לפרסום חייגו: 050-5788255

חוק ומשפט בהעוטף

חוק ומשפט

טור משפטי: נפגעתי בתאונת דרכים. מה עליי לעשות?

טלי דיין, בעלת משרד עו"ד בשדרות המתמחה בתחום דיני הביטוח ודיני הנזיקין, בטור משפטי חדש אשר עוסק הפעם בתאונות דרכים, ומה עליכם לעשות במידה ונפגעתם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

טלי דיין

עו"ד המתמחה בתחום דיני הביטוח - ביטוח לאומי הכולל נפגעי פעולות איבה, נכות מעבודה ונכות כללית. בנוסף, מתמחה בתחום הנזיקין - נזקי גוף: תאונות דרכים, תאונות עבודה, ונזקי רכוש: לרכב, לדירה, לבית עסק או לכל רכוש אחר.

מספר צעדים פשוטים שיעזרו לנפגעים בתאונות דרכים למצות את זכויותיהם בקבלת פיצוי מרבי:

צילום האירוע כי אין טוב יותר ממראה עיניים –צלמו עם הפלאפון הנייד את הרכבים המעורבים, מיקום הרכבים לאחר התאונה. החליפו פרטים של המעורבים, קבלו פרטים מעדי ראייה, הם יכולים לעזור לכם בהמשך!

תיעוד רפואי – בעת אירוע תאונת דרכים הנפגעים זכאים לקבלת טיפול רפואי מיידי ופינוי למיון ע"י מד"א. במידה ואינכם מעוניינים בפינוי של מד"א ניתן לפנות גם דרך קופ"ח באופן עצמאי. גם אם נראה לכאורה שמדובר בתאונה קלה ואין פגיעה ממשית, מומלץ להיבדק סמוך ככל הניתן ע"י רופא ולהקפיד על קבלת אישור רפואי בגין תאונת הדרכים.

אישור משטרה - עם קבלת דוח בגין תאונת דרכים מהמשטרה ניתן יהיה לקבל טיפול רפואי ללא עלות. החזר עבור הטיפול הרפואי מקבלים מביטוח החובה של הרכב בו נפגע או מביטוח החובה של הרכב הפוגע במקרה של תאונה דרכים בהולך רגל.

תיעוד רפואי נוסף - יש להקפיד על תיעוד רפואי רציף ועקבי ככל הניתן תוך פירוט מכלול המגבלות והכאבים בפני הרופא המטפל. יש לשמור העתקים של כלל הבדיקות שנעשו, דיסקים מבדיקות דימות, אישורי מחלה וכיוצ"ב.

תיעוד הוצאות - בנוסף לפיצוי בהתאם לשיעור הנכות, הנפגע זכאי להחזר בגין הוצאות ולכן מומלץ לשמור את כל הקבלות בגין ההוצאות, כגון: נסיעות במוניות לשם קבלת טיפול רפואי, הוצאות עבור תרופות וטיפולים שאינם בסל הבריאות, אביזרי עזר, העסקת עזרה של עוזר/ת בית וכיוצ"ב.

(צילום:Depositphotos)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: