לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א שער הנגב בהעוטף

שער הנגב

בשער הנגב נערכים לשנת הלימודים החדשה

בשבועות האחרונים עמלו רבות במועצה האזורית שער הנגב כיצד לפתוח את שנת הלימודים הקרובה, באופן שיאפשר רציפות לימודית לצד מסגרת יציבה לתלמידים. לאחר עבודה מאומצת של כל הצוותים המעורבים, גובש מתווה פורץ דרך של למידה, המשלבת את החינוך הפורמלי עם החינוך הבלתי פורמלי בישובים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

בשבועות האחרונים עמלו רבות במועצה האזורית שער הנגב כיצד לפתוח את שנת הלימודים הקרובה, באופן שיאפשר רציפות לימודית לצד מסגרת יציבה לתלמידים. לאחר עבודה מאומצת של כל הצוותים המעורבים, גובש מתווה פורץ דרך של למידה, המשלבת את החינוך הפורמלי עם החינוך הבלתי פורמלי בישובים. המתווה החדש, עומד בכל תקנות והנחיות משרד הבריאות לעת הזו. עיקרי המתווה:

  • גני הילדים לומדים כרגיל כל השבוע, כיתות א' – ד' לומדים כל השבוע בבית הספר.
  • כיתות ה' – ו' ילמדו 3 ימים בשבוע בבית הספר ויומיים נוספים במרכזי למידה שהוקמו ביישובים בשיתוף עם החינוך החברתי.
  • תלמידי כיתות ז' – יב' ילמדו 2-3 ימים בשבוע בבית הספר וישלבו בשאר הזמן למידה מרחוק לצד פעילויות של החינוך החברתי.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה:

"זהו שיתוף פעולה ייחודי שנבנה במיוחד לילדי שער הנגב, מתוך מחשבה על צרכי הילדים והאחריות של צוותי החינוך- הן הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. בתוך חוסר הוודאות והימים המורכבים אפשר גם להתעודד מנקודות של אור. השבוע התבשרנו על עלייה של 17% באחוז הזכאים לבגרות מ – 48% זכאות ל – 65% במהלך שנת תשעט הודות לעבודה מאומצת של צוות התיכון, ועדיין יש לפנינו עוד עבודה. התחלנו ביישום תוכנית להפחתה משמעותית במספר התלמידים בתיכון באופן שיאפשר לנו לתת יחס טוב יותר לכל תלמיד. במקביל, מאז נפתח ביה"ס קשת, ירדנו בצורה משמעותית במספר התלמידים בכיתה בבתי הספר היסודיים. בשכבה א' ממוצע של 26 תלמידים בכיתה, ובשכבות ב'-ג'– 28 תלמידים בכיתה. ועדיין – אחרי כל זה, אנחנו לא שוכחים שכל תלמיד הוא עולם ומלואו. המספרים הם רק חלק מתמונה חינוכית וערכית גדולה שאנו מציירים היום מחדש לנגד עינינו. תמונה שצבעי היסוד שלה הם הערכים, אהבת הזולת ודרך ארץ.

מחלקת הביטחון שלנו, בשיתוף מחלקת החינוך ובתי הספר, קיימו הערכות מיוחדת לקראת תחילת שנת הלימודים. השנה אנו מגבירים באופן משמעותי את האבטחה סביב גני הילדים ובקרית החינוך. הצוותים החינוכיים יתדרכו את התלמידים כיצד להתנהג בעת איתור של חפץ חשוד וצוותי האבטחה של הקריה ינקטו משנה בטיחות אך ללא הפרעה לשגרה החינוכית.

במהלך החופשה הארוכה עמלנו רבות על שדרוג התשתיות של קרית החינוך. צבענו את בתי הספר בשלל צבעים, הקמנו מתקני שעשועים חדשים, שיפצנו מבנים ושתלנו צמחים. הכל לכבוד הילדים והנוער של שער הנגב.

אני רוצה להודות לכל הצוותים המעורבים, על חשיבה מאומצת, מקצועיות ובעיקר המסירות הגבוהה- למחלקת החינוך ולצוותים בבתי הספר, לצוות החינוך החברתי, למחלקת התחבורה, מחלקת הביטחון, ההנדסה והחברה הכלכלית של שער הנגב. אני רוצה גם להודות למנהלי הקהילות בישובים על שיתוף הפעולה ועל הדרך המשותפת".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: