לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

טרור הבלונים לא מפסיק: עשרות שריפות פרצו אמש בעוטף

בעקבות הפרחת בלוני תבערה, פרצו אמש בעוטף עזה כ-14 שריפות במוקדים שונים. אחת מהן הגיעה לחצר גן ילדים בשדות נגב, ואחרת עד לאתר המצפור לזכרו של אסף סיבוני ז"ל, שנהרג באסון המסוקים. בעקבות השריפות, הופסקה הבוקר העברת הדלקים לרצועת עזה (צילום: יענקלה גרוספלד)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

 14 שריפות פרצו אמש (שני) בעוטף עזה, זאת בעקבות הפרחת בלוני תבערה מהרצועה לעבר יישובי העוטף. אחד מבלוני התבערה נחת בסמוך לגן ילדים במועצת שדות נגב, שהיה ריק באותו הזמן. שריפה נוספת שפרצה באזור קיבוץ ניר עם במועצה האזורית שער הנגב הגיעה עד לאתר ההנצחה "חליל הרוח", שנבנה לזכרו של אסף סיבוני ז"ל, שנספה באסון המסוקים. נזק קל נגרם לאתר.

בעקבות המשך טרור הבלונים, הודיעה הבוקר היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים כי עד להודעה חדשה הופסקה העברת הדלקים לרצועת עזה.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: טרור הבלונים פגע לנו במקום כואב במיוחד- מצפור אסף סיבוני, שהוקם לזכרו של בן ניר עם שנפל באסון המסוקים. אני רוצה להודות לכוחות הכיבוי ולצה"ל שפעלו ללא הפסקה, על מנת להצליח להשתלט על השריפות. תודה גם למחלקת הביטחון שלנו ולרבשצי הישובים. טרור השריפות אינו יכול להמשך. לא נתרגל לכך ולא נקבל זאת כשגרת חיינו".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב: "בלון תבערה בגן ילדים זה בדיוק כמו טיל בגן ילדים. אי אפשר להמשיך ולשתוק. כל יום יש שריפות בעוטף ואין שום תגובה הולמת מצד ישראל . החקלאים שלנו מתוסכלים והילדים שלנו גדלים לנוף של שריפות ולריח של עשן.  טרור בלוני התבערה חייב להיפסק. אני דורש מהממשלה לפעול באופן מיידי לפני שייקרה אסון. קהילת שדות נגב חזקה ותעמוד בגבורה ובחוסן אחרי כל פעולה צבאית, אבל לא נוכל להמשיך ולספוג עוד ועוד בלוני תבערה ונפץ ולהמשיך לקיים את השגרה שלנו במציאות הזו".

ח"כ אלון שוסטר ממפלגת "כחול לבן",  לשעבר ראש המועצה האזורית שער הנגב, הגיב גם הוא לשריפות האחרונות בעקבות טרור בלוני התבערה בעוטף עזה: "שוב שטחים בעוטף עזה עולים בלהבות. הפעם הכה הטרור בנקודה יקרה במיוחד ללבי: מצפור אסף סיבוני, חלל אסון המסוקים, שהוקם על ידי שלומית סיבוני, אמו, נשרף היום כליל בעקבות טרור התבערה. שוחחתי עמה ועם בתה, דפנה, ושאבתי עידוד מהרוח הנחושה שלהן, שאמנם כואבת אך כבר מחשבת את הצעדים הבאים לשיקום הנקודה.

למפלגת כחול לבן יש אלטרנטיבה ברורה - במקום להיגרר אחרי חמאס, ניזום בעזה מהלך כפול: מחד גיסא, תגובה רבת עוצמה על כל התגרות והפעלת אלימות לשטחנו, ומאידך גיסא מהלך משותף עם גורמים אזוריים שיציג בפני תושבי עזה אפשרות לחיים טובים יותר, ויבהיר להם שמה שעומד בינם לבין חיים אלה הוא תוקפנות חמאס כלפי ישראל".

צילום: יענקלה גרוספלד

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: