לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

Open Home Open Heart: הקהילה מניו ג'רזי שפותחת את הלב למען ילדי העוטף

במסגרת פרויקט שמתקיים בכל קיץ מדי שנה, מזמינה הקהילה היהודית בניו ג'רזי ילדים מרחבי העוטף לשלושה שבועות הכוללים מגוון פעילויות חווייתיות ומיוחדות, ולינה אצל משפחות מארחות הפותחות את בתיהן ומזמינות את הילדים להיות חלק ממשפחתם (צילום: באדיבות אילנה פריזנט)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני שמונה עשרה שנה, מנהיגים מהקהילה היהודית בארה"ב הגיעו לשליחות בישראל, וראו את השפעות הטרור וההתקפות על העיר שדרות. אלינה פריזנט, מנהלת "לב פתוח בית פתוח" מניו ג'רזי מספרת: "הם החליטו שהם רוצים לעזור, ואיזו דרך טובה יותר מלעזור לילדים המתגוררים באזור הזה". הם יזמו תכנית אשר הזמינה אליהם מדי קיץ בני נוער אשר הושפעו מהמצב הביטחוני, על-מנת שיוכלו להתרחק מהמתח והלחץ. בשנים הראשונות, חלק מהילדים שהוזמנו היו ילדים שאחד מהוריהם נהרג או נפצע כתוצאה מהתקפה או מאירוע טרור.

התוכנית התפתחה בעקבות שינוי המצב בישראל, ובימים אלו מתקיים מפגש קיץ אשר לוקחים בו חלק כעשרים בני נוער מעוטף עזה, בגילאי 14 עד 18, "החלק הכי טוב הוא שהם ישנים אצל משפחות מארחות, משפחות יהודיות הפותחות את בתיהן ומזמינות את הילדים האלה להיות חלק ממשפחתם", מספרת אילנה.

בשלושת השבועות הקרובים, ייהנו הילדים ממגוון פעילויות ברחבי ארה"ב: טיולים יומיים, בילוי בפארק שעשועים ופארק מים, שייט בסירה ועוד, "הם יבקרו גם במרכז קהילתי יהודי, ויעברו יום של תרומה לקהילה. בשבוע הבא ייצאו למחנה קיץ למשך שלושה ימים, בו יפגשו ילדים יהודים בגילם ויעברו פעילויות משותפות".

כל הפרויקט המבורך הזה נתמך וממומן על-ידי הקהילה היהודית בניו-ג'רזי, באמצעות תרומות פרטיות, "אנו מביאים את התוכנית למודעות של הקהילה שלנו, כדי לקבל את התמיכה הכספית כך שנוכל לגרום לזה לקרות", היא אומרת. התהליך מתחיל בהגעתה של אילנה לישראל בחודשי האביב, על-מנת לראיין ולבחור את הילדים שישתתפו בפרויקט, "אנחנו מחפשים ילדים שהושפעו מפעולות הטרור, ואינם יכולים להרשות לעצמם כלכלית נסיעה כזו. לאחר הבחירה, הילדים נפגשים מספר פעמים בישראל כדי ליצור קשר אחד עם השני ועם המדריכים שמלווים אותם בנסיעה".

פרט מעניין שמספרת לנו אילנה, הוא ששני המדריכים הישראלים הלוקחים חלק במשלחת הנוכחית היו למעשה חניכים בתכנית לפני 11 שנה, "הם שמרו על קשר טוב עם המשפחות המארחות, ועכשיו חזרו ומתארחים שוב אצל אותם משפחות. מעגל שלם ומרגש". תודה לתמר בל סטולר מקיבוץ יד מרדכי שבנה עמרי משתתף בפרויקט השנה, אשר העלתה את תשומת לבנו למיזם והביאה אותו למודעות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
בל יד מרדכי
דניאל | 20:00   01.07.19