לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

הסתיים שלב א' בפרויקט להנצחת יישובי גוש קטיף בעוטף עזה

קרן קיימת לישראל מודיעה השבוע כי הסתיים השלב הראשון מבין שלושה בפרויקט חדש להנצחת יישובי גוש קטיף. הפרויקט מוקם בסמוך לקיבוץ כיסופים, וקק"ל סיימה את שלב בניית מגדל התצפית המשקיף לעבר המקום בו ישבו יישובי גוש קטיף בעבר (צילום: נילי ביבר, קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

מגדל תצפית, שביל הנצחה ומתחמים לכל יישוב – פרויקט חדש של קק"ל להנצחת יישובי גוש קטיף מוקם בימים אלו בחורשת כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. מטרת הפרויקט היא להנציח את יישובי גוש קטיף שפונו בשנת 2006. השבוע הסתיים שלב א', מגדל התצפית, והמקום ייפתח למבקרים רק לאחר סיום השלב השלישי והאחרון בפרויקט.

מגדל התצפית החדש מתנשא לגובה של 15 מטרים ובראשו מרפסת תצפית הפונה לעבר המקום שבו ישבו יישובי גוש קטיף בעבר, בתוך שטחי הרצועה כיום. בקק"ל ממשיכים לעבוד על שני השלבים הבאים בפרויקט.

בשלב הבא יחלו לפתח את שביל היישובים בחורשה שיעבור בין העצים. השלב האחרון בפרויקט הוא הקמת מתחמים צמודים לשביל כאשר כל מתחם יקרא על שם יישוב שפונה ויכלול מידע על היישוב ותושביו. בהמשך יוכלו המבקרים לטפס למגדל, לראות היכן היו הייישובים בעבר וליהנות מפינות ישיבה במתחמים להנצחת היישובים.

מנהל מרחב דרום בקק"ל דניאל גיגי סיפר: "פרויקט זה הוא בעל משמעות רבה מאוד עבור כל עובדי קק"ל. הפרויקט נועד לאפשר לתושבי גוש קטיף לשעבר להיזכר ביישובים שעזבו ולמבקרים ללמוד על ההיסטוריה של מדינת ישראל והאזור. אנו כבר עובדים על השלבים הבאים בפרויקט. בהמשך נזמין את הציבור הרחב להגיע ולטפס למגדל התצפית החדש, ללמוד על מיקום היישובים ועל האירועים ההיסטוריים שהתרחשו כאן".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: