לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

שותפות היסטורית בין מועצת שער הנגב לעיריית שדרות - מ.א שער הנגב בהעוטף

שותפות היסטורית בין מועצת שער הנגב לעיריית שדרות

בשבוע שעבר הודיע ראש מועצת שער הנגב על הסכם וועדת הגבולות שבנתה המועצה יחד עם עיריית שדרות. הסכם הגבולות מאפשר פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה איכותית, ומעגן את שיתוף הפעולה בין הרשויות לטובת פיתוח האזור כולו. ראש המועצה: "מועצה אזורית שער הנגב והעיר שדרות קשרו קשר היסטורי יחד, על מנת לקדם את האינטרסים המשותפים שלנו - המרחב הכפרי לצד המרחב העירוני" (צילום: דוברות שער הנגב)

בשער הנגב עמלים בימים אלו על שיקום אתר מוזיאון המים בניר עם - מ.א שער הנגב בהעוטף

בשער הנגב עמלים בימים אלו על שיקום אתר מוזיאון המים בניר עם

בשבוע שעבר ראש מועצת שער הנגב עם נציגי הרשות לשימור אתרים ונציגי קיבוץ ניר עם, כדי לדון במהלך השיקום של אתר מוזיאון המים בניר עם. המוזיאון מספר את סיפור הגנת הנגב בתקופה שקדמה למלחמת השחרור ואת סיפורו של קו המים שנחפר בניר עם בשנת 1947. ראש המועצה: "השדרוג צפוי להפוך אותו לאחד ממוקדי התיירות ההיסטורית המרשימים באזור. התהליך אמנם ארוך והוא רק התחיל, אבל אנחנו יצאנו לדרך" (צילום: דוברות המועצה)

קהילת שער הנגב תומכת במאבק העובדים הסוציאליים - מ.א שער הנגב בהעוטף

קהילת שער הנגב תומכת במאבק העובדים הסוציאליים

ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין הגיע אמש לחזק את ידי העובדות והעובדים הסוציאליים, במאבקםן הצודק להסדרת תנאי ההעסקה של העבודה הסוציאלית בישראל, "אין ספק שמגיע להן הרבה יותר. לנו בשער הנגב, בעוטף עזה ובכלל, מגיע עו"סיות ועו"סים שמקבליםות יותר. אני כאן לחזק ולתת רוח גבית במאבק הצודק שלכםן" (צילום: דוברות שער הנגב)

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק - מ.א שער הנגב בהעוטף

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק

בימים אלה מסתיימת עוד שנה של פעילות ענפה בקונסרבטוריון שער הנגב. למרות השנה המאתגרת, סיימו סבב של קונצרטים בכל 11 הישובים בגני הילדים. סך הכל נחשפו כ- 500 ילדים בגילאי שנה עד שש, למוסיקה המיוחדת של תלמידי הקונסרבטוריון. ראש המועצה: "הקונסרבטוריון שלנו הוא מהטובים והאיכותיים בארץ. אני רוצה להודות לנטע בן אשר מנהלת הקונסרבטוריון, למתנ"ס שער הנגב, למורים ולתלמידים המסורים ומוכשרים שלנו" (צילום: דוברות המועצה)

במתכונת מיוחדת לאור המצב - נערך ערב ההוקרה המסורתי למתנדבי המרכז ההידרותרפי בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

במתכונת מיוחדת לאור המצב - נערך ערב ההוקרה המסורתי למתנדבי המרכז ההידרותרפי בשער הנגב

מדי שנה מתכנס כל צוות המרכז ההידרותרפי שער הנגב לערב הוקרה שנערך לכבוד מתנדבי המרכז. השנה, בגלל משבר הקורונה, נאלצו בהידרו לפרוס את הערב הגדול למספר מפגשים עם הגבלת כמות המשתתפים, אך זה לא פגע בהתרגשות או בהוקרת העשייה המבורכת של מתנדבי שער הנגב במרכז (צילום: דוברות המועצה)

ראש מועצת שער הנגב נפגש עם מפקד פיקוד העורף החדש בשבוע שעבר - מ.א שער הנגב בהעוטף

ראש מועצת שער הנגב נפגש עם מפקד פיקוד העורף החדש בשבוע שעבר

ביום רביעי האחרון נפגש אופיר ליבשטיין, ראש מועצת שער הנגב, עם מפקד פיקוד העורף החדש, אלוף אורי גורדין. במהלך הפגישה שוחחו על ההישגים הרבים אליהם הגיעה המועצה בשנתיים האחרונות, והוצגו האתגרים בהם הכוונה לעסוק בעתיד. ראש המועצה: "בסיכום פגישתנו ציין גורדין את ההתרשמות שלו מהחשיבות הגבוהה שאנו מעניקים לחיזוק החוסן - האישי והקהילתי. זוהי תמצית העבודה שלנו כאן. אני מודה לאלוף אורי גורדין על המילים המרגשות ועל הביקור" (צילום: דוברות המועצה)

שלב נוסף בפיתוח התיירות והמורשת האזורית של שער הנגב יצא לדרך - מ.א שער הנגב בהעוטף

שלב נוסף בפיתוח התיירות והמורשת האזורית של שער הנגב יצא לדרך

כחלק משביל המורשת, הביטחון והמים, החלו העבודות לפיתוח האתר המשלב את החץ השחור, בית שביתת הנשק וחניון אהרל'ה צוקרמן. ראש מועצת שער הנגב: "בסיומו של הפרויקט נהנה כולנו מאזור תיירות משודרג עם מקומות חנייה מסודרים, מרחבים פתוחים והמון אתרים היסטוריים שימשכו אליהם מבקרים רבים. תודתי הגדולה לקק"ל, אשר מובילים את הפרויקט הנפלא הזה בשיתוף עמותת החץ השחור והמועצה. יחד נמשיך לפתח את שער הנגב!" (צילום: דוברות המועצה)

יחדיו כל הדרך - מ.א שער הנגב בהעוטף

יחדיו כל הדרך

בתחילת חודש יוני נפתחו שעריו של מועדון יחדיו במועצה האזורית שער הנגב אחרי תקופה מאתגרת במיוחד, בה התמודד צוות המועדון עם אתגרי הקורונה והסכנה המוגברת לאוכלוסיית הגיל השלישי. הפעילות נפתחה תחת הנחיות והגבלות שנאכפו באדיקות על ידי הצוות. ראש המועצה: "היכולת שלנו להמשיך ולדאוג לרווחת דור הותיקים של שער הנגב, היא חשובה מאין כמוה. זהו חלק בלתי נפרד מהסולידריות והלכידות שלנו כקהילה" (צילום: דוברות המועצה)

עושים היסטוריה בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

עושים היסטוריה בשער הנגב

בשבוע שעבר עברו במועצה האזורית שער הנגב שלב משמעותי בתהליך מאומץ וחשוב של מושב יכיני - אושר שהמושב יהפוך לישוב בעל סמכויות ניהול עצמאיות ומלאות כמו כל יישובי המועצה. ראש המועצה: "מדובר בבחירה אמיצה וערכית אשר מחזקת את הקהילה במושב. יחד, בחרה הנהגת מושב יכיני בדרך המשקפת צמיחה ואחריות קהילתית. החובה והזכות לנהל את הישוב באופן עצמאי, מטרתן היא שיפור חיי הקהילה, הצמחת הדור הבא של המושב ומתן יחס הולם לדור המייסדים. יש להחלטה זו השפעה גדולה על עתיד המושב" (צילום: דוברות המועצה)

בשער הנגב החלו לתכנן את הקמת שביל הצינור המערבי - מ.א שער הנגב בהעוטף

בשער הנגב החלו לתכנן את הקמת שביל הצינור המערבי

בשבוע שעבר התקיימה ישיבה של מנהלת פארק השקמה, אשר מאגדת בתוכה את הגופים האחראיים על הפארק המשתרך לאורך שטחי שער הנגב ועד דרום מועצה אזורית חוף אשקלון. במהלך הישיבה החלו לתכנן שביל למטיילים שיעבור בנקודות התיירות האזוריות. ראש המועצה: "יחד נאגד את כל האתרים המיוחדים במועצה לכדי מסלול מרתק - הן במידע העשיר שהוא מציע להולכים בו, הן בתצפיות והנוף והן בפעילויות שיותאמו לכל הקהלים. זהו תהליך ארוך שיוצא לדרך בהתרגשות גדולה" (צילום: דוברות המועצה)