לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

"סיפורי רכבת": שת"פ ראשוני בין מכללת ספיר לרכבת ישראל בקורס ייחודי במסגרת לימודי קולנוע

במסגרת פסטיבל קולנוע דרום, התקיימה אמש לראשונה, בנוכחות מנכ"ל רכבת ישראל, הקרנת בכורה של סרטי סטודנטים לתואר שני ממכללת ספיר. הסרטים שהוקרנו היו בנושא "סיפורי רכבת", סרטים קצרים אותם יצרו הסטודנטים במסגרת קורס במכללה (צילום: מערכת העוטף)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

לראשונה בספיר וביוזמת פרופ' סמי שלום שטרית, ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך, החל בסמסטר ב' קורס חדש בשם "ללכוד את עצמי בתוך הזולת - מסע לאורכה ולרוחבה של ישראל". במסגרת הקורס, נוצר שיתוף פעולה עם רכבת ישראל, כאשר במהלכו עברו הסטודנטים "מסע" ברכבות ישראל במשך יומיים. התיאום עם הנהלת הרכבת היה מושלם - החל מאישור מיוחד לצילום במתחמי הרכבת, וברכבות עצמן בעזרת תגים מיוחדים הניתנים לזיהוי ע"י אנשי הבטחון ואנשי הצוות. הסטודנטים חולקו לצוותים של זוגות, ולכל אחד היה נושא מיוחד ושונה שעליו הוא הכין סרטון קצר לקראת סיום הקורס.

במהלך פסטיבל קולנוע דרום ה-18 שהחל אמש (ראשון), הוזמן מנכ"ל רכבת ישראל עם נציגים נוספים לראות את התוצרים הסופיים שיצרו הסטודנטים. בסך הכל הוקרנו עשרה סרטים קצרים, כאשר כל זוג הביא לידי ביטוי ביצירה את החוויה האישית שלו ואת נקודת מבטו מהמסע שעבר ביומיים אלו.

פרופ' סמי שלום שטרית: "ההשראה לקורס היתה קורס נוסף המתקיים במסגרת התואר השני של פרופ' פינגלרנט אבנר שנקרא 'על האתי האסתטי והדתי – והדרך לספרות מינורית', שבמהלכו יצאו הסטודנטים, ובהפקה מושלמת של המכללה, ליומיים במדבר. בסוף הקורס התוצרים היו סרטים קצרים שהוצגו ואשר סיכמו את האלמנטים בקורס והחוויה האישית של כל אחד".

מנכ"ל רכבת ישראל היוצא, שחר איילון, נשא דברים ושיתף את החוויה שלו מהאירוע: "החיבור בין האקדמיה לתעשייה חשוב, ואילולא ההיכרות עם סמי - ספק אם פרויקט כזה היה יוצא לפועל. אני מברך על התוצרים שיצאו".

בין הסרטים הקצרים שנעשו היה סרט שעסק במוסטפה, עובד נקיון בתחנת הרכבת בירושלים. סרט אחר עסק במסע שירה תוך כדי שיתוף נוסעים המקריאים את השירים שלהם או כאלו שהוגשו להם. פרויקט נוסף עסק במחשבות שאנשים חושבים בזמן הנסיעה, כאשר במסגרת הפרויקט אחת הסטודנטיות יצאה למסע עם אביה. כמו כן, אחד הפרויקטים עסק בקלסטרופוביה ובכלל במושג "פחד", פחד ממקומות סגורים פחד ממקומות סואנים.

באופן כללי, מדובר בפרויקט ראשוני לקורס ייחודי למכללת ספיר, שבשנה הבאה הנושא יהיה אחר והחוויה כנראה תהיה שונה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: