לפרסום חייגו: 050-5788255

אופנה ולייף סטייל בהעוטף

אופנה, לייף סטייל, עצות וטיפים

איך לבחור את הג'ינס המושלם?

כל הטיפים עבורכן לבחירת הג'ינס המושלם - גזרה, אלמנטים, אורך, ובקיצור: כל מה שצריך לדעת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לילי קורל

לילי קורל, סטייליסטית ויועצת תדמית מומחית בתהליכי שינוי לתדמית אישית ועסקית. מרצה לסטיילינג ומלווה באופן פרטני או בקבוצות. מכשירה סטייליסטיות ויועצת שיווקית לעסקים בתחום הלייף סטייל מנהלת את קהילת "מתלבשות - לילי קורל" בפייסבוק. בעלת הכשרה מבית ספר לסטיילינג אישי ותדמית ומאחוריה ניסיון רב בעבודה עם נשים. הגישה שלה בעבודה עם נשים משלבת העצמה מכיוון שסטיילינג אישי ובגדים משמשים עבורה כלי לעבודה מול נשים שרוצות להרגיש ולהיראות טוב יותר.

lilycoral3@gmail.com

www.lilycoral.co.il

עד לפני כמה עשורים הג'ינס היה בגד שמאפיין את הרחוב, את הפועלים. את הדרך עד לקולקציות של המעצבים הכי גדולים עשה הג'ינס לראשונה כאשר עורכת מגזין "ווג" האמריקני ליהקה את הדוגמנית הישראלית מיכאלה ברקו לשער גיליון ספטמבר, כשהיא לובשת חולצה של כריסטיאן לקרואה שמחירה מעל עשרת אלפים דולר, יחד עם מכנסי ג'ינס של "גאפ" במחיר עממי.

המסר: ג'ינס עם כל דבר!

אני רוצה להתחיל את הסדרה על הג'ינס בסקירה של הגזרות הנפוצות.

#סקיני skinny - כולנו מכירות ואוהבות. שימו לב שבחנויות יש כבר גזרות שהן סופר סקיני, מה שנקרא second skin. אני באופן אישי פחות אוהבת את הג'ינס מאוד מאוד צמוד. אם החלק הרחב בגוף הוא דווקא הירכיים, והצורה משמעותית, הסקיני פחות מומלץ.

#בוט_קאט boot cut - גזרה מעט מתרחבת שמגיעה עד הקרסול, מצוינת עם מגפונים. אגב, זו גזרה שיועדה במקור לקאובויז כדי לאפשר להם להציג לראווה את מגפי הבוקרים שלהם. מחמיאה לכל מבני הגוף והמידות.

#פלייר flair - גזרה שמתרחבת יותר מבוט קאט ואמורה לכסות את הנעליים. מומלץ עם עקבים בלבד. מחמיאה בעיקר לגבוהות בשל עומס הבד בחלק התחתון.

#ישרה straight - גזרה ישרה (סיגר), מחמיאה לכולן.

כמה דגשים בבחירת הג'ינס:

אחוז מסוים של לייקרה תמיד מבורך. יש לשים לב שאין יותר מידי לייקרה בהרכב הבד כי אז הג'ינס הופך לסוג של טייץ והוא פחות מחמיא.

איפה ניתן למצוא ג'ינסים טובים:
סקיני וסופר סקיני באמריקן איגל, גזרה ישרה ובוט קאט בגולברי, זארה ומנגו - גזרה בגובה עד הפופיק, בקסטרו יש כמה דגמים מוצלחים, חגית טסה, ג'אמפ ועונות, גולף, דיסקריט.

ג'ינסים

טיפ שני - אלמנטים כמו כיסים ושפשופים!

פעם גם אני לא הייתי מייחסת חשיבות למיקום או גודל הכיסים או השפשופים בגינס. וחבל, יש לזה חשיבות רבה על איך הג'ינס נראה עלינו. כיסים שממוקמים למטה מידי כמו בתמונה התחתונה מייצרים ישבן גדול פחוס ומרובע. הרבה פחות מחמיא!!

גם שפשופים שממוקמים בישבן או באזור הירכיים מגדילים את האזור ופחות מומלץ למי שמתהדרת בישבן וירכיים עסיסיות. לעומת זאת כיסים שממוקמים באמצע הישבן מעגלים אותו ויוצרים מראה מחוטב יותר. נשים עם ישבן קטן או שטוח שמעוניינות להגדיל את האזור יכולות לבחור בג'ינס עם כיסים מקושטים ברקמה או כפתורים, אלמנטים שמייצרים סוג של נפח. אבל עדיין לשים לב שהמיקום של הכיסים מעגל ומחטב את הישבן.

ג'ינסים1

טיפ שלישי - גזרה גבוהה!!

חצאיות ג'ינס ממוקמות במותן בבקשה.
דתיות שמורידות את החצאית עד לגובה שיתאים להן מבחינה הלכתית - לא עוד!
לקנות חצאית באורך הנכון כאשר היא ממוקמת במותן. אם היא נעשית קצרה אפשר לקחת לתופרת להוספת אורך בבד או תחרה. ושימו לב בבקשה שאתן קונות את המידה הנכונה מכיוון שמותן שלכן צרה יותר.

מכנסי ג'ינס בגזרה גבוהה. יש גזרה גבוהה שמסתיימת ממש מתחת לפופיק ויש גזרה סופר גבוהה שממשיכה כמעט עד המותן. אני לגמרי בעד האופציה השנייה באופן כללי ובפרט לאלה שרוצות לטשטש בטן.

ג'ינסים2

טיפ רביעי - מכפלת!
לא מעט נשים משאירות עודפי בד באורך המכנסיים וזה פחות מחמיא וגם מקצר את הרגל. מומלץ להכניס פנימה עודפי בד או לקפל החוצה, שלכאורה זה גם מקצר אבל לטעמי הרבה יותר מגניב. נסו בבית מול מראה לקפל פנימה ברגל אחת ואת השנייה להשאיר עם עודפי הבד ותראו את ההבדל.

ג'ינסים3

טיפ חמישי - אורך החולצה:

עקרונית לא ממליצה לשלב חולצה באורך שעובר את המפשעה אלא חולצה קצרה יותר. לטובת אלו שרוצות לטשטש בטן ולא מסכימות להכניס חולצה פנימה, החולצה תציד תהיה באורך שמעל המפשעה ולא למטה ממנה. כך, תאריכו עוד במעט את פלג הגוף התחתון ופרופורציות הגוף יהיו מחמיאות יותר. מומלץ לנסות בבית. 

ג'ינסים4

טיפ שישי - השראה!

קבלי השראה מחלונות הראווה, מקבוצות אופנה, ממתלבשות אחרות.

ג'ינסים 5

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: