לפרסום חייגו: 050-5788255

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

בשל מחסור חמור בדם, במד"א קוראים לציבור - בואו לתרום דם בדחיפות - חדשות בהעוטף

בשל מחסור חמור בדם, במד"א קוראים לציבור - בואו לתרום דם בדחיפות

שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור הרחב לבוא ולתרום דם, בשל ירידה משמעותית במלאי הדם בישראל. המחסור החמור נגרם בשל הירידה בזמינות האתרים בהן ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה, כי מקומות עבודה רבים עברו לעבודה מהבית, מכך שאזרחים רבים נמצאים בבידוד ומהצורך להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. עקב כך צומצמו אפשרויות שירותי הדם של מד"א לקיים התרמות דם גדולות באזורי עסקים, משרדים, בבתי ספר, בצה"ל ובמקומות ציבוריים נוספים (צילום: דוברות מד"א)

הרמת כוסית חגיגית של כוחות הביטחון במרחב הדרום התקיימה אמש - חדשות בהעוטף

הרמת כוסית חגיגית של כוחות הביטחון במרחב הדרום התקיימה אמש

אמש (רביעי), התקיימה הרמת כוסית חגיגית של כוחות הביטחון במרחב הדרום בראשות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, באוגדת עזה, לכבוד ראש השנה התשפ"א. מדברי מפקד פיקוד הדרום: "אני רוצה להודות לאנשים שיושבים כאן בשותפות אמיתית, ומתוך חובה לשמירה על ביטחון תושבי הדרום. אני מאחל שנשכיל לעבוד ביחד כתף אל כתף מול האתגרים שעוד יהיו לנו" (צילום: דובר צה"ל)

חוזרים ללימודים בבטחה ובצל ההנחיות - חדשות בהעוטף

חוזרים ללימודים בבטחה ובצל ההנחיות

במד"א ערוכים לשובם של מאות אלפי תלמידי ישראל לספסל הלימודים, תחת הגבלות והנחיות הקורונה - ומבקשים לרענן את הנחיות הבטיחות בסביבת בתי הספר וגני הילדים. הארגון יפעיל מוקד רפואי ייעודי עבור מוסדות החינוך ומבקש מהתלמידים ומההורים - למנוע התקהלות ולשמור על ריחוק חברתי - על מנת למנוע הדבקה המונית במוסדות החינוך (צילום: דוברות מד"א)

במד"א ערוכים לגל חום ומזהירים מפני מכות חום, התייבשות ושכחת ילדים ברכבים - חדשות בהעוטף

במד"א ערוכים לגל חום ומזהירים מפני מכות חום, התייבשות ושכחת ילדים ברכבים

בשבוע הקרוב צפוי גל חום כבד, המלווה בטמפרטורות גבוהות ובסכנות רבות כגון התייבשות, מכת חום, תשישות, עילפון ועוד. במסגרת הערכות הארגון למזג האוויר השרבי, מפרסם מד"א הנחיות, המלצות ואזהרות, על מנת לעבור את גל החום בבטחה. מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גלו שכנות טובה לאוכלוסייה בסיכון ונקטו באמצעי זהירות למניעת שכחת ילדים במכונית"

צה"ל: בגזרת עזה בנו תרגיל גדודי לתרגול ושיפור כשירות מבצעית - חדשות בהעוטף

צה"ל: בגזרת עזה בנו תרגיל גדודי לתרגול ושיפור כשירות מבצעית

גזרת עזה היא גזרה נפיצה שיכולה להתחמם בכל עת וצריך להיות מוכנים בה לכל תרחיש, מהקל ביותר עד הקיצוני ביותר. כדי לשפר את המוכנות וכשירות הלוחמים, בנו בחטיבה הדרומית תרגיל גדודי שאורכו שלושה ימים, ומטרתו לתרגל ולשפר כשירות מבצעית ומוכנות לתרגילי שגרה, חירום ומלחמה בדגש על תהליך למידה מתמשך של מפקדים, הכרת השטח ותרגול פקודות (צילום: מדור צבא-חברה, דובר צה"ל)

חדש במד"א: השגחה מרחוק - פרויקט "האמבולנס החכם" של מגן דוד אדום בשיתוף מפעל הפיס יוצא לדרך - חדשות בהעוטף

חדש במד"א: השגחה מרחוק - פרויקט "האמבולנס החכם" של מגן דוד אדום בשיתוף מפעל הפיס יוצא לדרך

ארגון מגן דוד אדום ניצב בחודשים האחרונים בחזית המאבק בנגיף הקורונה. כחלק מהפעילות הענפה, מפעיל הארגון מערך אמבולנסים, במסגרתו מעבירים חולי קורונה מאומתים בין מוסדות טיפוליים שונים. בעת ההעברה, הסיכוי של הצוות הרפואי להיחשף לנגיף הנו גדול מהרגיל. לכן בימים  אלה ובשיתוף פעולה עם מפעל הפיס יצרו במד"א פרויקט מיוחד שמטרתו - שינוע חולים מאומתים ללא מגע (צילום: דוברות מד"א)

משרד האנרגיה יעניק כ-7 מיליון שקלים לרשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ - חדשות בהעוטף

משרד האנרגיה יעניק כ-7 מיליון שקלים לרשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ

צרכני אנרגיה באזור הדרום ורוצים לחסוך כסף? הזדמנות אחרונה: הממשלה מקצה מיליוני ש"ח למימון פרויקטים שחוסכים בחשמל. שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "מסלול זה של מתן תמריצים, יחד עם קרן התמיכות של המשרד ומפעל הפיס להקמת PV על מבני ציבור, יובילו להפחתת פליטת גזי חממה באופן משמעותי, ויסייעו לעמוד ביעד הלאומי של צמצום צריכת החשמל ולהגיע ליעד של 30% ייצור אנרגיה מתחדשת ב-2030"

חיפושים נרחבים בדרום אחרי שני אחים בני 4 ו-7 תושבי כפר סילבר מהבוקר - חדשות בהעוטף

חיפושים נרחבים בדרום אחרי שני אחים בני 4 ו-7 תושבי כפר סילבר מהבוקר

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור שני אחים בני 4 ו-7 מכפר סילבר שליד אשקלון שנעדרים משעות הבוקר. נמסר כי "כוחות גדולים של משטרה מחפשים מזה כשעתיים וחצי אחר שני אחים". האח הגדול, עונה לשם שאול ואחיו הקטן - זאב. בשעה זו נערכות סריקות בכוחות מתוגברים ביישוב ובאזור. כל היודע דבר היכול לסייע למשטרה באיתורם מתבקש להתקשר למוקד 100 של המשטרה.

הקורונה במספרים: בשבוע האחרון לקחו צוותי מגן דוד אדום דגימות מ-62,652 בני אדם - חדשות בהעוטף

הקורונה במספרים: בשבוע האחרון לקחו צוותי מגן דוד אדום דגימות מ-62,652 בני אדם

ארגון מגן דוד אדום מפרסם אמש (ה') כי מראשית משבר הקורונה, מתאריך 24.2 ועד היום נלקחו ע"י החובשים והפרמדיקים של הארגון 798,058 דגימות לנגיף הקורונה. הבדיקות בוצעו במהלך חמשת החודשים האחרונים במגוון מוקדים ובפריסה ארצית - בבתי האזרחים, במתחמי היבדק וסע, בבתי אבות, במוסדות סיעודיים ועוד (צילום: דוברות מד"א)