לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

מערך חקירות אפידמיולוגיות עצמאי - שער הנגב

מתחקרת מטעם המועצה, יחד עם כוח מתנדבים וצוותי הקורונה בישובים, ייצרו קשר עם כל חולה במועצה, על מנת לקטוע כמה שיותר מהר את שרשרת ההדבקה בתוך ישובי שער הנגב. לשם כך גם אנחנו מטמיעים בימים אלו מערכת מקוונת חדשנית שפיתחו קבוצת מתנדבים מומחים (תמונה:דוברות שער הנגב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

ככלל, בדיקות הקורונה מתבצעות בקופות החולים לאחר קבלת הפניה מרופא המשפחה. יחד עם זאת, במקרים ייחודיים ובאירועים בעלי פוטנציאל הדבקה המוני, מטה הקורונה המועצתי פועל לפתיחת מתחמי בדיקות/ תיאום הפניות קבוצתיות מול משרד הבריאות וקופות החולים.
בכל מקרה של חשד להדבקה ו/או הופעת תסמינים, יש לפנות לרופא המטפל לשם קבלת הפניה לבדיקה בקופת החולים בה אתם מבוטחים .

מערך אכיפה

 

השיטור הקהילתי שלנו, יחד עם פקחים ושוטרי משטרת שדרות, פוקדים את יישובי שער הנגב על בסיס יומי, על מנת לדאוג שכל התושבים פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות. במידת הצורך, השוטרים אף מחלקים דוחות. רוב התושבים נוהגים ע״פ ההנחיות ואני מפציר בכולם, להמשיך לנהוג באחריות ועל פי הנחיות משרד הבריאות. לשמחתי, בשבועיים האחרונים היתה ירידה משמעותית בכמות החולים המאומתים ובכמות המבודדים. אין ספק שישנו קשר ישיר בין שמירה על ההנחיות לבין ירידה בתחלואה ושבירת שרשרת ההדבקה. התנהגות אחראית לצד אכיפה משמעותית, זה המפתח לשמירת ההישגים שלנו כקהילה.

מערך הסברה

 

לכל אחד מאיתנו יש יכולת להביא לשינוי דרמטי, לטוב או לרע. יחד עם מטה הקורונה המועצתי וראשי מערכי החקירות, הבדיקות והאכיפה, פועלת דוברת המועצה כמרכזת תחום ההסברה ביישובים וברחבי המועצה. אנחנו מתאימים את ההסברה על פי צרכי ואתגרי כל ישוב וישוב, ובכך מייצרים הסברה אפקטיבית, שעושה שינוי בשטח.

מערך למידה בישובים

 

מטה הקורונה שלנו יחד עם מנהלות בתי הספר היסודיים, המתנ"ס ומחלקת החינוך החברתי, פועלים לגיבוש המתווה הנכון מבחינתנו, לאחר תום הסגר. בשבוע האחרון בנינו מודל מועצתי עם מענה ישובי, שיופעל במידיי אם וכאשר התכנית תאושר על ידי משרדי הממשלה הרלוונטים. כפי שהבטחתי, אנחנו לא מחכים. במהלך השבוע האחרון הקמנו, יחד עם הנהלות הקהילה בישובים, כיתות עם ציוד חדיש- מסך גדול, עמדה מקוונת, ריהוט תואם ומערכת וידאו קונפרנס. הכיתות מחוברות ומוכנות- גם ללמידה פרונטלית בישוב וגם ללמידה מקוונת משותפת. מוזמנים לצפות בסרטון המצורף כאן.

לסיכום

 

האתגרים רבים אך אנחנו נחושים לאשר את התכנית כמה שיותר מהר. אני רוצה להודות לכל מי שלוקח חלק בתכנית שער הנגב למלחמה בקורונה- למטה הקורונה המועצתי, לשותפים שלנו- צוותי צח"י הקורונה בישובים. תודה להנהלות הישובים, ציוותי החינוך, מד"א, קופות החולים, משרד הבריאות, השיטור הקהילתי, מג"ב, וכמובן לכל המתנדבים שלוקחים חלק.

אני פועל ללא הפסקה לקבל את האישורים של משרד הבריאות לתכנית שער הנגב למלחמה בקורונה. צוותי המועצה השונים מוכנים לכל תרחיש, יחד עם זאת, עלינו לשמור על ההשגים שלנו עד כה- שמרו על הנחיות משרד הבריאות, פעלו באחריות יתרה, ויחד ננצח את הקורונה בשער הנגב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: