לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

שלב נוסף בפיתוח התיירות והמורשת האזורית של שער הנגב יצא לדרך - מ.א שער הנגב בהעוטף

שלב נוסף בפיתוח התיירות והמורשת האזורית של שער הנגב יצא לדרך

כחלק משביל המורשת, הביטחון והמים, החלו העבודות לפיתוח האתר המשלב את החץ השחור, בית שביתת הנשק וחניון אהרל'ה צוקרמן. ראש מועצת שער הנגב: "בסיומו של הפרויקט נהנה כולנו מאזור תיירות משודרג עם מקומות חנייה מסודרים, מרחבים פתוחים והמון אתרים היסטוריים שימשכו אליהם מבקרים רבים. תודתי הגדולה לקק"ל, אשר מובילים את הפרויקט הנפלא הזה בשיתוף עמותת החץ השחור והמועצה. יחד נמשיך לפתח את שער הנגב!" (צילום: דוברות המועצה)

יחדיו כל הדרך - מ.א שער הנגב בהעוטף

יחדיו כל הדרך

בתחילת חודש יוני נפתחו שעריו של מועדון יחדיו במועצה האזורית שער הנגב אחרי תקופה מאתגרת במיוחד, בה התמודד צוות המועדון עם אתגרי הקורונה והסכנה המוגברת לאוכלוסיית הגיל השלישי. הפעילות נפתחה תחת הנחיות והגבלות שנאכפו באדיקות על ידי הצוות. ראש המועצה: "היכולת שלנו להמשיך ולדאוג לרווחת דור הותיקים של שער הנגב, היא חשובה מאין כמוה. זהו חלק בלתי נפרד מהסולידריות והלכידות שלנו כקהילה" (צילום: דוברות המועצה)

עושים היסטוריה בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

עושים היסטוריה בשער הנגב

בשבוע שעבר עברו במועצה האזורית שער הנגב שלב משמעותי בתהליך מאומץ וחשוב של מושב יכיני - אושר שהמושב יהפוך לישוב בעל סמכויות ניהול עצמאיות ומלאות כמו כל יישובי המועצה. ראש המועצה: "מדובר בבחירה אמיצה וערכית אשר מחזקת את הקהילה במושב. יחד, בחרה הנהגת מושב יכיני בדרך המשקפת צמיחה ואחריות קהילתית. החובה והזכות לנהל את הישוב באופן עצמאי, מטרתן היא שיפור חיי הקהילה, הצמחת הדור הבא של המושב ומתן יחס הולם לדור המייסדים. יש להחלטה זו השפעה גדולה על עתיד המושב" (צילום: דוברות המועצה)

בשער הנגב החלו לתכנן את הקמת שביל הצינור המערבי - מ.א שער הנגב בהעוטף

בשער הנגב החלו לתכנן את הקמת שביל הצינור המערבי

בשבוע שעבר התקיימה ישיבה של מנהלת פארק השקמה, אשר מאגדת בתוכה את הגופים האחראיים על הפארק המשתרך לאורך שטחי שער הנגב ועד דרום מועצה אזורית חוף אשקלון. במהלך הישיבה החלו לתכנן שביל למטיילים שיעבור בנקודות התיירות האזוריות. ראש המועצה: "יחד נאגד את כל האתרים המיוחדים במועצה לכדי מסלול מרתק - הן במידע העשיר שהוא מציע להולכים בו, הן בתצפיות והנוף והן בפעילויות שיותאמו לכל הקהלים. זהו תהליך ארוך שיוצא לדרך בהתרגשות גדולה" (צילום: דוברות המועצה)

שלום (וירטואלי) כיתה א' - מ.א שער הנגב בהעוטף

שלום (וירטואלי) כיתה א'

לאור הגבלות הקורונה, במועצה האזורית שער הנגב התבשרו כי השנה הילדים העולים לכיתה א' לא יוכלו להגיע לסיור מקדים בבתי הספר היסודיים של המועצה. בתוך כך, בתי הספר קשת ואלונים לא נשארו "חייבים" והחליטו להערים על הקורונה, וליצור סיור וירטואלי בבתי הספר. ראש המועצה: "אני גאה בצוותי בית הספר קשת ואלונים, על היצירתיות וחשיבה המקורית, ביחוד בימי קורונה המאתגרים. אין ספק כי אתם עושים את המעבר לכיתה א' מרגש יותר ומפחיד פחות, גם לילדים אבל גם להורים" (צילום: depositphotos)

שער הנגב: מתוך הקהילה ולמען הקהילה - מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב: מתוך הקהילה ולמען הקהילה

בשבוע שעבר, פרסמה קרן גרשוני את הקול הקורא לחלוקת המלגות של הקרן. קרן גרשוני הינה קרן מחלקת מלגות הניתנות לתושבי מועצה אזורית שער הנגב לטובת מיזמים מתחומי התרבות, החינוך, הקהילה והחקלאות. ראש המועצה: "כל מי שאי פעם חלם על מיזם לטובת הקהילה באחד מתחומי הרוח, התרבות או החקלאות, זאת ההזדמנות של כולם לקבל מקהילת שער הנגב על מנת לתת לקהילת שער הנגב" (צילום: דוברות המועצה)

שרת הקליטה פנינה תמנו-שטה הגיעה לביקור באיבים שבשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

שרת הקליטה פנינה תמנו-שטה הגיעה לביקור באיבים שבשער הנגב

בשבוע שעבר התארחה באיבים שרת הקליטה פבנינה תמנו- שטה, אשר ערכה סיור במרכז הקליטה, התרשמה מהנעשה במקום ומהשותפות הפורה והאמיתית של מרכז הקליטה עם המועצה. ראש המועצה: "שמחתי מאוד לפגוש ולארח אותה אצלנו, ונהנתי מאוד מהאירוח החם של תושבי איבים שפתחו לנו את דלתם ברוחב לב" (צילום: דוברות המועצה)

מדע על הבר בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

מדע על הבר בשער הנגב

אחרי 10 שנות הצלחה בתל-אביב, יגיעו הפעם עשרות מדעניות ומדענים בכירים ממכון ויצמן למדע ל-32 ברים ומקומות בילוי נבחרים ביישובי עוטף עזה, אשקלון ונתיבות וישוחחו עם הבליינים, על השאלות המדעיות הפתוחות ועל החיים "על הקצה" בחזית המדע העולמית. במועצה האזורית שער הנגב האירוע יתקיים במקביל בלא פחות משמונה ישובים שונים. האירוע יתקיים ביום חמישי, 2 ביולי, בשעה 20:30. הכניסה חופשית – אך יש להזמין מקום מראש בברים

מפגש של ועדת החינוך המועצתית התקיים בשבוע שעבר בשער הנגב - מ.א שער הנגב בהעוטף

מפגש של ועדת החינוך המועצתית התקיים בשבוע שעבר בשער הנגב

ביום רביעי שעבר התקיים מפגש של ועדת חינוך המועצתית בשער הנגב. הועדה מורכבת מנציגי ציבור, נציגי מליאה, הנהלות מערכות החינוך ונציגי פורום הורים. ראש המועצה: "בית החינוך נמצא בתהליכי שינוי מאתגרים, כשהמועצה נותנת את מלוא התמיכה והרוח הגבית. זהו תהליך משותף של בית החינוך, המועצה והקהילה. אנחנו עוסקים בו באופן אינטנסיבי ובמסירות גדולה" (צילום: דוברות המועצה)

בשער הנגב דואגים לחברים בבידוד - מ.א שער הנגב בהעוטף

בשער הנגב דואגים לחברים בבידוד

מדריכי החינוך החברתי והחברים מהנעורים במועצה האזורית שער הנגב דאגו להפתעות משמחות ומגוון של פעילויות עבור החברים בשכבה ט', שנכנסו לבידוד החל מיום שישי. במפלסים הכינו ערכות להכנת פיצה, בליווי פעילות זום משותפת. בקיבוץ גבים חילקו עוגיות וברכות, בדורות הכינו מאפים, ועוד ועוד רעיונות יצירתיים, בכל הישובים של החניכים והמדריכים