לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

עוד תוכנית מצוינות בשדרות: קידומטיקה לתמידי כיתות ה' ומעלה

גם השנה מתקיימת בשדרות תוכנית 'קידומטיקה' למצוינות במתמטיקה לתלמידי ה'-ו'. דוידי: "קידומטיקה היא עוד תוכנית מצוינות שנותנת הזדמנות אמיתית לפיתוח ומיצוי היכולת החבויה בכל תלמיד ותלמידה" (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

זו השנה הרביעית שבה מתקיימת תוכנית 'קידומטיקה' המאפשרת פיתוח חשיבה מתמטית לתלמידים בעלי יכולות קוגניטיביות, יצירתיים, חדורי מוטיבציה, נחושים ובעלי כושר התמדה. התכנית כבר הוכיחה את עצמה בעבר, בתחרויות ארציות במתמטיקה. הלימודים מתקיימים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובחסותה ומשתתפים בהם כ-100 תלמידי כיתות ה' ומעלה משדרות.

"קידומטיקה" היא תוכנית יחידה מסוגה בארץ, והוקמה במטרה לתת מענה לצרכים של אותם ילדים המתעניינים במתמטיקה, לפתח ולהעמיק את רמת חשיבתם,  להרחיב אפיקים בתחום המתמטי ואת כישוריהם היצירתיים. יש לאתר, מוקדם ככל האפשר, את כישרונות הצעירים ולהוביל אותם להישגים ולהשתלבות במדע המודרני.  הפעילות נערכת בסדנאות הניתנות פעם בשבוע אחה"צ בנושאים מגוונים, שבחלקם משלימים את תכנית הלימודים והקשורים ללוגיקה ולהתפתחות המתמטיקה והחשיבה המתמטית. המשתתפים עובדים בקבוצות קטנות בעזרת חונכים ועמיתים. אחת לחודש מתקיים במועדון יום פעילויות, שמכיל פעילויות, כגון: הרצאת אורח, אולימפיאדה, תחרות, משחקים קבוצתיים והוצאת עיתון מתמטי. כל שנה מתקיימים טיולים במקומות שונים בארץ בדגש מדעי וחברתי.

ראש העיר, אלון דוידי: "קידומטיקה היא עוד תוכנית מצוינות שנותנת הזדמנות אמיתית לפיתוח ומיצוי היכולת החבויה בכל תלמידה ותלמיד– במטרה לקדם מצוינות מתמטית ויצירתיות מחשבתית בקרב אוכלוסיית תלמידים ותלמידות בעלי יכולת ועניין במתמטיקה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "לתפיסתנו יש לאתר כישרונות בגיל מוקדם, לטפח, לקדם ולהעשיר אותם, על מנת לציידם בכלים מתאימים שיובילו אותם לעתיד של הצלחה. אני מודה לפרופ' מירי עמית, ראש התוכנית, על שיתוף הפעולה ולאנשי 'חברים למען החברה' היקרים על פועלם הרב לטובת התוכנית החשובה הזו ועל עוד דברים טובים וחשובים שהם עושים לטובת שדרות."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: