונות על התייבשות, סחרחורות, עילפון ומכות חום. בשבוע האחרון טיפלו אנשי מד"א בכ-1,000 פניות הנוגעות לגל החום (צילום: דוברות מד"א)

מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה - חדשות בהעוטף

מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה

עם פתיחת עונת הרחצה היום (20.5) ונוכח החזרה לשגרת הקורונה, מפרסם מגן דוד אדום הנחיות אמצעי זהירות במהלך השהות בחופי הים ובבריכה. מד"א קורא לציבור לנהוג באחריות, לשמור על מרחק בטוח, לרחוץ רק בחופים מוכרזים ולהישמע להוראות המצילים (צילום: ארכיון דוברות מד"א)

ברקע נגיף הקורונה:  נתוני מגן דוד אדום מצביעים על עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל - חדשות בהעוטף

ברקע נגיף הקורונה: נתוני מגן דוד אדום מצביעים על עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל

"השנה, עם העלייה בטמפרטורות, כשהנחשים התעוררו משנת החורף שלהם, השטח היה פנוי עבורם, שכן הציבור היה בבתים בשל נגיף הקורונה", מסביר דוראל ארזואן, פראמדיק במגן דוד אדום, לוכד נכשים מוסמך ומדריך מקצועי בתחום. 44 בני אדם הוכשו בישראל מתחילת חודש מרץ ועד אמצע החודש (13.5). בתקופה המקבילה אשתקד, אירעו 23 מקרים של הכשות נחשים. מדובר בעלייה של 91%, כך עולה מנתוני מגן דוד אדום (צילום: דוברות מד"א)

בצל החזרה ל"שגרת הקורונה" ובפתח עונת הקיץ:  "מסתכלים ומצילים" - חדשות בהעוטף

בצל החזרה ל"שגרת הקורונה" ובפתח עונת הקיץ: "מסתכלים ומצילים"

בעקבות הטרגדיות של ילדים שנשכחו בכלי רכב לוהטים בשנים האחרונות ובשל החזרה לגני הילדים ולבתי הספר, תחת שגרת הקורונה החדשה בה בחלק מגני הילדים החזרה חלקית ובסבבים. כך, הגננות וצוותי ההוראה מקבלים מדי יום ילדים אחרים, במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב

מד"א בחזית המאבק בקורונה:  נסגרו עמדות 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום - חדשות בהעוטף

מד"א בחזית המאבק בקורונה: נסגרו עמדות 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום

ביום ראשון השבוע נסגרו מתחמי 'היבדק וסע של מד"א", באמצעותם נלקחו דגימות לכ-100 אלף אזרחים. מנכ"ל מד"א: "מזה כחודשיים, עומדים בחזית המאבק בנגיף הקורונה עשרות אלפי מתנדבי ועובדי מגן דוד אדום ברחבי הארץ, ולצידם הסטודנטים לרפואה, החיילים וכל מי שנרתם לסייע במאמץ.  לצד סגירת מתחמי היבדק וסע, על כולנו לזכור כי המשבר איננו מאחורינו, וכי השיפור במצב תלוי בהמשך ההתנהלות הנכונה של כל אחת ואחד מאיתנו, אזרחי ישראל. מגן דוד אדום ערוך לכל התפתחות ולכל שינוי במצב, תוך תקווה לימים טובים יותר" (צילום: דוברות מד"א)