לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

כנס הקבלנים לראש השנה: "מדינת ישראל זקוקה למטרופולין שני והוא יקום בנגב"

את הדברים אמר יו"ר ארגון קבלני הנגב ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים ובוני הארץ, אלי אביסרור, בכנס מקצועי והרמת כוסית לשנה החדשה של הארגון שנערך בשבוע שעבר, בסימן בטיחות באתרי בנייה (צילום: דודו גרינשפן)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בשבוע שעבר נערך הכנס המקצועי השנתי וטקס הרמת כוסית לראש השנה של ארגון קבלני הנגב. את הכנס הנחה מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה, והוא כלל בין היתר, תערוכת בנייה גדולה, בה הציגו חברות בנייה שונות את החידושים בענף. כמו כן, הוצג בפני הנוכחים, סטארט אפ בתחום הבנייה המציע טכנולוגיה חדשה ובטוחה להפעלת מנופים ועגורנים. הכנס שנערך ערב לפני מערכת הבחירות לכנס ה- 22, דן בין היתר, בעתיד הנגב לקראת שנה ה-100 למדינת ישראל.

רוביק דנילוביץ' ראש העיר באר שבע, התייחס לעתידו של הנגב ולעובדה המדאיגה כי אף מפלגה לא מדברת על עתיד האזור: "מה שלא נתכנן היום לא יקרה מחר. יש שני מסלולים לאן תגיע המדינה ב 2048, האם ממשיכים לשדר עסקים כרגיל ואז אם תושבי גוש דן חושבים שהיום החיים שלהם צפופים ופקוקים, במסלול הזה בגוש דן יהיו 12 מיליון תושבים ובנגב 2.2 מיליון תושבים. זה לא נכון אסטרטגית למדינת ישראל. על הממשלה לקבל החלטות אמיצות וכלכליות  וליצור בנגב מרכז מטרופוליני אטרקטיבי עם רכבת מהירה, תשתיות חינוך, תעסוקה ועוד. העולם לא מחכה למי שעוצר ואנו לא עוצרים לרגע".

ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, התייחס גם הוא לעתיד הבנייה בישראל ועל העובדה כי יש דשדוש במחירי הדירות בפריפריה לעומת העלייה המתמדת במרכז: "בשנת 2048 מדינת ישראל תמנה 18 מיליון תושבים, זה אומר שצריך לבנות לפחות 3 מיליון דירות ברחבי הארץ. באר שבע בעוד 30 שנה תמנה כמיליון תושבים. איך זה יקרה? על המדינה לתמרץ בכסף ולתת את החשיבות לדרום דרך מענקי מקום לרוכשי דירות, הטבות מס הכנסה וכמובן דרך חיזוק הרשויות המקומיות שימשיכו לשפר את תשתיות התחבורה, חינוך, תרבות ותעסוקה".

בסיום הכנס המקצועי, הציגה חברת אולטראוייז, הממוקמים בפארק הייטק והסייבר בבאר שבע, פיתוח חדשני בענף הבנייה המציע הפעלת עגורן מהקרקע, מבלי צורך הפעלה מגובה. המערכת הייחודית מציעה פתרונות רבים בענף הבנייה החל מבטיחות העובדים על המנופים ועד הפקת מודל תלת מימד של אתר הבנייה בזמן אמת. ובכך מספקת המערכת מענה רחב למניעת תאונות עבודה ומשפרת משמעותית את יעילות העבודה באתר. במהלך הכנס הודיע ליאור אביטן, מנכ"ל חברת אולטראוייז, חברת בת של אלביט מערכות כי הפיילוט הראשוני יבוצע באחד מאתרי הבנייה של חברה מארגון קבלני הנגב.

עוד השתתפו בכנס:  רשם הקבלנים אילן אליהו, יו"ר הסתדרות פועלי הבניין והעץ איציק מויאל, גזבר ההתאחדות אילן גורדו, ראש מטה הבטיחות בהתאחדות בוני הארץ, האלוף במיל' אייל בן ראובן, מנהלת אגודת ידידי סורוקה, אורנה מיארה, מ"מ יו"ר ארגון קבלני הנגב וחבר מועצת עיריית באר שבע, יוסי דלויה, חברי הנהלת הארגון וקבלנים רבים ואנשי מקצוע מענפי הבניה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: