לפרסום חייגו: 050-5788255

חוק ומשפט בהעוטף

חוק ומשפט

טור משפטי: האם הקמת אגודה קהילתית הינה תנאי לגביית תשלומים? - חוק ומשפט בהעוטף

טור משפטי: האם הקמת אגודה קהילתית הינה תנאי לגביית תשלומים?

האם לדעתכם תושבים יכולים לסרב לשלם בגין שירותים קהילתיים מהטעם כי לא הוקמה אגודה קהילתית? האם לדעתכם החיוב הכספי נובע ו/או תלוי בחברות באגודה והקהילתית? אופן גביית תשלומים קהילתיים ממשיך להעסיק הן תושבים והן חברים באגודה. על זאת ועוד בטור שלפניכם (צילום: depositphotos)

טור משפטי: התעמרות תעסוקתית (גם בקיבוץ) - עו"ד איילת מיכאלי רייך - חוק ומשפט בהעוטף

טור משפטי: התעמרות תעסוקתית (גם בקיבוץ) - עו"ד איילת מיכאלי רייך

התעמרות תעסוקתית הינו מונח שחשוב שכל מעסיק יהיה ער לו. בפסיקה נקבע כי ניתן לפסוק פיצוי עקב תנאי העסקה פוגעניים והתעמרות בעבודה במסגרת פסיקת פיצוי בגין עגמת נפש. כך, בתביעה לפיצוי בשל התנכלות תעסוקתית על בית הדין לערוך בירור עובדתי ולהכריע בשאלה האם ההתכלות הנטענת אכן התרחשה. מהי בעצם התנכלות תעסוקתית? כל התשובות בכתבה שלפניכם

טור משפטי: שימוע לעובד בעת סגירת מפעל או פיטורי צמצום - חוק ומשפט בהעוטף

טור משפטי: שימוע לעובד בעת סגירת מפעל או פיטורי צמצום

כמי שמעסיקים עובדים אתם וודאי יודעים כי לפני קבלת החלטה בדבר פיטוריהם חלה עליכם החובה לזמנם לשימוע. לא אחת אני נשאלת: איילת, אני חייב/ת לערוך שימוע כאשר ההחלטה ידועה מראש, למשל כאשר הפיטורים הנם על רקע סגירת מפעל או צמצומים? כל התשובות במאמר שלפניכם (צילום: depositphotos)

אתה, המשטרה ומה שביניהם: טור מאת עו"ד עודד חביב - חוק ומשפט בהעוטף

אתה, המשטרה ומה שביניהם: טור מאת עו"ד עודד חביב

למפגש עם השוטר יש משמעות רבה מבחינת מהלך ההליך הפלילי ותוצאותיו. כל אמירה לשוטר, הן במפגש הראשוני בשטח והן בחקירה, עשויה להיות מתועדת ולשמש ראיה. חשוב שתדע את זכויותיך ותשתמש בהן. לעיתים עצה טובה עשויה לעצור את כדור השלג המתגלגל של תיק החקירה, אשר עשוי להבשיל לכדי כתב אישום

טור משפטי: דרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני - אל תמהרו לשלם! - חוק ומשפט בהעוטף

טור משפטי: דרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני - אל תמהרו לשלם!

קיבוצים ומושבים רבים מקבלים דרישות לתשלום דמי טיפול ארגוני מטעם ארגוני מעבידים שונים. נוכח הפניות הרבות שקיבלתי מלקוחותיי, השואלים האם מוטלת עליהם חובה לשלם את דמי הטיפול, מצאתי לנכון להביא בפניכם את תמצית את הוראות החוק בנושא (צילום: depositphotos)