לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

שדרות במרכז – וזו לא רק סיסמה

קבוצה של כ-60 בעלי תפקידים בעיריית שדרות נרתמו למען לקיחת חלק במינהלת "שדרות במרכז" שמטרתה ליצור בעיר מוביליות חברתית למען חיים טובים ואיכותיים יותר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

יוזמה חדשה של קרן רש"י, שנכנסה לאחרונה לעיר בשותפות עם עיריית שדרות ופדרציית טורונטו, שמה את שדרות במרכז העניינים במגוון התחומים והנושאים. באירוע חגיגי במיוחד, התקיימה בשבוע שעבר ישיבת המינהלת הראשונה של פרויקט "שדרות במרכז", בנוכחות ראש העיר, אלון דוידי, מנכ"לית קרן רש"י, מיכל כהן, מנהל שותפויות פדרציית טורונטו, וויליאם קליינבאום, ואישי ציבור נוספים. את הערב הנחתה ורד דניאל, שנכנסה לאחרונה לתפקידה כמנהלת "שדרות במרכז" ולפני כן שימשה כמנהלת תכנית 360 – התכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון.

היוזמה פותחה על ידי קרן רש"י, ששמה לה למטרה להרחיב את ההזדמנויות הניתנות לפריפריה בישראל, ולקיים מוביליות חברתית, לצד התחייבות מצד הרשות לשקיפות, שינוי מדיניות ומעורבות בתהליך. במסגרת הפרויקט, תפעל מינהלת, שמטרתה ללוות את תושבי העיר מגיל לידה ועד תעסוקה, תוך גיבוש הצרכים של העיר, החלטה על  אפיקי ההשקעה החשובים ביותר, ויצירת הזדמנות שווה למימוש עצמי לכל ילדה וילד.

מנכ"לית קרן רש"י, מיכל כהן, התייחסה למושג "מוביליות חברתית" ואמרה "כל אמא שיולדת היום בשדרות, צריכה לחשוב האם הילד שלה קיבל את אותה הזדמנות כמו הילד שנולד בתל אביב? התשובה היא 'לא', וזו האחריות של המדינה, לתבוע שההזדמנות תינתן לכל ילד… לילדים שלנו יש פחות הזדמנות ביחס אלינו, ואם לא נעשה עכשיו את השינוי, בעוד 30-40 שנה המצב יהיה יותר גרוע. לכן, כשמדברים איתכם על מוביליות, השאלה היא, האם הילדים שלנו יקבלו הזדמנות יותר מאיתנו וישנו את עתידם?"

ראש העיר, אלון דוידי, התייחס לחשיבות הפרויקט עבור עתידה של שדרות: "העיר שדרות עוברת בשנים האחרונות מהפכה בכל התחומים והרבדים. המטרה היא להחזיר את שדרות למקומה הטבעי, הממצה את הפוטנציאל של תושביה, ומנגיש אותם להזדמנויות רבות ומגוונות. אני רואה במשימה הזו ערך עליון, היות והיא תמשיך לייצר מנהיגות חברתית מקומית פעילה ואכפתית". ראש העיר חתם את דבריו בנימה אישית ואמר: "הדבר המרכזי היחיד שארצה להיזכר בו, כשאגיע ל-120 שנה, זה שהייתי חלק מקהילה שעשתה את העתיד של הדור הבא טוב יותר, אפשרי יותר".

כדי להפוך את העתיד לטוב יותר, ולקיים מוביליות חברתית, ולא רק כסיסמה, נערך בטרם הקמת המינהלת סקר בקרב התושבים, שמטרתו היתה למפות את הצרכים של העיר בעיני תושביה. במהלך הערב,  הוצגו  בפני המשתתפים נתונים המשקפים הזדמנויות וחסמים, החל מהגיל הרך ועד לאוניברסיטה. לאחר מכן, התכנסו חברי המינהלת לקבוצות דיון, בהן עברו על הממצאים העיקריים מהסקר, והעלו המלצות  להמשך הדרך.

ויליאם קליינבאום, מנהל שותפות פדרציית טורונטו אמר: "המילים שותפות וקהילה נזרקות הרבה פעמים באויר, אבל לא ביוזמות כמו זו, כאן באמת מתכוונים לזה. באים, שואלים אנשים לדעתם, מבקשים מהם לעשות ויתורים כדי להיות חלק מהשיח, ואנחנו מאמינים שהתהליך הזה יוביל רק לטוב, כי מילות המפתח הן ערבות הדדית וקהילתיות".

ישיבת המינהלת נחתמה בהחלטות לעתיד, בין היתר גיוס עוד חברי מינהלת, דיונים ופידבקים, פגישות דחופות עם חברי מינהלת מתחומי החינוך והרווחה, עריכת סקר בקרב ילדים ונוער ועוד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: