לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

החל מהיום - ישונה מערך ההתרעות של פיקוד העורף

החל מיום (רביעי) ישונה מערך ההתרעה של פיקוד העורף, במסגרתו יופסק השימוש במספרים פוליגונים בעת אזעקה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

החל מיום (רביעי) ישונה מערך ההתרעה של פיקוד העורף. מדובר בשינוי כלל ארצי. המשמעויות הן: יופסק השימוש במספרי פוליגונים בעת אזעקה (לדוגמה מפלסים 221). מהיום, ברגע שתופעל אזעקה - יופיע שם הישוב/קיבוץ על מסך הטלויזיה. כלומר. אם עד עכשיו כשפעלה אזעקה במפלסים הופיע "עוטף עזה 221", כעת ייכתב "מפלסים".

מפיקוד העורף נמסר כי בעקבות השינוי מערכת האיכון וההתרעה תהיה מדויקת יותר, וכן יופסק השימוש במערכת איכון משותפת לכמה ישובים. המשמעות: אם בעבר האיכון היה לכיון שדרות והאזעקה הופעלה בשדרות וניר עם, מהיום יהיה איכון נפרד לשדרות ולניר עם. אם האיכון יהיה בשטח בין שני ישובים - תופעל אזעקה בשני הישובים, בהתרעה נפרדת לכל ישוב.

הערים הגדולות בארץ חולקו לרובעים (ירושלים, ב"ש, ת"א, חיפה, אשדוד). לדוגמה, אם איכון הנפילה הוא לכיון שכונת נחל בקע בבאר שבע, לא תופעל אזעקה באזור מרכז העיר ובטלויזיה יהיה כתוב "באר שבע דרום".

הכוונה של פיקוד העורף היא שעם הזמן יידע כל תושב להבחין בין אזעקה בישוב בו הוא נמצא לבין אזעקה רחוקה ולא רלוונטית. בכל מקרה - בהשמע אזעקה יש להכנס למרחב מוגן. היישומון של פיקוד העורף עודכן וכעת ניתן לעדכן בו עד עשרה יישובים שבעת אזעקה בהם, יופעל היישומון. בנוסף, היישומון מסונכרן עם ה-GPS של המכשיר (במידה ופעיל), כך שההתרעה תופעל גם לפי מיקום המכשיר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: