לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

החורף כבר כאן: כיצד נשמור על הכלבים והחתולים מפני הקור

החורף הגיע, רחובות מוצפים, סופות ברקים ורעמים, בחוץ סוער והטמפרטורות צנחו. חיות המחמד אינן חסינות מפני קור ועלולות לחלות, למרות שכבת הפרווה שעוטפת אותם. ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ממליץ להקפיד על מספר כללים שיגנו על הכלבים והחתולים מפני הקור והגשם (צילום: depositphotos)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

החורף הגיע, רחובות מוצפים, סופות ברקים ורעמים, בחוץ סוער והטמפרטורות צנחו. חיות המחמד אינן חסינות מפני קור ועלולות לחלות, למרות שכבת הפרווה שעוטפת אותם. ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ממליץ להקפיד על מספר כללים שיגנו על הכלבים והחתולים מפני הקור והגשם:

·בזמן ירידת הטמפרטורות מומלץ להכניס את בעל החיים לתוך הבית. אם הדבר בלתי אפשרי חשוב לדאוג שסביבת מגוריו תהיה יבשה, חמימה ואטומה לגשמים ורוחות, כולל שכבת בידוד מהקרקע הקרה. אם הכלב או החתול אינם מורשים לעלות על הספה – דאגו להם למצע מרופד – שטיח, מזרון קטן או שמיכה ישנה – שיבודד את גופם מהרצפה הקרה.

·שילוב של קור, רטיבות ורוחות מעלה את הסיכוי למחלות. כלבים עירוניים מתקשים לשרוד בתנאים אלו למשך זמן, ועלולים להיות חשופים להתקררויות, ברונכיטיס ודלקת ריאות, ולמחלות נוספות. לכן, לפני יציאה לטיול, מומלץ להרגיל את הכלב לקור בחוץ על ידי מעבר ב"חדר ביניים" שבו הכלב יחווה ירידה הדרגתית בטמפרטורה בין הפנים לחוץ וכך יימנע שוק הקשור לשינויי טמפרטורה קיצוניים. חשוב מאוד לשמור על שיגרת הטיולים למרות מזג האוויר.

·חזרתם ספוגים במים מהטיול בחוץ? הכינו מראש מגבת לייבוש הכלב בכניסה לבית. יבשו אותו היטב לפני שהוא נכנס הביתה, ואל תתנו לו להתייבש מול התנור.

·מקלחות בחורף הם לא דבר מומלץ, אך אם הכלב התלכלך ויש צורך במקלחת, יש לרחוץ אותו במים חמימים ולדאוג לחימום החדר.

·בעלי חיים מגנים על עצמם מפני הקור והרטיבות בעזרת שומן שהם אוגרים בשכבה התת-עורית שלהם, ובזכות הפרווה שהופכת לסמיכה ועבותה יותר בחורף. לכן, עדיף לא לספר ולגלח את חיית המחמד במשך החורף ולהקפיד על הברשת הפרווה.

·כלבים וחתולים, בדומה לבני אדם, אוהבים להתכרבל מול תנורי חימום ומפזרי חום. אך הם אינם מודעים לעוצמת החום של אמצעי החימום, הם יכולים להיתקל בו, לקפוץ עליו או להפיל אותו, וכתוצאה מכך לסבול מכוויות קשות. בנוסף לכך, שערות פרווה ארוכות עלולות להישרף בקלות, להתלקח, ולגרום לכוויות. חשוב לדאוג שאמצעי החימום יהיה במקום בטוח, ושהכלב או החתול לא יהיו קרובים מדי אליו.

(צילום: depositphotos)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: