לפרסום חייגו: 072-3938700

לזכרם בהעוטף

לזכרם - הספדים, זיכרונות ודברי נחמה

עיריית שדרות תנציח את זכרו של ששון שרה ז"ל

עיריית שדרות תנציח את זכרו של תושב העיר ובעל המכולת הוותיק, ששון שרה, שנפטר בשבוע שעבר מדום לב. ראש עיריית שדרות: "מעולם ששון לא ביקש דבר לעצמו, רק לזולת. איש של עזרה וחסד שיחסר לכולנו" (צילום: יהודה פרץ)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

באופן מפתיע במיוחד, שעות לפני כנס פוליטי בו היה אמור לקחת חלק, לקה ששון שרה בדום לב במרפאה אליה הגיע עקב לחצים בחזה ונפטר. עיר שלמה הייתה ועודנה המומה מהאסון וכך גם עיריית שדרות, אשר מבנה העירייה סמוך מאוד למכולת של ששון.

בתחילת השבוע הגיע אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, לבית משפחת שרה לנחם את רעייתו של ששון, ענת, ואת חמשת ילדיו - רחל, הילה, יוסף, שני וחדווה, ואת שני אחיו - אליעזר ואברהם. דוידי סיכם עם המשפחה שהעירייה תפעל להנציח את ששון ז"ל, שהיה אחד מסמליה של העיר. הם קבעו לקיים פגישה בנושא בתום אזכרת החודש.

"היום הגעתי לנחם את משפחתך היקרה", כתב דוידי בדף הפייסבוק שלו. "ישבתי עם אשתך, בנך ובנותיך ואחייך היקרים. שוחחנו ארוכות על מה ומי שהיית בעבור כל אחד מאיתנו ובעבור העיר שדרות כולה. שיתפתי אותם כי עיריית שדרות תנציח את יקירם שהיה סמל לעיר. ששון, היית איש של אנשים - תמיד מוקף באנשים שסבבו סביבך לשמוע עצה טובה או סיוע ועזרה. יש אנשים שראו בך איש סוד, ופרקו אצלך את אשר על ליבם. הצעירים ראו בך מודל לחיקוי כפעיל חברתי, והמבוגרים התפעלו מההתמדה שלך והדבקות במטרה. ששון היקר תתפלל על חיילי צה"ל, תתפלל על עם ישראל, על העיר שדרות ועל המשפחה היקרה שלך שכל כך אהבת והתגאת בהם תמיד. כולנו נתגעגע לאדם מיוחד שכמוך. תנוח בשלום על משכבך. יהי זכרך ברוך".

עוד כתב השבוע דוידי על ששון שרה: "שדרות של היום היא לא שדרות של אתמול. שדרות בלי ששון שרה היא לא אותה שדרות. שדרות בלי ששון שרה תהיה שונה, תהיה אחרת. ששון היקר, במשך כל שנותיי, לא רק כראש עיר אלא גם כתושב, ראיתי דבר אחד ומיוחד שאפיין אותך - מעולם לא ביקשת דבר לעצמך. זו נקודה שייחדה אותך ואת משפחתך היקרה ואשתך ענת שתיבדל לחיים, רק לעזור לאחרים. עשית את זה בלי טלפון נייד, בלי סמארטפון, בלי מחשב. עם נייר ועט, מהפקס הקטן בחנות המכולת שלך, סייעת לעשרות פניות מאנשים שראו בך כתובת. כמה עזרת למשפחות בדיור הציבורי, בסיוע לשכר דירה, במימוש זכויות ובגישור בין הבריות, ואת הכל עשית בהמון אהבה, היום החנות שלך סגורה ואף אחד לא מצליח לעכל את חסרונך. כולנו נתגעגע לאדם מיוחד שכמוך".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: