לפרסום חייגו: 050-5788255

חוק ומשפט בהעוטף

חוק ומשפט

הקלדה ממושכת עלולה לסכן אתכם!

טור מאת טלי דיין העוסק במחלות מקצוע, למה העובד זכאי במקרים כאלו ומה מומלץ לדעת לפני הגשת התביעה (צילום:depositphotos)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

טלי דיין

עו"ד המתמחה בתחום דיני הביטוח - ביטוח לאומי הכולל נפגעי פעולות איבה, נכות מעבודה ונכות כללית. בנוסף, מתמחה בתחום הנזיקין - נזקי גוף: תאונות דרכים, תאונות עבודה, ונזקי רכוש: לרכב, לדירה, לבית עסק או לכל רכוש אחר.

שימוש לא נכון בכפות הידיים בזמן הקלדה עלול להוביל לדלקת גידים, לתסמונת התעלה הקרפלית (CTS) לכאבי גב תחתון, כאבי גב עליון ואף לכאבי עיניים (Computer Vision Syndrome ).

מהי תסמונת התעלה הקרפלית (CTS)?

מדובר בתסמונת המתבטאת בכאבים, נימול, עקצוצים ודקירות, תחושת רדימות, זרמים בכף היד, כאבים בעת שימוש ביד ואף קושי באחיזה בחפצים. הסימפטומים יכולים להופיע בלילה ואף להעיר משינה. אבחון המחלה נעשה ע"י רדיוגרפיה של שורש כף היד והן ע"י בדיקה אלקטרו-דיאגנוסטית של העצב המדיאני (EMG).

לתסמונת התעלה הקרפלית קיימות סיבות שונות ומגוונות מלבד פגיעה בעבודה, ולכן, נטל ההוכחה כי המחלה נוצרה כתוצאה מפגיעה בעבודה הוא על העובד.

הפגיעה בשורש כף היד תחשב כ"מחלת מקצוע" אך ורק לגבי עובדים העוסקים ב"עבודות המחייבות תנועות חד גוניות של האצבעות, כף יד או מרפק, לפי העניין, החוזרות ונשנות, ברציפות". במקרה והעובד אינו מתאים להגדרה המצומצת של מחלות מקצוע ישנה דרך נוספת לקבלת הפיצוי והוא בהוכחת תביעתו עפ"י תורת המיקרוטראומה.

לאחר ההכרה בפגיעה כמחלת מקצוע/מיקרו טראומה העובד זכאי להגיש תביעה לנכות אשר תקבע את שיעור הנכות הרפואית. סכום הפיצוי תלוי בדרגת הנכות ובהתאם לשכרו הממוצע של העובד.

עובדים רבים הסובלים מממחלה זו נדחים ע"י המוסד לביטוח לאומי היות ולא הציגו נכון את אופי עבודתם ותנאי העבודה שגרמו למחלה. תיאור לא נכון של אופי העבודה יכול לפגוע באופן משמעותי להכרה במחלה כמחלת מקצוע/ מיקרוטראומה. ולכן, לפני הגשת התביעה חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי.  לתיאום פגישת ייעוץ: 03-6555706 / 050-7428337.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: