לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

שלום (וירטואלי) כיתה א' - מ.א שער הנגב בהעוטף

שלום (וירטואלי) כיתה א'

לאור הגבלות הקורונה, במועצה האזורית שער הנגב התבשרו כי השנה הילדים העולים לכיתה א' לא יוכלו להגיע לסיור מקדים בבתי הספר היסודיים של המועצה. בתוך כך, בתי הספר קשת ואלונים לא נשארו "חייבים" והחליטו להערים על הקורונה, וליצור סיור וירטואלי בבתי הספר. ראש המועצה: "אני גאה בצוותי בית הספר קשת ואלונים, על היצירתיות וחשיבה המקורית, ביחוד בימי קורונה המאתגרים. אין ספק כי אתם עושים את המעבר לכיתה א' מרגש יותר ומפחיד פחות, גם לילדים אבל גם להורים" (צילום: depositphotos)

שער הנגב: מתוך הקהילה ולמען הקהילה - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: מתוך הקהילה ולמען הקהילה

בשבוע שעבר, פרסמה קרן גרשוני את הקול הקורא לחלוקת המלגות של הקרן. קרן גרשוני הינה קרן מחלקת מלגות הניתנות לתושבי מועצה אזורית שער הנגב לטובת מיזמים מתחומי התרבות, החינוך, הקהילה והחקלאות. ראש המועצה: "כל מי שאי פעם חלם על מיזם לטובת הקהילה באחד מתחומי הרוח, התרבות או החקלאות, זאת ההזדמנות של כולם לקבל מקהילת שער הנגב על מנת לתת לקהילת שער הנגב" (צילום: דוברות המועצה)

שרת הקליטה פנינה תמנו-שטה הגיעה לביקור באיבים שבשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

שרת הקליטה פנינה תמנו-שטה הגיעה לביקור באיבים שבשער הנגב

בשבוע שעבר התארחה באיבים שרת הקליטה פבנינה תמנו- שטה, אשר ערכה סיור במרכז הקליטה, התרשמה מהנעשה במקום ומהשותפות הפורה והאמיתית של מרכז הקליטה עם המועצה. ראש המועצה: "שמחתי מאוד לפגוש ולארח אותה אצלנו, ונהנתי מאוד מהאירוח החם של תושבי איבים שפתחו לנו את דלתם ברוחב לב" (צילום: דוברות המועצה)

מדע על הבר בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

מדע על הבר בשער הנגב

אחרי 10 שנות הצלחה בתל-אביב, יגיעו הפעם עשרות מדעניות ומדענים בכירים ממכון ויצמן למדע ל-32 ברים ומקומות בילוי נבחרים ביישובי עוטף עזה, אשקלון ונתיבות וישוחחו עם הבליינים, על השאלות המדעיות הפתוחות ועל החיים "על הקצה" בחזית המדע העולמית. במועצה האזורית שער הנגב האירוע יתקיים במקביל בלא פחות משמונה ישובים שונים. האירוע יתקיים ביום חמישי, 2 ביולי, בשעה 20:30. הכניסה חופשית – אך יש להזמין מקום מראש בברים

מפגש של ועדת החינוך המועצתית התקיים בשבוע שעבר בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

מפגש של ועדת החינוך המועצתית התקיים בשבוע שעבר בשער הנגב

ביום רביעי שעבר התקיים מפגש של ועדת חינוך המועצתית בשער הנגב. הועדה מורכבת מנציגי ציבור, נציגי מליאה, הנהלות מערכות החינוך ונציגי פורום הורים. ראש המועצה: "בית החינוך נמצא בתהליכי שינוי מאתגרים, כשהמועצה נותנת את מלוא התמיכה והרוח הגבית. זהו תהליך משותף של בית החינוך, המועצה והקהילה. אנחנו עוסקים בו באופן אינטנסיבי ובמסירות גדולה" (צילום: דוברות המועצה)

בשער הנגב דואגים לחברים בבידוד - מ.א שער הנגב בהעוטף

בשער הנגב דואגים לחברים בבידוד

מדריכי החינוך החברתי והחברים מהנעורים במועצה האזורית שער הנגב דאגו להפתעות משמחות ומגוון של פעילויות עבור החברים בשכבה ט', שנכנסו לבידוד החל מיום שישי. במפלסים הכינו ערכות להכנת פיצה, בליווי פעילות זום משותפת. בקיבוץ גבים חילקו עוגיות וברכות, בדורות הכינו מאפים, ועוד ועוד רעיונות יצירתיים, בכל הישובים של החניכים והמדריכים

חוגגים את חודש הגאווה בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

חוגגים את חודש הגאווה בשער הנגב

בפעם הראשונה בהיסטוריה של המועצה האזורית שער הנגב, בשיתוף עם מרכז הצעירים, חוגגים במועצה את חודש הגאווה בשלט חוצות שכולו צבעים, אהבה ושונות. מטעם המועצה ומרכז הצעירים נמסר: "אנו גאים בקהילת שער הנגב, גאים בשותפים ובשותפות שלנו, גאים לחיות בקהילה רגישה, אוהבת וטובה. שתהיה לכולנו שנה מלאה בשיח, הכלה וערבות הדדית" (צילום: דוברות המועצה)

חניכי הנוער העובד והלומד יוצאים מהמסכים - מ.א שער הנגב בהעוטף

חניכי הנוער העובד והלומד יוצאים מהמסכים

אחרי חודשיים וחצי של פעילות מקוונת, נפגשו חניכי הנוער העובד במועצת שער הנגב והלומד לפעילות פיזית. החניכים נפגשו לפעולה פרונטלית ראשונה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך - "התו הסגול התנועתי". המד"צים התכוננו זמן רב לפגישה הראשונה, הכינו צ'ופרים ונערכו לפעולות שמותאמות לנהלים. הפעולות עברו באוויר הפתוח תוך שמירה על מרחקים והטיית מסכות. החניכים התרגשו לחזור לפעילות הפיזית גם בתוך שגרת הקורונה שמאלצת לשמור על נהלי הריחוק

שער הנגב: תהליך משמעותי לקידום השירות לתושב - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: תהליך משמעותי לקידום השירות לתושב

במועצה האזורית שער הנגב נמצאים בעיצומו של תהליך משמעותי לקידום השירות לתושב, במסגרתו פתחו את מוקד המועצה לפניות תושבים, שידרגו את אתר המועצה ועוד. השנה, בפעם הראשונה, ניתן להירשם באופן מקוון לבתי הספר בשער הנגב. בשבוע הקרוב יקבלו הורי הילדים העולים לכיתה א' והורי התלמידים העולים לחטיבת הביניים, הודעה ישירות לנייד, דרכה ניתן יהיה להירשם לבתי הספר (צילום: דוברות המועצה)

בני נוער ממושב יכיני התגייסו לצורך שיפור גן שעשועים ביישוב - מ.א שער הנגב בהעוטף

בני נוער ממושב יכיני התגייסו לצורך שיפור גן שעשועים ביישוב

תוך הקפדה על ההנחיות ושמירת מרחק אחד מהשני, התגייסו בני הנוער במושב יכיני לצורך שיפור פני גן השעשועים שביישוב; ניקו, גירפו ואספו גזם. אופיר ליבשטיין, ראש מועצת שער הנגב: "אין גאה ממני בבני הנוער שלנו!" (צילום: דוברות שער הנגב)