לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

תוכנית תעסוקה לרווחה בשדרות ערכה כנס בוגרות בעיר לכבוד 78 הבוגרות שסיימו את התוכנית בשלוש השנים האחר

לפני כמה שבועות, רכזת תוכנית תעסוקה לרווחה בעיר שדרות, צפורה עייאש, אספה את בוגרות התוכנית שלה בשנים האחרונות, לסדנא בנושא נטוורקינג שהועברה על ידי המנחה אסתי פרץ סאהן, ועל החוט המקשר שיכול לעזור להן יחד כקבוצה.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

"המטרה של הכנס הייתה לשים במרכז את כוחה של הקבוצה והנשים שעברו את התהליך הזה של שינוי תעסוקתי-מדובר בנשים שמדברות את אותה "שפה" ועל מנת שתהליך השינוי ימשיך ויתקדם לפעמים אנחנו צריכות ורוצות חיזוקים או עצות-וזה מקומה וכוחה של קבוצה.  מקום בו אפשר להרגיש בטוחות לשאול לשתף ולחזק אחת את השנייה" מספרת צפורה.

במהלך שלוש וחצי השנים האחרונות, בהן צפורה ריכזה את התוכנית תעסוקה לרווחה בעיר שדרות, היא ליוותה כ – 78 בוגרות, בתהליכי שינוי ומיקוד מקצועי.

תוכנית "תעסוקה לרווחה" שמוביל משרד העבודה הרווחה והאגף לשירותים חברתיים וקהילה בעיריית שדרות,  בפיתוח משותף עם ארגון 'בעצמי', ובשותפות עם הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, מיועדת לנשים בגילאי  22-55.

במסגרת התוכנית המשתתפות רוכשות כלים שיעזרו להן לבטא את הכישורים האישיים ולקדם את הכיוון התעסוקתי הנכון והמתאים עבור כל אחת. התוכנית מהווה פריצת דרך בהתמודדות עם סוגיות תעסוקה, מסייעת למתמודדות עם קושי תעסוקתי, ומותאמת לנשים השואפות לשינוי ושילוב מחדש בשוק העבודה.

התוכנית כוללת 12 מפגשים, במהלכן המשתתפות מקבלות ליווי אישי, מקצועי, ותהליכי על ידי עובדת סוציאלית תעסוקתית ללא עלות.

צפורה מספרת על התוכנית : "זכיתי באפשרות והיכולת להכיר נשים וגברים במסגרת התוכנית, ולעבור איתם תהליך של שינוי בתחום התעסוקתי-זה מדהים כי שינוי כזה מחייב את כולנו לעבוד עם מה שיש לנו -הכוחות והמיומנויות וגורם לנו לשים משקפיים של 'יש' כי אחרת אין דרך להתקדם -וזה משקפיים שאנחנו פחות מתורגלים ללבוש, לתוכנית נרתם עידו זלוטי מנהל האגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות וחשוב להודות לו על כך".

אחת הבוגרות שצפורה ליוותה בשנה האחרונה היא תושבת העיר, אושרת גרבי. אושרת, אם לחמישה, בת 30 שכמו רבים מצאה את עצמה בחל"ת בתקופת הקורונה. היא הבינה שהיא מחפשת שינוי, תמיד אהבה לצלם, ואף למדה צילום לפני כ – 10 שנים. ואחרי שסיימה את התוכנית, ביולי האחרון, פתחה את העסק שלה, "אושרת גרבי סטודיו לצילום". הסטודיו שנמצא כרגע בבית שלה מתמקד בצילומי ילדים, סמאשקייק ובת מצווה. היא חולמת להמשיך ולהתמקצע בתחום, לפתוח סטודיו גדול יותר ולהתפתח לעוד תחומי צילום. על התוכנית אושרת מספרת: "תעסוקה לרווחה עזרה לי להתבגר, לדעת שזה בסדר לקחת סיכונים, ובעיקר להאמין בעצמי. מי שדחפה אותי לתהליך הזה הייתה רבנית חב"ד בעיר, הרבנית סימה פיזם, ודרכה הכרתי את ציפורה שבזכות עצמי ובעזרתה הגעתי לאן שהגעתי, אני ממליצה לנשים שנמצאות במקום שהן רוצות שינוי לעשות את התוכנית הזאת, זה תהליך שצריך להתחייב אליו אבל הוא שווה את זה".

את תוכנית תעסוקה לרווחה מפעיל ארגון בעצמי, הפועל לצמצום העוני והפערים החברתיים בישראל, על ידי קידום בתעסוקה של אוכלוסיות מודרות ומעוטות-הזדמנויות, ומעניק את שירותיו וליווי המקצועי שלו לכל מחפשי העבודה באשר הם.

(תמונה: פאר לוין)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: