לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

"SAUDADES": הפרויקט המרגש של ותיקי שער הנגב

בקיבוץ ברור חיל נערך בשבוע שעבר טקס מרגש, אשר סיכם שנה שלמה של פרויקט מיוחד - תיעוד סיפורי הוותיקים בעשורים הראשונים לקיום הקיבוץ. ראש המועצה: זו הייתה חגיגה נפלאה של 4 דורות, עם המון כבוד והערכה לעבר ולאלה שעיצבו אותו" (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

לפני כשנה, התבצע בקיבוץ ברור חיל שבמועצה האזורית שער הנגב, במהלך אירועי שנות ה-70, פרויקט מקסים ומרגש במיוחד. הוא נקרא "SAUDADES" (געגועים בפורטוגזית), ועסק בתיעוד סיפורי הוותיקים בעשורים הראשונים לקיום הקיבוץ. הפרויקט הופק ע"י צוות מתנדבים מברור חיל, כשמובילות אותו סנדרה מרון ואונה אוריין, שתי בנות קיבוץ שחיות בו היום.

בפרויקט, שלווה ע"י מרכז החוסן, תועדו סיפורים של עשרות מוותיקי הקיבוץ, ונאספו תמונות בעלות ערך היסטורי וארכיוני. התוצר היה תערוכה של 20 שלטי ענק, שנפרשו לאורך השביל המרכזי של הקיבוץ. במהלך השנה שחלפה פעלו סנדרה ואורנה להפוך את התערוכה לספר. במקביל לעבודת העריכה והעיצוב, התבצע מהלך של גיוס מקורות תקציב, בסיועו של עודד פלוט, חבר הקיבוץ ומנכ"ל המועצה לשעבר. גם המועצה, באמצעות המתנ"ס, לקחה חלק במימון הפרויקט. 

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "השבוע, בטקס מרגש, חולק הספר לותיקים ולכל השותפים במימון ובהפקת הפרויקט. הותיקים סיפרו כמה סיפורים מתוך הספר ובנים מהקיבוץ סיפרו על חוויות הילדות שלהם. בטקס שולבו שירים מלאי קסם מברזיל. בקיצור, חגיגה נפלאה של 4 דורות, עם המון כבוד והערכה לעבר ולאלה שעיצבו אותו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: