לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

ניגון מיוחד משלהם או רק בגלל הרוח הדרומית

מה הסיכוי שטקסט שמסתובב במשרד צבאי יביא לשיתוף פעולה בערב מרגש? זה בדיוק מה שקרה אמש, אי שם בדרום, בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יפעת בן שושן

כותבת תוכן מקצועית מתמחה באירועי תרבות. מפגשי תוכן ומפגשי קולנוע. הפקת ימי גיבוש וטיולים עם התמקדות באזור הדרום ועוטף עזה.

https://www.facebook.com/ifat.shoshan

כל הסיפור התחיל בחודש אוגוסט, הזמן שבו רב תושבי המדינה מבלים ונהנים, מי בארץ ומי בחו"ל ומשלימים עוד קצת שעות משפחה לקראת שנת הלימודים המתקרבת. זו בדיוק התקופה שבה נערכים צוותי החינוך בכל הארץ לפתיחת השנה, כותבים תוכניות, מתאמים תקציבים ובעצם עסוקים מבוקר עד ליל כדי שהשנה תיפתח כמתוכנן.

אלירן קליסקי, מרכז מגמת מוסיקה ומרכז קומונה בכפר הנוער ביכורים שבתחומי מועצה אזורית אשכול, היה בעיצומן של ההכנות לשנה החדשה כשקיבל טלפון מפתיע קצינת החינוך של החטיבה הדרומית של אוגדת עזה. היא סיפרה שמזה שנה שהיא בתפקיד ורק עכשיו נודע לה שפועל כאן כפר נוער שמטפח מצויינות בתחום אומנויות הבמה. אלירן היה בטוח שזו שיחת היכרות ושתכף היא תסתיים בהחלפת טלפונים. הקצינה שמעבר לקו התקשרה כדי להטיל משימה נוספת על אלירן. "הסמח"ט שלנו כאן בחטיבה הדרומית, מצא טקסט מאוד מיוחד וחשבנו שיהיה נחמד אם החבר'ה המוכשרים שלכם ילחינו ואולי נצליח לבצע יחד עם חיילים שלנו בטקס מצטייני מח"ט שמתקיים רגע לפני ראש השנה". אלירן התעשת לאחר ששמע על המשימה שזה הרגע נחתה עליו. "זה היה הדבר האחרון שחשבתי שניתן לבצע בלוח הזמנים הזה ובהתחשב שיש ימי הסתגלות של פתיחת השנה. מאחר ואני טיפוס שלא מוותר על פרויקטים לא יכולתי לסרב. זה נשמע לי פרוייקט עם ערך מוסף גדול לשני הצדדים".

אלירן, 32, תושב מושב עין הבשור נשוי ואב לילדה בת שנתיים, חי כאן לא מעט שנים ומבי היטב את החשיבות של הקשר בין הצבא לבין הקהילות שגרות כאן. אחרי שנתיים בתפקיד ולקראת השנה השלישית שלו כאן, בכפר ביכורים הוא פנה לשניים מתלמידי המוסד ויחד איתו עבדו והלחינו את הטקסט. מאוחר יותר הצטרפו 2 תלמידים וקומונר ויחד איתם נסגר גם העיבוד. "בשלב האחרון נפגשנו עם החיילים שיבצעו את השיר וקיימנו מספר חזרות עד שהגיע הערב שלשמו התכנסנו".

טקס מצטייני מח"ט שהתקיים אמש (ג', 24.9.19) היה מיוחד בעיקר בזכות השיתוף המוצלח בין התלמידים המוכשרים לחיילים. "הטקס היה מרגש מאוד לשני הצדדים. התלמידים התרגשו מאוד לקראת הביצוע שהיה יוצא דופן ועוד יותר כשזכו ללחיצות ידיים חמות וחזקות במיוחד מהמח"ט ומהסמח"ט שדאגו להחמיא להם על העבודה." מספר אלירן, בבוקר שלאחר הטקס. "לא בכל יום מתקיים שיתוף פעולה מוסיקלי מוצלח שנולד מחיבור בין חיילים לבין בני נוער שלומדים במרחב שבו משרתים החיילים. אני מאמין שמצויינות בתחום המוסיקה, שאליה אנחנו שואפים להביא את הלומדים בכפר, היא בסופו של דבר בעלת ערך מוסף מעבר למוסיקה שהם יעשו – היא מעניקה להם מיומנויות חיים שיאפשרו להם להתפתח בכל תחום אחר בחיים. המוסיקה היא הכלי להעצמה של מי שבא ללמוד כאן".

קרדיטים: אלעד בלבן (לחן וגיטרה), אגם וסרברג (לחן), טליה מורד (בס), יהונתן רזיאל (תופים), שי לביא (פסנתר), אלרין קליסקי – מרכז המגמה ומי שתיכלל את המשימה שהוכתרה כהצלחה גדולה.

הטקסט שהולחן:

מנשבת בין סמטאות מחנות הפליטים

בין סלעי מדבר צחיח.

מנשבת בצינת הבוקר על שדות הנגב.

בחופי הים.

מנשבת בין אויב לידיד

מנשבת הרוח בין קלסר למקלדת.

מייבשת אגלי זיעה עת החסרנו

פעימה בדממת העשיה.

מנשבת הרוח הדרומית

על שדות הקמה.

עזה הרוח ועזים האנשים והנשים שזכו

זוכים ויזכו להיות אנשי הרוח הדרומית

המגינים ולא נראים

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: