לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

מ.א חוף אשקלון: השדה הסולארי הגדול ביותר בעוטף עזה יוצא לדרך

ביום שלישי נערך טקס חגיגי בשדות הפתוחים של קיבוץ כרמיה שבמועצה האזורית חוף אשקלון לרגל תחילת העבודות להקמת שדה סולארי אשר צפוי להיות הגדול ביותר בעוטף עזה.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בתוך שנה וחצי בלבד הסתיים תהליך התכנון וקבלת האישורים של השדה, תוך שיתוף פעולה בין הנהגת קיבוץ כרמיה לבין קבוצת "דוראל אנרגיה" ותוך ליווי צמוד מצד המועצה האזורית חוף אשקלון.

"זהו יום חג עבור קיבוץ כרמיה שנמצא בתנופת פיתוח עסקי אשר תגדיל את מקורות ההכנסה שלו", אמר ראש המועצה, איתמר רביבו, "קיבוץ כרמיה צועד לעבר היותו קיבוץ ירוק שיצרוך אנרגיה מתחדשת בדומה למגמה של המועצה האזורית חוף אשקלון כולה".

השדה ייצר 14 מגה וואט, ישתרע על פני 128 דונם ועתיד להכניס לקופת הקיבוץ סכום המוערך במיליון - מיליון וחצי נטו בשנה.

הפרויקט של קיבוץ כרמיה, אשר מנוהל על ידי המנהל העסקי של הקיבוץ, גיל תימור, הוא פרק נוסף בתוך השותפות עם קבוצת "דוראל אנרגיה", מהחברות המובילות בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה הונפקה בהצלחה בחודש יוני האחרון ונסחרת במדד 125 בשווי שוק של 2.2 מיליארד ש"ח.

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת "דוראל אנרגיה" אמר: "השדה הסולארי בכרמיה הוא אבן דרך נוספת בדרך לקיום יעדי הממשלה לאנרגיה מתחדשת ואנו כבר עם הפנים קדימה לשיתופי פעולה נוספים באזור בפרט ובמדינה כולה".

 על פי ההערכות צפויות עבודות הפיתוח להסתיים בין החודשים מרץ-אפריל כשבין החודשים מאי-יוני צפוי השדה כבר להזרים חשמל לרשת.

כיתוב תמונה: מימין לשמאל: איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, דורי דוידוביץ', יו"ר קבוצת "דוראל אנרגיה", יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת "דוראל אנרגיה", גיל תימור, סגן ראש המועצה האזורית חוף אשקלון והמנהל העסקי של קיבוץ כרמיה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: