לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

תפקוד המועצות האזוריות בעוטף בזמן משבר הקורונה

בימים טרופים אלו, כאשר כולנו סגורים בבתים לאור התפרצות נגיף הקורונה, במועצות האזוריות של העוטף לא נחים לרגע. כל המועצות דואגות לחיטוי וניקיון המרחב הציבורי, וכן מפעילות את עמודי הפייסבוק שלהן באופן שוטף, ומעלות את כל העדכונים וההנחיות החדשות של משרד הבריאות. מעבר לכך, ריכזנו עבורכם את מיטב הפעילויות, שי לתושבים, תרומה לקהילה, ועוד דברים רבים וטובים שעושות המועצות במיוחד בתקופה הלא פשוטה הזו. יישר כוח! (צילום: דוברות שדות נגב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בימים טרופים אלו, כאשר כולנו סגורים בבתים לאור התפרצות נגיף הקורונה, במועצות האזוריות של העוטף לא נחים לרגע. כל המועצות דואגות לחיטוי וניקיון המרחב הציבורי, וכן מפעילות את עמודי הפייסבוק שלהן באופן שוטף, ומעלות את כל העדכונים וההנחיות החדשות של משרד הבריאות. מעבר לכך, ריכזנו עבורכם את מיטב הפעילויות, שי לתושבים, תרומה לקהילה, ועוד דברים רבים וטובים שעושות המועצות במיוחד בתקופה הלא פשוטה הזו. יישר כוח!

מועצה אזורית שער הנגב -

תרומה לקהילה ושי לתושבים: חיזוק העסקים המקומיים והפעלת משלוחים עד הבית של עסקים בתחום המזון, חלוקת ערכות ספורט לפסח עבור בני הנוער במועצה, יצירה וחלוקת מארזים מתוקים לצוותי הרפואה, חלוקת עציצים וערכות יצירה לתושבים, חלוקת ערכה מיוחדת למשפחות וילדי החינוך המיוחד, הכנה ושליחה של מזון וציוד בסיסי למשפחות נזקקות במועצה.

פעילויות פנאי, תרבות ויצירה: מסיבות לייב בפייסבוק, תרבות עד הבית - העלאת הצגות לצפייה ביוטיוב, קבלת שבת מוסיקלית, הכנת חלות לשבת, שעות סיפור, חידון טריוויה מקוון וידע כללי על המועצה, סדנת קוקטיילים, חוג לגו אתגרי, סדנה המלמדת איך להכין חולצה לחג DIY, סרטון הדרכה לצביעת פרחים, חוג “מדע הקסם" – ליהנות מניסויים עם דברים שיש בבית, פעילויות יצירה מדברים שיש בבית, סדנאות כתיבה ומוזיקה, הכנת לוכד חלומות, כיצד להכין מסכות בבית, פעילויות ספורט דיגיטליות - אליפות שער הנגב בפיפ"א, אימון רכיבה בZOOM, אימונים יומיומיים של יוגה, פילאטיס ומיינדפולנס.

הרצאות, הדרכות וטיפים של מומחים תושבי המועצה: התנהגות כלכלית נכונה, טיפים על משכנתאות לאור משבר הקורונה, ארגון הארון והתחדשות לקראת פסח, איך מנהלים נכון את הזמן בעבודה מהבית, טיפים לשיחה מקוונת עם לקוח, זכויות עובדים בתקופת המשבר, "סדר בסגר" – איך להפוך את החג לחווייה מרתקת ומשמעותית, שיחות בזום עם פסיכולוגים חינוכיים ועובדות סוציאליות, הדרכת דיני עבודה וביטוח לאומי, מידע וזכויות לעצמאים ובעלי עסקים, הדרכת הורות בצל הקורונה.

מועצה אזורית אשכול -

תרומה לקהילה ושי לתושבים: העמותה לקידום תושבי חבל אשכול יצאה בקמפיין גיוס המונים לסיוע למשפחות במועצה שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה, יצירת אינדקס עסקים במועצה לחיזוק העסקים המקומיים, חלוקת עציצים לצוותי המרפאות במועצה, חלוקת פרחים לקשישים, חלוקת שי למתנדבים העובדים בתקופת המשבר, חלוקת ערכות הפגה והפעלה לאוכלוסיות המיוחדות.

פעילויות פנאי, תרבות ויצירה: "טנדר השמחות" שמסתובב בכל ישובי המועצה כדי לשמח את התושבים, הקמת תחנת "רדיו אשכול" שמשדר מאת התושבים עבור התושבים, מקבץ רעיונות כיצד לשמח את השכנים בימי החג, בירה ונשירה לייב, מפגשי תרגול של מיינדפולס אונליין, קבלות שבת מוסיקליות, “שבתא בצוותא" – לייב סשן של שירי אהבה מכל הזמנים, שישי תרבות באשכול בשידור לייב, יצירת שלטים לקישוט הבתים במועצה, סדנאות יצירה DIY שנעשו על ידי חברים מהקהילה, אתגרי ספורט, משימות צילום, תרבות עד הבית - העלאת הצגות לצפייה אונליין.

הרצאות, הדרכות וטיפים של מומחים: הורות בצל הקורונה, סדרת הרצאות לייב להורים למתבגרים, הרצאה של אפידמיולוג תושב המועצה – מה באמת ידוע ומה התרחישים האפשריים, מהנאה להנעה – זמנעים משפחתי בתקופת הקורונה, טיפים לטיפול בחיות המחמד בתקופה זו, טיפים למיחזור ואשפה ביתית, תכנים והמלצות בנוגע לזכויות עובדים בצל הקורונה.

מועצה אזורית שדות נגב -

תרומה לקהילה ושי לתושבים: תפריט העסקים של שדות נגב – ריכוז השירותים השונים של בעלי העסקים במועצה ומגוון תוצרת מקומית עם משלוח ללא עלות עד הבית, חלוקת סלי מזון לקראת החג לתושבי המועצה, הכנת זרי פרחים וחלוקה לוותיקי המועצה, חלוקת ערכות משחק ויצירה לתושבים, חלוקת ערכות שי לקראת חג הפסח למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.

פעילויות פנאי, תרבות ויצירה: "מכונית הפינוקורונה" שמגיעה ליישובי המועצה עם שירים, ריקודים והמון מצב רוח. נוסף על כך, שורת מכוניות שמסתובבת בזמן קבלת שבת בישובי המועצה בכדי לשמח את התושבים, תחרות התמונה המשפחתית המקורית ביותר, תחרות אפיית עוגה לכבוד שבת, למידה מקוונת – פרסום שוטף של מערכות שעות עבור למידה מהבית, הפעלת סדנאות דיגיטליות, הרב אברהמי בסיפור לקראת פסח אונליין, פעילויות ותכנים מותאמים עבור בני נוער מאת מתנ"ס המועצה, להקת הנוער בהופעה לייב בפייסבוק, מופעי סטנדאפ לייב, יצירת כדורי ג’אגלינג, המלצה למשחקים עם קטנטנים, שיעור דיגיטלי להכרת החיות בטבע, שעות סיפור לילדים.

הרצאות, הדרכות וטיפים של מומחים תושבי המועצה: אורנה נוימן חדד, תושבת המועצה, פסיכולוגית ומנהלת השירות הפסיכולוגי במועצה ומומחית בטיפול בחרדה ופוסט טראומה, בסרטון עם מספר עצות וטיפים במטרה להתמודד עם השינוים והסיטואציה המורכבת, סרטון הדרכה והסבר מאת רבקה אלקובי, תושבת המועצה יועצת חינוכית, פסיכותרפיסטית ומטפלת במרכז חוסן שדות נגב עם טיפים להורים למתבגרים.

מועצה אזורית חוף אשקלון -

תרומה לקהילה ושי לתושבים: יוזמת "מחזקים את התושבים – חוף אשקלון קונה בחוף אשקלון" לחיזוק העסקים המקומיים ועידוד קנייה של תוצרת מקומית, ניידת "ארטיקורונה" – אוטו גלידה שמסתובב בישובים ומחלק ארטיקים וגלידות לילדי ותושבי המועצה, חלוקת חבילות מזון למשפחות בעלות צורך לקראת ערב ליל הסדר, חלוקת סלי מזון לקשישים.

פעילויות פנאי, תרבות ויצירה: סדנאות יוגה להורים וילדים, אימוני כושר ותרגילי ספורט לילדים, “מטיילים מהכורסא" עם יאיר פרג’ון, שעות סיפור לפני השינה, פעילויות לגיל הרך, סרטון הדרכה להורדת לק ג’ל, רעיונות מקוריים לעיצוב שולחן החג, פעילות יצירה להכנת עציצים, סדנת הכנת פרחים ממוחזרים, הופעות לייב בפייסבוק, העלאת לינקים לקריאת ספרים אונליין, סרטוני מתכונים ואפייה, סרטוני הדרכה להכנת מופלטות וספינג’.

הרצאות, הדרכות וטיפים של מומחים תושבי המועצה: הדרכה איך שומרים על תזונה נכונה בזמן הקורונה, איך מתמידים בפעילות גופנית כשכולם בבית, הרצאה מאת קרן פרחן-מדמוני, תושבת המועצה, בנושא זוגיות בריאה בצל הקורונה, הרצאה לכל המשפחה בנושא הקשר עם סבא וסבתא בימי הקורונה, סדנה ללמידת שימוש באפליקציות תקשורת לשימוש פרטי או עסקי, הרצאה בנושא גלישה בטוחה ברשת לבני נוער, הרצאה מאת קטיה שץ, רואת חשבון ויועצת עסקית מקיבוץ גברעם בנוגע להתנהלות כלכלית, מפגש ZOOM עם מורן ערד, מלווה התפתחותית ומדריכה לעיסוי תינוקות מקיבוץ כרמיה, הרצאה לייב על זכויות עובדים בזמן משבר הקורונה, הרצאה מאת אורלי פטל-אהרון מקיבוץ גברעם על הורות בחסות הקורונה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: