לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

עלמה גוב – תזכרו את השם!

מה אתם עושים הערב? יש לי המלצה מיוחדת עבורכם, אנשי השפלה והדרום (צילום: ביכורים)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יפעת בן שושן

כותבת תוכן מקצועית מתמחה באירועי תרבות. מפגשי תוכן ומפגשי קולנוע. הפקת ימי גיבוש וטיולים עם התמקדות באזור הדרום ועוטף עזה.

https://www.facebook.com/ifat.shoshan

היא רק בת 17.5, תלמידת כיתה י"ב, במגמת מוסיקה בכפר ביכורים אי שם בחלק הדרומי של עוטף עזה, וכבר הספיקה לכתוב המון שירים עד שאינה יודעת לומר כמה.

"את השיר הראשון כתבתי כשהייתי בכיתה ג'", מספרת לי עלמה גוב, תושבת מושב ערוגות, שתופיע הערב, שישי, 27.9.19 ב"שנלר" שבקיבוץ רבדים. בפרסום המקורי של הערב כתוב: שירים מקוריים במופע אינטימי.

ניכר עליה שהיא מתרגשת מאוד לקראת המופע הערב, למרות שכבר הופיעה על במות בחייה: "שרתי וניגנתי בעיר במופעים של הכפר (ביכורים) ועוד קצת במופעים של אחרים, אפילו חיממתי את אלון עדר" היא מספרת בגאווה. כל המופע הוא פרי עטה: את המילים לשירים היא כתבה, הלחנים שלה והיא זו שגם מנגנת על פסנתר ועל יוקללה. על המופע עבדה עם חבר טוב שעשה שרות לאומי בכפר ביכורים, אוריאל קדם שעל הבס ועל השירה. כבר שנתיים שהם עובדים על המופע כדי לדייק אותו ולקוות שהקהל יאהב.

המופע יכלול 15 שירים של עלמה וביניהם היא תשתף בתהליך ובסיפורים מאחורי הקלעים. "השירים שלי עוסקים בחוויות מהחיים, ברגשות, באהבה, באכזבות ואני מאוד מקווה שהרצון שלי לחבר אנשים למילים ולמוסיקה – יתממש הערב".

נראה שעם כל ההתרגשות של עלמה לקראת המופע, היא לא נותנת לזה להפוך לסיפור גדול. היא יודעת היטב שבמסלול חייה היא רוצה להמשיך ולעסוק במוסיקה: "יותר מכל דבר – אני אוהבת לשיר", היא אומרת בביטחון, "הלוואי ואזכה להיכלל בתוכנית מוסיקאים מצטיינים במהלך השרות הצבאי שלי, שיחל באוגוסט 2020"

מי שיגיע הערב למופע יוכל להתרשם מהסגנונות המוסיקליים המגוונים ביצירה של עלמה: "הסגנון שלי מאוד ישראלי עם נגיעות ג'אז, רוק ובעצם הכול. אני רוצה להגיע לכמה שיותר אוזניים."

את ההשפעות המוסיקליות שלה היא ינקה כבר בילדותה ואחר כנערה, כשבבית שמעו המון ביטלס בעידודה של האם. מאוחר יותר כשבחרה בעצמה את המוסיקה היא אהבה לשמוע את: אסף אבידן, ליאונרד כהן, אביתר בנאי (בתחילת דרכו), רונה קינן וסופיאן סטיבנס. מי שיגיע למופע בוודאי יזהה את ההשפעות של הרשימה המכובדת הזו בשיריה של עלמה.

אני מבקשת לבדוק איתה אם יש מתכון סודי או גלוי כדי להפוך למוסיקאית ולצאת במופע בגיל כל כך צעיר: "ההורים שלי ושני האחים שלי (אחד גדול ממני והשני צעיר ממני) הם התומכים הכי נהדרים בעולם. הם מלווים אותי לכל המופעים ונרתמים לכל החלומות שלי. כשגיליתי את כפר ביכורים היה לי ברור שזה המקום שבו אלמד כדי להצטיין במה שאני אוהבת לעשות וכך אכן קרה, את כיתה ט' התחלתי במקום שהפך לי לבית ובשנה הקרובה אני מסיימת י"ב עם כלים משמעותיים לחיים".

עלמה תופיע הערב, שישי, 27.9.19 ב- 22.00 בשנלר בקיבוץ רבדים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: