לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו? פרויקט קק"ל למען הקהילה חוזר לקראת ראש השנה

רגע לפני תחילת השנה החדשה, רתמה קק"ל 10,000 מתנדבים מכל רחבי הארץ לטובת פרויקטים של שיפוץ ושדרוג בתים ומועדונים של ניצולי שואה, קשישים, בעלי צרכים מיוחדים ועולים חדשים. יו״ר קק״ל עטר: ״גאה בכך שפעילותה של קק״ל תאפשר לאנשים רבים לפתוח את השנה בצורה טובה ומכבדת״ (צילום: יוסי זליגר, ארכיון הצילומים של קק"ל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לקראת ראש השנה עורכת קרן קימת לישראל בפעם השנייה את פרויקט קק"ל למען הקהילה", פרויקט ארצי ענק בהובלת ובמימון קק״ל, שבמסגרתו גויסו כ-10,000 מתנדבים לטובת 237 פרויקטים ב-30 רשויות שונות ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט תשפץ ותשדרג קק״ל את הנראות החיצונית והפנימית של מבנים שונים בהם בתי ומועדוני קשישים, ניצולי שואה, בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, נוער ועוד.

פרויקט קק"ל למען הקהילה הינו יוזמה של יו״ר קק״ל דניאל עטר, ונערך בפעם הראשונה לפני חג הפסח הקודם, אז כלל כ-6,500 מתנדבים. הפעם גדל הפרויקט וצפויים לקחת בו חלק למעלה מ-10,000 מתנדבים אשר יגיעו מכל רחבי הארץ. את המתנדבים יובילו עובדי קק"ל וייקחו חלק גם נציגי הרשויות המקומיות, גמלאים, תנועות וארגוני הנוער, מכינות קדם-צבאיות, חוגי הסיירות של קק"ל, עובדי חברות הייטק ועוד.

עבודות הפרויקט יתקיימו ברשויות מקומיות רבות בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, וביניהן אשקלון, דימונה, מצפה רמון, שדות נגב, נתיבות, ערד, מרחבים, ירוחם ושדרות.

הפרויקטים מתקיימים במקומות בהם ישנו צורך חיוני בעזרה לאוכלוסייה לשפר את סביבת חייה ולאפשר לה לפתוח את השנה בצורה טובה יותר. פעילות המתנדבים מפריחה חיים חדשים במקומות הללו, בין היתר, באמצעות צביעה חיצונית ופנימית של המבנים, שתילת פרחים, הצבת אדניות נוי, ספסלים ועוד.

דניאל עטר, יו"ר קק"ל: ״קרן קימת לישראל שמה לה למטרה מרכזית את חיזוק הפריפריה החברתית והגאוגרפית וחלק חשוב מכך זה גם להפוך את סביבת החיים של האוכלוסייה בפריפריה לסביבת חיים נעימה ומכבדת. אני גאה בכך שפעילותה של קק״ל תאפשר לאנשים רבים לפתוח את השנה בצורה טובה ומכבדת הראויה לאזרחים בישראל 2019 - לא משנה היכן הם גרים ומה מצבם הסוציו-אקונומי״.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: