לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

עושים טוב בשדות נגב

במועצה האזורית שדות נגב המשיכו גם בשבוע האחרון את אירועי יום המעשים הטובים, הגיעו לבתיהם של וותיקי המועצה ועזרו להם בהכנות לקראת חג הפסח (צילום: דוברות שדות נגב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ימי המעשים הטובים בשדות נגב המשיכו גם בשבוע האחרון בשני אירועים מרגשים שללא ספק חיממו את הלב. האירוע הראשון התקיים ביום שני במסגרתו עובדי המועצה, יחד עם תלמידים ממערכת החינוך המועצתית ועובדי חברת טרה, הגיעו לבתיהם של ותיקי המועצה ועזרו להם בהכנות לקראת חג פסח הקרב. המתנדבים סייעו בעבודות ניקיון, תחזוקה ובעיקר העלו חיוך לותיקי המועצה. הפרויקט, שנוהל ע"י מוריה נגר, רכזת ההתנדבות של המועצה והדר שומן, רכזת קהילה לדורות ובשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת שפע, סוכם כהצלחה מרגשת ומחזקת. "ראיתי את החיוך של הותיקים שלנו וזה שווה את הכול" ציין תמיר עידאן, ראש המועצה.

"המבט בעיניים של כל המתנדבים ריגש אותנו", סיפרה אחת מותיקות המועצה שזכתה לביקור של 5 נערים שעזרו במלאכת הגינון, " היו לנו כאן עשבים בגובה שלי, ועכשיו בזכותם אני יכולה להיות רגועה שאין נחשים בחצר ושבטוח כאן", היא הוסיפה. כחלק מהמיזם ארגנו במועצה כ 200 תלמידים מארבעת בתי הספר התיכוניים במועצה שהצטרפו לצוות המחלקה לשירותים חברתיים ולצוותי מחלקת השפ"ע והגינון. המתנדבים הגיעו ליותר מ-50 בתים בכל רחבי המועצה. תלמידות אולפנה צביה ו"נריה בנות" ניקו את בתי הוותיקים, בעוד הבנים מישיבת בית יהודה ומנריה ניקו בחריצות ובאהבה את חצרות הבתים.

השנה באופן ייחודי הצטרפו מנהלי מחלקות המועצה אל הנערים בבתים ובחצרות, וניקו יחד איתם, "זו הדרך הטובה ביותר לשמש כדוגמא אישית לנוער שלנו – דור הותיקים ראוי לקבל מאיתנו את היחס הכי טוב ומחבק שנוכל לתת" סיכם עידאן.

באירוע השני, שנערך מאוחר יותר באותו יום, ציינה המועצה בהפנינג מרגש את יום המעשים הטובים, "הבחירה השנה הייתה להקדיש את היום הזה לילדים עם מוגבלויות שונות" הסבירה מוריה נגר, רכזת ההתנדבות של המועצה.  את ההפנינג הובילו בנות כיתה ט' בביה"ס נריה בנות עם צוות בית הספר ויחד עם צוות המתנ"ס, מחלקת ילדים ונוער והמחלקה לשירותים חברתיים של מועצת שדות נגב.

לאירוע נרתמו בהתנדבות בעלי עסקים מהמועצה ומהאזור שתרמו את כל הכנסותיהם מהאירוע למען מועדון מלאכי הנגב הפועל במועצה. באחד מרגעי השיא של ההפנינג, עלו ילדי מלאכי הנגב לבמה ויחד עם תמיר עידאן, ראש המועצה, מוטי אדרי, מנהל מחלקת החינוך ונח אלמסי מנהל המחלקה לשירותים חברתיים הטביעו ידיהם בגועש וחתמו על אמנה מיוחדת שמשמעותה היא ערבות הדדית תחת הסיסמא: "ערבות הדדית בשדות נגב - זה בטבע שלנו".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: