לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד לחגוג ולטייל בבטחה - חדשות בהעוטף

חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד לחגוג ולטייל בבטחה

לקראת חג שבועות שיחל בסוף השבוע, במד"א ערוכים לאבטח רפואית את הישראלים אשר צפויים לצאת לטייל, ולפקוד את אתרי הבילוי והנופש ברחבי הארץ. מנכ"ל מד"א: "במהלך חג השבועות יעמדו כוחות מד"א ברחבי הארץ בהערכות מיוחדת, על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל אירוע שעלול להתרחש. כדי שנעבור את החג בשמחה וללא אירועים טראגיים, אני קורא לציבור להישמע להנחיות הזהירות. חשוב לגלות ערנות וזהירות, ובמקביל להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה. אנו מאחלים לכל עם ישראל חג שבועות שמח" (צילום: דוברות מד"א)

השרב במספרים: עלייה בעשרות אחוזים בפניות למוקד מד"א בשל מזג האוויר הקיצוני - חדשות בהעוטף

השרב במספרים: עלייה בעשרות אחוזים בפניות למוקד מד"א בשל מזג האוויר הקיצוני

עומס החום הכבד אשר פקד את ישראל בימים האחרונים הוביל לעלייה קיצונית במספר הפניות למגן דוד אדום, בשל תלונות על התייבשות, סחרחורות, עילפון ומכות חום. בשבוע האחרון טיפלו אנשי מד"א בכ-1,000 פניות הנוגעות לגל החום (צילום: דוברות מד"א)

מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה - חדשות בהעוטף

מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה

עם פתיחת עונת הרחצה היום (20.5) ונוכח החזרה לשגרת הקורונה, מפרסם מגן דוד אדום הנחיות אמצעי זהירות במהלך השהות בחופי הים ובבריכה. מד"א קורא לציבור לנהוג באחריות, לשמור על מרחק בטוח, לרחוץ רק בחופים מוכרזים ולהישמע להוראות המצילים (צילום: ארכיון דוברות מד"א)

במד"א ערוכים למזג אוויר חם ושרבי וממליצים לציבור כיצד להיזהר - חדשות בהעוטף

במד"א ערוכים למזג אוויר חם ושרבי וממליצים לציבור כיצד להיזהר

בימים האחרונים פוקד גל חום את ישראל, המלווה בטמפרטורות גבוהות ובשמש חזקה, העלולים לגרום להתייבשות, תשישות, עילפון ופגיעות נוספות. בארגון מגן דוד אדום מפרסמים היום הנחיות והמלצות לציבור כיצד לנהוג וכיצד לשמור על בריאותם ובטיחותם (צילום: דוברות מד"א)

ברקע נגיף הקורונה:  נתוני מגן דוד אדום מצביעים על עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל - חדשות בהעוטף

ברקע נגיף הקורונה: נתוני מגן דוד אדום מצביעים על עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל

"השנה, עם העלייה בטמפרטורות, כשהנחשים התעוררו משנת החורף שלהם, השטח היה פנוי עבורם, שכן הציבור היה בבתים בשל נגיף הקורונה", מסביר דוראל ארזואן, פראמדיק במגן דוד אדום, לוכד נכשים מוסמך ומדריך מקצועי בתחום. 44 בני אדם הוכשו בישראל מתחילת חודש מרץ ועד אמצע החודש (13.5). בתקופה המקבילה אשתקד, אירעו 23 מקרים של הכשות נחשים. מדובר בעלייה של 91%, כך עולה מנתוני מגן דוד אדום (צילום: דוברות מד"א)

בצל החזרה ל"שגרת הקורונה" ובפתח עונת הקיץ:  "מסתכלים ומצילים" - חדשות בהעוטף

בצל החזרה ל"שגרת הקורונה" ובפתח עונת הקיץ: "מסתכלים ומצילים"

בעקבות הטרגדיות של ילדים שנשכחו בכלי רכב לוהטים בשנים האחרונות ובשל החזרה לגני הילדים ולבתי הספר, תחת שגרת הקורונה החדשה בה בחלק מגני הילדים החזרה חלקית ובסבבים. כך, הגננות וצוותי ההוראה מקבלים מדי יום ילדים אחרים, במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב

מד"א בחזית המאבק בקורונה:  נסגרו עמדות 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום - חדשות בהעוטף

מד"א בחזית המאבק בקורונה: נסגרו עמדות 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום

ביום ראשון השבוע נסגרו מתחמי 'היבדק וסע של מד"א", באמצעותם נלקחו דגימות לכ-100 אלף אזרחים. מנכ"ל מד"א: "מזה כחודשיים, עומדים בחזית המאבק בנגיף הקורונה עשרות אלפי מתנדבי ועובדי מגן דוד אדום ברחבי הארץ, ולצידם הסטודנטים לרפואה, החיילים וכל מי שנרתם לסייע במאמץ.  לצד סגירת מתחמי היבדק וסע, על כולנו לזכור כי המשבר איננו מאחורינו, וכי השיפור במצב תלוי בהמשך ההתנהלות הנכונה של כל אחת ואחד מאיתנו, אזרחי ישראל. מגן דוד אדום ערוך לכל התפתחות ולכל שינוי במצב, תוך תקווה לימים טובים יותר" (צילום: דוברות מד"א)

על רקע המאבק בנגיף הקורונה ולראשונה בארץ: מד"א משיק אוטובוסים לפינוי ברמת ניידת טיפול נמרץ - חדשות בהעוטף

על רקע המאבק בנגיף הקורונה ולראשונה בארץ: מד"א משיק אוטובוסים לפינוי ברמת ניידת טיפול נמרץ

מגן דוד אדום, בשיתוף חברת אסם נסטלה וחברת דן, ובסיועם של חיילי החטיבה הטכנולוגית ליבשה של צה"ל, פיתחו בשבועות האחרונים שני אוטובוסים ייעודיים לפינוי חולים ופצועים רבים, באופן בטוח ויעיל. האוטובוסים מאפשרים העברת מטופלים רבים, ובכך חוסכים במספר כלי הרכב המבצעיים הנדרשים לביצוע משימה כזאת. בכל אוטובוס מותקנות סירנות ומערכת תקשורת מתקדמת, שמאפשרת יצירת קשר בין הצוותים שנמצאים בחלקים השונים של האוטובוס לבין מוקד מד"א (צילום: דוברות מד"א)