לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

מוקירים את שמיר: כיכר על-שם ראש הממשלה המנוח נחנכה בשדרות

השבוע נחנכה בכניסה לעיר שדרות כיכר על שמו של ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר. בטקס השתתפו, בין היתר, השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, זאב אלקין, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, יו"ר JNF בריטניה, שמואל חייק, חברי כנסת ובני משפחת שמיר. דוידי בטקס: "כל מי שייכנס לשדרות יידע שהתושבים שואבים מיצחק שמיר את הרוח לאהוב את המדינה" (צילום: גולן סבג ודביר מלכה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

עיריית שדרות וארגון JNF UK חנכו ביום שלישי השבוע את כיכר יצחק שמיר, בכניסה המערבית לעיר, על-שם ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל.

נציגי הארגון, בראשותו של היו"ר, שמואל חייק, פנו לעירייה בשנה האחרונה בבקשה לקרוא את הכיכר על שמו של שמיר ז"ל. הארגון אחראי לשער הכניסה לעיר בשעתו, כשדוד בוסקילה היה ראש העיר וכן לשדרה הראשית בדרך מנחם בגין. בנוסף, תרמו את מתחם ה"סקייט פארק" המשרת את בני הנוער בעיר.

לאור בקשתו של הארגון ולאחר הסכמת בני המשפחה, העלה ראש העיר, אלון דוידי, את ההצעה לקרוא את הכיכר על שם יצחק שמיר בישיבת המליאה וההצעה עברה ברוב קולות.

בטקס חנוכת הכיכר נכחו בני משפחת שמיר – ילדיו של יצחק, השר לשעבר יאיר שמיר ורעייתו וכן אחותו, גלעדה – השר זאב אלקין, ראש העיר, דוידי, ראש העיר לשעבר, דוד בוסקילה, יו"ר JNF UK, שמואל חייק וחברי הבורד, חברי הכנסת איילת שקד, עודד פורר, מרק איפראימוב ומשה אבוטבול, חברי כנסת לשעבר, כמו דן מרידור, עוזי לנדאו ועוזי דיין וכן סגני ראש העיר, אלעד קלימי וחוה נחשונוב, חברי המועצה הרצל שאובי ואלונה רבינוביץ' אליהו, נשיא המכון לתכנון מדיניות עם יהודי, אבינועם בר יוסף והרב ישראל צישינסקי, מייסד ויו"ר עמותת "רפואה ושמחה".

יו"ר JNF UK, שמואל חייק"אני הייתי קרוב לשמיר שנים רבות. עבור שמיר הממלכתיות, הענייניות וטובת המדינה קדמו תמיד לכל שיקול פוליטי או אישי. אני, יחד עם יהודי אנגליה מקווים כי שדרות, העיר ששבעה רקטות כה רבות בשנים האחרונות תיהנה מהכיכר לזכרו של האיש הצנוע הישר הנחוש והחזק כברזל הזה".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "יצחק שמיר ז"ל היה סמל בחייו ונותר סמל גם במותו. יצחק שמיר עמד תמיד בחזית מדינת ישראל ולכן כעיר שעומדת בחזית של מדינת ישראל, זו זכות בשבילנו שאלה הפנים שלנו. שמיר היה אדם שלא מתבייש לומר את דעתו, נלחם על עקרונותיו, שואף ומצליח. אני שמח ומברך על שיתוף הפעולה עם JNF UK בראשות שמואל חייק היקר, שיחד עם משפחת שמיר הובילו לקריאת הכיכר על שמו של יצחק שמיר ז"ל. נדאג שהכיכר, שכל מי שנכנס לעיר פוגש בה, תישא את שמו של שמיר בצורה יפה ומכבדת".

השר זאב אלקין: "אני נמצא כאן בזכות יצחק שמיר שהביא כנגד כל הסיכויים את העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר. שדרות הפכה להיות עיר בזכות העלייה הזו. אני שמח שבימים בהם בחלקים אחרים בארץ הזו מתקשים להנציח את שמיר, כאן בשדרות הוא מונצח בצורה נהדרת. הוא אחד מראשי הממשלה הטובים שהיו כאן".

בנו של יצחק, יאיר שמיר: "אברך בברכת הצלחה לראש העיר שדרות ולאנשיו וברכת יישר כוח לתושבי שדרות אשר עמידתם האיתנה לאורך השנים במאבק על חבל ארץ זה הם מקור לגאווה לאומית והם סמל לנחישות ולאופטימיות לכולנו. ברכה גם לאנשי JNF UK ולעומדים בראשם השומרים על קשר אמיץ בין ישראל לתפוצות והמטפחים את הקשר בין העם היהודי לאדמתו בארץ ישראל וזאת בעשייה, בבנייה וביוזמות אין קץ".

[pic_3152]

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: