לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

שמות רחובות בת"א שונו בדרישה לשינוי גישת הממשלה בטרור

פעילי פרויקט "הניצחון הישראלי" שינו במהלך הלילה את שמותיהם של רחובות בתל אביב במחאה על המדיניות של ממשלות ישראל מול החמאס. במסגרת הפעילות הוחלפו שמות הרחובות המרכזיים ברחבי ת"א לשמות המתארים את המציאות היומיומית של תושבי הדרום בפרט, ואזרחי מדינת ישראל בכלל. בפרויקט חברים משפחות שכולות, תושבי הדרום, לוחמי מילואים ועוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

עשרות פעילים החברים בפרויקט לניצחון ישראל יצאו במהלך הלילה לפעילות מחאתית כנגד מדיניות ממשלות ישראל לאורך השנים בסוגיית הסכסוך הישראלי- פלסטיני. במסגרת הפעילות הוחלפו שמות הרחובות המרכזיים ברחבי ת"א לשמות המתארים את המציאות היומיומית של תושבי הדרום בפרט, ואזרחי מדינת ישראל בכלל.

כך למשל, הוחלף שילוט הרחוב שדרות רוטשילד לשדרות הממדים, רחוב ריינס לרחוב סבארו, רחוב אסתר המלכה לרחוב הדולפינריום ושדרות בני ציון לשדרות בלוני התבערה. במקביל, שונו צמתים מרכזיות בעיר לשמות המסמלים את ההחלטה שצריכה לקבל ממשלת ישראל הנכנסת- האם תפנה לרחוב הפייסנות או רחוב ההרתעה, לרחוב התבוסה או לרחוב הניצחון.

המחאה מגיעה על רקע סקר רחב שפרסם הארגון בשבוע שעבר אשר עוסק בעמדות הציבור הישראלי ביחס לסכסוך הישראלי פלסטיני ומלמד כי הציבור בישראל מאוכזב מהיד הרכה של ממשלות ישראל נגד החמאס, דורש להגיע להכרעה, ומביע ביקורת על הסכם הפסקת האש בסבב הלחימה האחרון.

מנכ"ל פורום המזרח התיכון, אשר עומד מאחורי הפרויקט לניצחון ישראל, גרג רומן: "מדובר בפעולת מחאה שמגיעה מכאב גדול בציבור הרחב במדינת ישראל. כולנו זוכרים את הפיגועים הקשים במלון פארק, קו 5 והדולפינריום וכולנו מתוסכלים מסבב אחר סבב שמשתקים את חייהם של תושבי הדרום. חייבים להפסיק לנהל את הסכסוך ולהחליט שאנחנו מביאים אותו לסיום, מעמדת כוח ובתנאים שלנו. זוהי הדרך היחידה לסיים את הסכסוך וזו הדרישה שלנו מממשלת ישראל העתידית".

פרויקט הניצחון הישראלי הוא תנועה חברתית בהובלת פורום המזרח התיכון- ארגון א- פוליטי המאגד בתוכו בין היתר משפחות שכולות, תושבי הדרום, מילואימניקים, נכי צה"ל ועוד, אשר התאגדו יחדיו במטרה להוביל שינוי במדיניות הממשלה ולקדם את רעיון 'הניצחון הישראלי' והכרעת הסכסוך הישראלי- פלסטיני לאחר עשרות שנות לחימה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: