לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

שומרים על כשירות בשיטור העירוני שדרות

יחידת השיטור העירונית קיימה בשבוע שעבר אימון בן 3 ימים במתקן האימונים ״מטווח ניר-עם״, אשר כלל אימוני ירי בתרחישים ובמצבים שונים. מנהל השיטור החדש, חופני דנין, דוגל בהכשרת יחידת השיטור ליחידה מקצועית שתדע להגיב במצבי חירום, לצד עבודתה בזמן שגרה ומקבל גיבוי מלא מראש העיר ומנכ"ל העירייה (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

כחלק משיפור יכולותיה של יחידת השיטור העירוני בשדרות, שהתברכה לאחרונה במנהל חדש, חופני דנין, יצאו פקחי היחידה לשלושה ימי אימון ירי אקדח במצבים שונים.

דנין נבחר לפני מספר חודשים, בתום הליך של מכרז, לתפקיד מנהל יחידת השיטור העירוני. דנין מביא איתו נסיון רב בתחום הביטחון והפיקוד, לאחר שנים רבות בשירות בתי הסוהר (סיים בדרגת סגן גונדר) ובמשטרת ישראל (ימ"מ ויחידת המסתערבים) ושירות צבאי בגדוד 101 של הצנחנים.

עם כניסתו לתפקיד, התבקש על ידי מנכ"ל העירייה, טל טורן, להכין תכנית ארוכת טווח לשיפור היכולות של פקחי יחידת השיטור העירוני, העובדים בצמוד לשוטרי תחנת שדרות (שוטר ופקח בניידת). הפקחים נדרשים בימי שגרה לשמירת הסדר הציבורי ואכיפת הפרות חוקי העזר העירוניים. בעת  חירום, יחידת השיטור מוקפצת לתיגבור וסיוע  לכוחות הביטחון – צבא ומשטרה.

האימון הועבר על ידי מדריך הירי, איציק אסקפה. הפקחים התאמנו במצבי ירי לטווחים משתנים עד 50 מ', ירי ממחסה, תפעול מעצורים, זיהוי ותגובה לאויב, מסלול לחימה בסיסי וירי ופריקה מרכב. בסוף האימון הדגישו הפקחים ומנהלם, את תרומתו המשמעותית של האימון לחיזוק רמת הביטחון העצמי ושיפור רמתם המקצועית. בנוסף, לאחרונה החלו הפקחים בסדרת אימוני כושר גופני לשיפור המוכנות ולעיצוב כשירותם הגופנית.

דנין סיכם את האימון: "מדובר באימון חשוב ומקצועי לשיפור מיומנותם בתפעול נשקם האישי של הפקחים. שלב זה הינו חוליה משמעותית נוספת בתהליך הכשרה, שמירת כשירות ושיפור רמת מקצועיותם של פקחי יחידת השיטור העירוני אל מול כלל איומי הייחוס הגיזרתיים". עוד אמר דנין: "אני רוצה להודות לראש העיר ולמנכ"ל העירייה על האמון והתמיכה להוצאת אימון זה מהכוח אל הפועל וכמובן לכלל הפקחים על ההשקעה והרצינות לאורך כול ימי האימון. יישר כוח".

ראש העיר, אלון דוידי: "אנו משקיעים רבות בפיתוח העיר, בפרויקטים רבים למען התושבים שלנו ומרכיב מרכזי הוא השמירה על הסדר הציבורי, כדי שהעיר תישאר נקיה, מטופחת ויפה. חשוב ביותר שפקחי היחידה יהיו מיומנים לכל התרחישים, גם בשגרה וגם בחירום ואני מברך את הפקחים ואת חופני על האימון החשוב".

מנכ"ל העירייה, טל טורן: "עלינו לרכז כוחות ומשאבים לטובת ביטחונם של התושבים הן בשגרה והן בחרום. העירייה משקיעה רבות בשיפור ותחזוקה שוטפת של המרחבים הציבוריים, למען רווחתם של התושבים. אני מעריך את עבודתם החשובה של פקחי יחידת השיטור ומודה על נחישותם לשיפור והתמקצעות. אני מברך את חופני מנהל השיטור ומאחל לו הצלחה בתפקידו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: