לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

עושים טוב בעוטף

לפני יומיים נערכו ברחבי המדינה אירועי התנדבות לכבוד יום המעשים הטובים. גם בעוטף הייתה התגייסות מרשימה, כאשר ברחבי המועצות האזוריות ובעיריית שדרות ציינו יום זה במגוון פעילויות (צילום: דביר מלכה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כחלק מיום המעשים הטובים שחל ב-2 באפריל, במועצה האזורית שדות נגב לא הסתפקו ביום אחד של עשייה, וקיימו רצף של אירועים במהלך השבוע האחרון למען ולטובת הקהילה. האירועים המגוונים התקיימו בשיתוף פעולה של גופים רבים מתוך המועצה יחד עם עמותת "רוח טובה" המפעילה את יום המעשים הטובים בכל רחבי הארץ.

"לראות את העשייה של כל המתנדבים זה דבר מרגש ומחזק" סיפר תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב שנכח במספר מהאירועים, "כל הקהילה שלנו התגייסה, והדבר היפה ביותר שכל קבוצה וקבוצה בחרה איך היא רוצה לקחת חלק בשבוע הזה" הרחיב.

"יום המעשים הטובים" השנתי, שבו תושבי יותר ממאה מדינות עושים לטובת הזולת והסביבה הורגש גם בקהילת ותיקי המועצה שזכו לביקור של צוות מרכז הצעירים של שדות נגב ומרחבים, שגייס בעלי עסקים בתחום הטיפוח, יופי וסטיילינג והגיע לשמח את הגיל השלישי בבית חושן ובבית החם בתלמי בילו, "התגובה של הדור הותיק שלנו, החיוכים והאנרגיות שקיבלנו בשטח שווים את הכל" ציינה רעות לנדאו, מנהלת מרכז הצעירים. עשרות בעלי עסקים גוייסו בהתנדבות לפעילות ותרמו מזמנם עבור הותיקים יחד עם סטודנטים ומתנדבים נוספים מהקהילה המקומית. " זה מרגש מאוד ונותן בוסט של כוח לעשות עוד ועוד פרוייקטים" סיפרה לנדאו בהתרגשות.

רגע מרגש במיוחד היה בעת ביקורם של ילדי אחד מגני המועצה, שהגיעו להגיד תודה לצוות המועצה, ואף ביקרו בלשכתו של ראש המועצה, לו הילדים סיפרו על מהות היום ועל המעשים הטובים שהם עשו במהלך היום. "עוד לא סיימנו" סיפרו במועצה וביקשו לציין כי הפעילות תמשיך גם בשבוע הקרוב כאשר שיא הפעילות תתקיים ביום שני הקרוב במדשאות המועצה, בהפנינג ענק שכולו תרומה ואהבה לקהילה.

שבוע של מעשים טובים בשדרות

השבוע בשדרות היה גדוש בעשייה חברתית ומעשים טובים. מכל קצוות הקשת התכנסו במסגרות השונות בעיר מתנדבים ומתנדבות לפעילות של נתינה מכל הלב במסגרת "שבוע המעשים הטובים". המטרה המרכזית הייתה לשים את ההתנדבות על המפה ולקחת חלק במכלול הנתינה המיוחד שקיים בשדרות.

את השבוע הובילו היחידה להתנדבות ומרכז הצעירים בשדרות, בשיתוף פעולה מלא עם ארגוני מתנדבים, בתי הספר, מורים, תלמידים, צוותים ועוד. ראש העיר, אלון דוידי, יחד עם הנהלת העירייה והמנכ"ל, טל טורן, הצהירו על שותפות מלאה של העירייה בשבוע זה, כולל יציאה להתנדבות של העובדים והעובדות.

במהלך כל יום בשבוע נכנסו לגני הילדים גמלאים וגמלאיות והעבירו פעילויות מעשירות ומהנות. בבית הפתוח לגיל הרך התקיים יום פינוק לאימהות אחרי לידה, עם ארוחה מפנקת, הרצאה ופינוק אישי של לק/רפלקסולוגיה/עיסוי, והכל על ידי מתנדבות. בשכונת נאות הדקל הועברו סדנאות של בישול בריא לקשישים, ופעילות הכנת כריכים בריאים להורים וילדים. עובדי המפעל המוגן של "גוונים" ארגנו בוקר שירה, עם כיבוד והרבה שמחה, לגמלאים במרכז היום.

ביום שלישי השבוע הגיעו לשכת ראש העיר, כולל ראש העיר עצמו וסגנו, אלעד קלימי, יחד עם עובדי בניין העירייה לסחוט מיץ תפוזים בשוק העירוני לעוברים והשבים, זה היה מרענן ומשמח, וכולם התרגשו מהמחווה. עובדים נוספים יצאו לתחנות טיפת חלב בעיר וחילקו משלוחי מנות לאחיות והעובדות המסורות. פקחי השיטור העירוני יצאו לחלק "דו"ח חיובי" והשאירו על הרכבים מילים טובות עם שוקולד, בדמוי דו"ח. התושבים התרגשו מאוד מהתוצאה. צוות "פותחים עתיד" יצאו לחלק כריכים לחיילים בבסיס נחל עוז. רעות בניסטי, שעוסקת בתחום העוגות - התנדבה באהבה להעביר סדנא לנערים שמתנדבים בסיירת הורים, בהובלת פזית ביטון.

צוות אגף החינוך, בניהולה של מרים ששי, יצא לבוקר של פעילות וסיוע במועדון התעסוקתי לקשישים. הם סייעו להם באריזות, בגינון וסעדו איתם צהריים. הם העניקו להם במתנה מיקרוגל, שהיה חסר למקום ויצאו כל כך מלאים, שהחליטו להמשיך לאמץ את המקום כל השנה. בסניף "אנוש" המקומי הפעילו יריד לתושבי השכונה, בשיתוף עם סטודנטים מ"תוצרת הארץ" שכולו נתינה וקבלה. ביום רביעי הגיע יו"ר קק"ל, דני עטר, ויחד עם הצוות שלו וראש העיר בשיתוף חניכי מכינת נחשון, "בני עקיבא" ועובדי קק"ל סיידו וצבעו בבית הקשיש של "מטב". זאת, במסגרת קרן קיימת לישראל למען הקהילה".

השיא היה יריד הנתינה הגדול השנתי של יום המעשים הטובים, שאותו הובילו בנות השירות של "בת עמי", שם התקיים יריד בשקל, תרומת דם, חתימה על כרטיסי אדי, תרומות שיער (קרוב ל-20 צמות!), איפור פנים, מתנפחים וחגיגה של כיף.

ראש העיר, אלון דוידי, סיכם ואמר: " כיף לראות אנשים רבים בגילאים שונים עושים מעשה טוב לאנשים שהם לאו דווקא מכירים. גם בלי שבוע מעשים טובים שמצוין אחת לשנה, בשדרות נעשים מעשים טובים כל השנה ואני גאה על כך. יש לנו תושבים לתפארת ואני בהחלט אומר - ישר כוח לכולם". 

צילומים: דוברות שדות נגב ודביר מלכה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: