לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

עיריית שדרות למען השכונות הוותיקות

המשרד להגנת הסביבה נענה לבקשתו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובישר השבוע על אישור לסיוע בסך 6.5 מיליון שקלים לשיקום, שיפוץ ושדרוג שכונות וותיקות. דוידי: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של עירנו, אנו שמים דגש רב על טיפוחן של השכונות הוותיקות" (צילום: דוברות עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

כחלק ממדיניותו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לטפח ולפתח את השכונות הוותיקות ברחבי העיר, בהן גרות משפחות של ותיקי העיר, משפחות של עולים חדשים וכן זוגות צעירים, נמשכות במלוא העוצמה העבודות להחלפת תשתיות ולטיפוח הרחובות בשכונת נאות אביב (ניר עם) הוותיקה. דוידי התבשר השבוע על אישור לסיוע בסך 6.5 מיליון שקלים מהמשרד להגנת הסביבה לטובת טיפוח ופיתוח שכונות וותיקות.  מדובר על סיוע משמעותי שבמסגרתו ישודרג המרחב הציבורי, הבניינים ישופצו והשפ"פים (שטחי ציבור פרטיים) יעברו 'מתיחת פנים', כמו כן יותקנו פאנלים על מבני הציבור וחזיתות הבניינים. העבודה על התכנית תבוצע כמו בשכונות הקודמות, בשיתוף תושבי השכונה וכך גם התחזוקה במהלך השנים שתהיה כעבודה קהילתית דרך עובדי הקהילה ועובדי מינהלת השכונה, בני נוער ומתנדבים.

במסגרת התכנית, ישולבו מערכות השקיה ממוחשבות ויוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה. בפינות הישיבה, שיהיו גם מוארות על-ידי פאנלים סולאריים, ישולבו שולחנות משחק שונים. כמו כן, תתווסף תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים. מימון האחזקה וטיפול בגינון ימומן באמצעות התקנת מערכת סולארית שתותקן על גגות מבני הציבור ברחבי העיר. בקומות הכניסה של הבניינים יותקן פאנל סולארי עם תאורה לטובת האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת במקום. בין הבניינים יתוכננו גינות מאכל וירק, מה שיאפשר תעסוקה לתושבי השכונה וטיפול באותן גינות יחד עם הצוות הקהילתי שישלב את חניכי וחניכות תנועות הנוער.

ראש העיר, אלון דוידי: "במסגרת גדילתה והתפתחותה של עירנו, מדיניותי כל העת היא לפתח את העיר ולהקים שכונות חדשות, וזאת לצד טיפוח ושיקום השכונות הוותיקות. אנחנו רותמים אלינו את משרדי הממשלה לטובת העבודות במיליוני שקלים ברחבי העיר, כדי ששדרות כולה תהיה נקיה, יפה, מטופחת ונגישה לכולם".

מחזיק תיק שיקום שכונות פיזי, אורן נזרי: "האושר בעבודה שלנו כנבחרי ציבור זה לראות את התושבים מאושרים ונהנים במקום שבו הם מתגוררים. אני מברך את ראש העיר על מאמציו להשיג את התקציבים החשובים הללו לשיקום השכונות הוותיקות ומזמין את תושבי נאות אביב-ניר עם להיות חלק מהתהליך המשותף הזה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: