לפרסום חייגו: 072-3938700

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

הנהגת מפלגת "כחול לבן" ערכו סיור בקיבוץ כפר עזה

בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי ערכו היום סיור בקיבוץ כפר עזה. מתוך דבריו של בני גנץ: "לא פלא שבממשלה שמאמצת כהניסטים - שר חינוך מרשה לעצמו להסית נגד מוסדות המדינה הכי חשובים. בממשלה שלי זה לא יקרה" (צילום: יובל כהן אהרונוב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי ערכו היום סיור בקיבוץ כפר עזה שבמועצה האזורית שער הנגב.

בני גנץ: "אני והחברים הסתובבנו שעות ארוכות במרחב החשוב הזה. מאחורינו אתגר רב שנים, ומלפנינו היישובים שעליהם צריך לשמור. ב-3.5 השנים שאחרי צוק  איתן היה שקט מוחלט. לא רקטות. לא בלונים. לא עפיפונים. אבל חוץ מקידום המכשול לא נעשה כלום. אנחנו נשנה את המדיניות הנרפית ונפעיל מדיניות קשוחה, נדרוש את החזרת השבויים והנעדרים, נקדם סיוע לתושבים ברצועה בלי התפשרות על ביטחון. אם יתקפו אותנו נפעיל מדיניות קשוחה ואם צריך נחזור לסיכולים ממוקדים. בחמאס מבינים מה שאמרנו. אני רואה כאן מאחורינו חמאס שאותו צריך לנצח ולא בג"ץ, אבל לא פלא שבממשלה שמאמצת כהניסטים שר חינוך מרשה לעצמו להסית נגד מוסדות המדינה הכי חשובים. בממשלה שלי זה לא יקרה".

יאיר לפיד: "באוקטובר האחרון עמדתי בבאר שבע מול הבית של מירי תמנו, שנהרס מפגיעת טיל של החמאס, ואמרתי אז שלא יכול להיות שהבית של מירי הרוס ושל יחיא סינוואר עדיין עומד. כמה ימים אחרי סינוואר עשה מסיבה, ואמרתי אז - ככה לא מייצרים הרתעה. אכן מעט מאוד זמן אחר כך 500 טילים ופצמרים נחתו על תושבי עוטף עזה וממשלת ישראל לא עשתה דבר וחצי דבר. הרתעה משיגים בכוח ורק בכוח. הקבינט שבו שלושתנו ישבנו השיג כך הרתעה לשלוש וחצי שנים - את ההרתעה הזו אנחנו נחזיר".

משה (בוגי) יעלון: "אלה שמאחורינו פה ברצועת עזה ומנהיגי החמאס, מכירים אותנו. הם מכירים אותנו מעופרת יצוקה, מעמוד ענן ומצוק איתן. מאיתנו אתם לא שומעים דברי רהב - אנחנו עשינו ואנחנו אלה שנעשה. כשהתחילו להפריח פה בלונים ועפיפוני טרור, הזלזול הזה הוביל אותנו להסלמה. הפרת ריבונות היא קו אדום ועליה משלמים מחיר. זו השפה במזה"ת וזה מה שאנחנו מתכוונים לעשות, לא לדבר דברי רהב".
 -
גבי אשכנזי: "נפגשנו היום ולא בפעם הראשונה עם צעירים בני ביישובים והקיבוצים של עוטף עזה. צעירים שהחליטו למרות המציאות הלא פשוטה כאן לבנות בית ולגדל משפחה. הם דורשים ביטחון ותחושת ביטחון. המציאות כאן בלתי נסבלת. לא יתכן שאיזור שלם יהיה בן ערובה של חמאס. זה כישלון של מדיניות חלשה. אנחנו נחליף את זה בפחות דיבורים ויותר מעשים, ובעוצמה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: