לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

עושים היסטוריה בשער הנגב

בשבוע שעבר עברו במועצה האזורית שער הנגב שלב משמעותי בתהליך מאומץ וחשוב של מושב יכיני - אושר שהמושב יהפוך לישוב בעל סמכויות ניהול עצמאיות ומלאות כמו כל יישובי המועצה. ראש המועצה: "מדובר בבחירה אמיצה וערכית אשר מחזקת את הקהילה במושב. יחד, בחרה הנהגת מושב יכיני בדרך המשקפת צמיחה ואחריות קהילתית. החובה והזכות לנהל את הישוב באופן עצמאי, מטרתן היא שיפור חיי הקהילה, הצמחת הדור הבא של המושב ומתן יחס הולם לדור המייסדים. יש להחלטה זו השפעה גדולה על עתיד המושב" (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בשבוע שעבר עברו במועצה האזורית שער הנגב שלב משמעותי בתהליך מאומץ וחשוב של מושב יכיני. אושר שמושב יכיני יהפוך לישוב בעל סמכויות ניהול עצמאיות ומלאות כמו כל יישובי המועצה.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה, מספר על התהליך: "בחודש נובמבר התקבלה החלטה בשולחן הועד המקומי, להתחיל בתהליך בקשה להטלת ארנונה יישובית. הבקשה הגיעה אל שולחן המועצה ויחד יצאנו אל המסע אותו הובילו בגאון הוועדים ביכיני לאורך כל הדרך. יחד עם שמעון קרן צבי, גזבר המועצה, ואורן חדד, הפרויקטור הנבחר לליווי הנושא, עבדו הנהלות הישוב והמועצה על מנת לעמוד בכל דרישות משרד הפנים וזאת כדי שמושב יכיני יהיה שווה בסמכות ובאחריות ליתר יישובי המועצה. מדובר בבחירה אמיצה וערכית אשר מחזקת את הקהילה במושב. יחד, בחרה הנהגת מושב יכיני בדרך המשקפת צמיחה ואחריות קהילתית. החובה והזכות לנהל את הישוב באופן עצמאי, מטרתן היא שיפור חיי הקהילה, הצמחת הדור הבא של המושב ומתן יחס הולם לדור המייסדים. יש להחלטה זו השפעה גדולה על עתיד המושב- בתחומי התרבות, הנוי, החינוך, הצמיחה הדמוגרפית ועוד. השבוע הוגשה באופן פורמלי התוכנית המלאה למליאת המועצה, שאישרה אותה פה אחד. אני רוצה להודות לכל חברי הוועדים ובמיוחד לציון חג'בי, יו"ר הועד המוניציפלי ולזכריה חג'בי, יו"ר ועד האגודה, על השותפות הנהדרת. תודה לכל השותפים וכמובן לחברי מליאת המועצה. תושבי יכיני היקרים, השבוע עשיתם היסטוריה של ממש, לא פחות. בחרתם לבנות במו ידיכם את ההווה וחשוב מכך- את העתיד שלכם, של הילדים והילדות שלכם ושל קהילת יכיני.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: