לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

שדרות: שירות לאומי גם למבוגרים

ליליאן קסלסי משדרות מרכזת את פרויקט של"מ – שירות לאומי למבוגר – שהחל לאחרונה בעיר בשיתוף משרד החינוך והחברה למתנ"סים. קסלסי, המתנדבת רבות במתנ"ס שדרות, קוראת לתושבים להצטרף אליה ולחבריה למען הפרויקט החשוב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

תנועת של"מ (Shalem) הינה תנועה עממית להתנדבות בקהילה שהוקמה ביוזמה משותפת של משרד החינוך והחברה למתנ"סים בתחילת שנת 2000. הוגה הרעיון, ד"ר שלום קליין, האמין שיעודה של התנועה הוא לממש את הפוטנציאל של ההון האנושי בחברה הישראלית ולהפוך את ערך ההתנדבות לאורח חיים. הטמעת ההתנדבות כנורמה חברתית בקרב ציבור הגמלאים תוך מימוש עצמי, מיצוי יכולות ורצף של עשייה חיונית.

התנועה פועלת על בסיס התפיסה כי ההתנדבות מאפשרת לפתח התנהגויות וערכים של נדיבות, עזרה הדדית, סולידריות, אחריות ומנהיגות חברתית. של"מ דואגת להכשרה וליווי מקצועי של המתנדבים ומקיימת קורסים, השתלמויות וימי עיון למתנדבים. של"מ הינה תנועה חברתית היוצרת מארג של "דבק חברתי" בין חבריה.

כאמור, של"מ הגיעה גם לשדרות ומי שלקחה עליה את המשימה לרכז את הפרויקט היא ליליאן קסלסי, המוכרת מהתנדבותה הרבה במתנ"ס. ליליאן בת 68 ועלתה ארצה ממרוקו בשנת 1956 הישר לשדרות. "היא אחת המתנדבות החשובות של המתנ״ס", מעידים על ליליאן, המשמשת רכזת של מועדון "רביעי גמלאי" של ותיקי העיר שדרות. "אנחנו מודים לליליאן על העבודה המסורה שהיא עושה ושמחים שהיא חלק פעיל במתנ״ס שלנו", אמרה מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן.

ליליאן אמרה השבוע: "כל מה שאני לוקחת לידיים שלי אני עושה ב-100% ולכן כשפנו אלי לקחת את התפקיד התלבטתי כי אני עמוסה מאוד, אבל בסוף הסכמתי. אני לומדת בימים אלה את הנושא, קוראת חומר וממתינה לתושבים נוספים שיגיעו להתנדב לפרויקט היפה הזה שנקרא של"מ. גדלתי במשפחה שתמיד התנדבו שם, ינקתי את זה בבית חזק מאוד ולכן מבחינתי ההתנדבות היא דרך חיים".

ראש העיר, אלון דוידי, לא נותר אדיש לפועלה הרב של ליליאן ואמר: "אחת מההנאות שלי כראש עיר היא לראות את האנשים הנפלאים האלה שממלאים את עירנו, כמו ליליאן, שבוקר בוקר יוצאים לפעילות התנדבותית בפרויקטים רבים למען הקהילה. אני מודה לליליאן ולפרויקט שירות לאומי למבוגר שמטרתו לעשות טוב בתחומי החינוך, הבטיחות בדרכים, בסיוע לקשישים, לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ולעולים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: