לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

קק"ל ממשיכה בפרויקט הייעור הביטחוני נגד טילים על עוטף עזה

קק"ל, יחד עם משרד הביטחון והרשויות בעוטף עזה, מרחיבים את פרויקט הייעור הביטחוני. במסגרת הפרויקט יינטעו עובדי קק"ל מרחב דרום מאות עצים במטרה לשמור על תושבי העוטף מירי ישיר (צילום: צילום: צ'רלי מור יוסף, קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כבר לפני מספר שנים החלו בקק"ל לנטוע עצים בוגרים בצדי דרכים ויישובים בעוטף עזה, בצד הפונה אל עבר הרצועה. הנטיעות, שקיבלו את השם "ייעור ביטחוני", נולדו כחלק מתכנית של קק"ל להגן על התושבים ומשתמשי הכביש באזור עוטף עזה נגד ירי ישיר של מקלעים וטילי נ"ט. כעת הודיעו בקק"ל ובמשרד הביטחון כי הם מרחיבים את הפרויקט וכי קק"ל תחל בנטיעת עצים לאורך כביש 34 וכבישים נוספים באזור. את הפרויקט מממנת קק"ל במלואו, מנטיעות העצים ועד תחזוקה, גיזום וטיפול לאורך השנה.

בשלב א', בוצעו נטיעות ביטחוניות במבואת היישוב נתיב העשרה, בתוך היישוב, לאורך כביש 232 וסמוך ליישוב כפר עזה. כעת מתכננים בקק"ל להתחיל בנטיעות נוספות בכביש 34, מהכניסה לקיבוץ ארז ולאורך הכביש, באזור שבו התרחשה פגיעת הנ"ט ברכבו של משה פדר ז"ל לפני כחודשיים. בנוסף, מתכננים בקק"ל לקיים נטיעות ביטחוניות גם באזור צומת ניר עם, קיבוץ מפלסים, ואף באזור הכביש סמוך לאנדרטת החץ השחור, שם ספג בעבר אוטובוס טיל נ"ט מיד לאחר שהוריד חיילים לסיור באנדרטה.

מנהל מרחב דרום בקק"ל דני גיגי סיפר: "אנו מבצעים נטיעות נוספות ומרחיבים את פרויקט הייעור הביטחוני משתי סיבות עיקריות – מענה ביטחוני נגד כינון ישיר למניעת פגיעה באזרחים ומכוניות, ומענה אסתטי שלא יפגע בנוף של מערב הנגב. אנו מאמינים כי לתושבים בעוטף עזה מגיע לחיות בסביבה פורחת וירוקה ולא במוצב צבאי, ומסיבה זו החלטנו לקיים את הנטיעות כפתרון שעונה על שתי הסוגיות. בחלק מהמקומות יחליפו העצים קירות שהציבו בצה"ל, או סוללות עפר. כל הנטיעות, מרגע הקמת הפרויקט, כולל התחזוקה השוטפת במהלך השנה, במימון מלא של קק"ל. יש לנו צוות ייעודי שמטפל בעצים ואחראי לפרויקט הייעור הביטחוני, ואנו מעריכים כי תוך ארבעה חודשים יסתיים שלב הנטיעות. העצים שנבחרו הם סוגים שונים של עצי אקליפטוס בשל הצימוח המהיר שלהם והפריחה הרחבה שמשמשת כמגן במקרה זה".

בתמונה הראשית - עץ שקד פורח ביער בארי לאחר נזקי טרור העפיפונים.  צילום: צ'רלי מור יוסף, קק"ל

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: