לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

שער הנגב: חדשנות שהולכת ומתרחבת - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: חדשנות שהולכת ומתרחבת

ביום רביעי האחרון קיימו במועצה האזורית שער הנגב מפגש יוצא דופן. כל מנהלי המחלקות וזרועות המועצה השונות, הגיעו להתארח במרכז ח"י - מעבדת החדשנות והיזמות של מכללת ספיר. המרכז הייחודי של המכללה, מכיל בתוכו מעבדות פיתוח במספר רב של נושאים שונים ומגוונים כגון: פיתוח קהלים לתרבות בפריפריה, פסיכולוגיה וחינוך, מעבדת תחבורה חכמה ועוד (צילום: דוברות המועצה)

כנס ועדים ראשון מסוגו התקיים במועצה האזורית שער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

כנס ועדים ראשון מסוגו התקיים במועצה האזורית שער הנגב

בשבוע שעבר התקיים במועצה האזורית שער הנגב  מפגש ראשון מסוגו - כנס ועדים שהוקדש להכשרה לחברי הנהלות הישובים בשער הנגב. הכנס התקיים בגרין פאב ניר עם, והגיעו אליו עשרות בעלי תפקידים ונציגי ועד מכל ישובי שער הנגב. מדובר בשיתוף פעולה של המטה האסטרטגי, המחלקה לשירותים חברתיים ומרכז החוסן שער הנגב (צילום: דוברות המועצה)

מדרום אפריקה לשער הנגב באהבה - מ.א שער הנגב בהעוטף

מדרום אפריקה לשער הנגב באהבה

בשבוע שעבר חזרה לישראל משלחת ילדי שכבה י' מהמועצה האזורית שער הנגב, שיצאה למחנה קיץ של הבונים דרור בדרום אפריקה. המשלחת יצאה מטעם המחלקה לחינוך חברתי של המועצה. ראש המועצה: "בני הנוער האלו שימשו ועודם משמשים כשגרירי שער הנגב. . הקשרים שאנו יוצרים בעזרת הדור הבא של קהילת שער הנגב מתרגמים לשיתופי פעולה ועבודה משותפת על פרויקטים עתידיים. כיף גדול לשמוע את החוויות של הילדים המיוחדים שלנו" (צילום: דוברות המועצה)

שער הנגב: מפגש חשיבה בנושא דיור בר השגה התקיים בשבוע שעבר - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: מפגש חשיבה בנושא דיור בר השגה התקיים בשבוע שעבר

מועצה האזורית שער הנגב נמצאת בעיצומה של תנופת בנייה - שכונות חדשות נבנות ומשפחות חדשות מגיעות. גם במועצה זו, כמו בכל מדינת ישראל, העלויות הכרוכות בבניית בית הן גבוהות. כל אלו הביאו למצב בו זוגות צעירים, לפעמים אפילו בנים חוזרים, מתקשים לבנות או להיקלט ביישובי המועצה. בעקבות כך, קיימו בשבוע שעבר במועצה מפגש חשיבה בפורום שהורכב במיוחד במטרה לקדם פתרונות יצירתיים לדיור בר השגה ביישובי שער הנגב (צילום: דוברות המועצה)

הנצחה שמצילה חיים - מ.א שער הנגב בהעוטף

הנצחה שמצילה חיים

לפני כשמונה חודשים איבדה קהילת שער הנגב חברה יקרה, טלי מדמוני ז"ל מיכיני. יובל בעלה בחר להנציח את מי שהייתה על-ידי תרומת עמדת החייאה למושב. ראש המועצה: "הבחירה של משפחת מדמוני לתרום לקהילה לעילוי נשמתה של טלי, היא בחירה ראויה וערכית ובכוחה להציל חיים בעתיד. זה היה טקס מרגש במיוחד" (צילום: דוברות המועצה)

רוח נעורים בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

רוח נעורים בשער הנגב

ברביעי בערב התכנסה וועדת החינוך המועצתית של המועצה האזורית שער הנגב, שכללה את הנהגות החינוך במועצה, נציגי מליאה ובעלי תפקידים. המפגש התמקד בסוגיית חברות הנעורים בישובים. ראש המועצה: "אנחנו ממשיכים את קו החשיבה המשותפת של כלל גורמי החינוך במטרה ליצור מערך אזורי עשיר. ככה שמים את החינוך בראש סדר העדיפויות" (צילום: דוברות המועצה)

מחלקת הביטחון של שער הנגב מתחדשת בטרקטורונים לכיבוי שריפות - מ.א שער הנגב בהעוטף

מחלקת הביטחון של שער הנגב מתחדשת בטרקטורונים לכיבוי שריפות

ביום חמישי האחרון קיבלה מחלקת הביטחון של המועצה האזורית שער הנגב שני טרקטרונים, עליהם מותקנת מערכת לכיבוי שריפות. ראש המועצה: "מחלקת הביטחון של שער הנגב, באמצעות המועצה, עושה הכול על מנת לאפשר לישובים רציפות תפקודית ברמת מוכנות גבוהה, על מנת שבזמן אמת נוכל כולנו לטפל באירועים באופן המיטבי" (צילום: דוברות המועצה)

שער הנגב: החיים פה שווים - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: החיים פה שווים

השבוע ציינו ברחבי העולם את יום המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים, וגם במועצה האזורית שער הנגב התייחסו לנושא. ראש המועצה: "אחת הגאוות הגדולות שלי היא שלאורך השנה נערכות במועצה מגוון פעילויות להגברת המודעות וההבנה כלפי ההתמודדויות היום יומיות של אנשים עם כל קשת הצרכים המיוחדים. אנו שמים דגש מיוחד להכלה וקבלה של ילדים עם מוגבלויות, כדי שכל ילדות וילדי שער הנגב יוכלו לממש את יכולותיהם החברתיות, הרגשיות, הקוגניטיביות והתפקודיות" (צילום: דוברות המועצה)

שער הנגב: כוחה של קהילה - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: כוחה של קהילה

בקרוב יתקיים טקס חלוקת המלגות המסורתי של קרן גרשוני. המלגות ניתנות לתושבי שער הנגב שתורמים במיזמים שלהם להעשרת התרבות, החינוך והחקלאות במועצה. השנה, הוחלט להפוך את חלוקת המלגות לזוכים לאירוע קהילתי שהוא חגיגה אמיתית של כל קהילת שער הנגב (צילום: דוברות המועצה)