לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

"מרכז צאלה" הראשון נחנך בשדרות

השבוע נחנך בשדרות "מרכז צאלה", בהשתתפות ראש העיר, אלון דוידי, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, והגורמים המקצועיים בתחום. מטרת המרכז לסייע לתושבי העיר באמצעות פעילות משותפת בדגש על קידום וטיפוח בני הנוער לאהבת המולדת, לערכים, לסולידריות, להתנדבות ולאזרחות טובה (צילום: אריאל בן-עמי)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

עמותת "צאלה" הנה עמותה א-פוליטית הפועלת לקדם תחומים חברתיים כדי לחזק את החוסן של החברה הישראלית ולקדם אותה להיות חברה טובה יותר. כל חברי העמותה פועלים בהתנדבות מלאה. העיר שדרות נבחרה יחד עם שלוש רשויות מקומיות נוספות בהן תתרכז פעילות "צאלה" שתתבסס על שיתוף פעולה עם 4 גורמים עיקריים: העירייה, האקדמיה, המגזר העסקי ועמותת "צאלה".

השבוע הגיעו נציגי העמותה, בראשותו של היו"ר, ד"ר שוקי אמרני, לשעבר מנכ"ל משרד הפנים, לחנוך את המבנה הראשון של העמותה בשדרות, יחד עם ראש העיר, אלון דוידי, סגנו, אלעד קלימי, מנכ"ל העירייה, טל טורן, מנהל אגף נוער וצעירים, יגאל ברכה, וגורמים נוספים. מטעם עמותת "צאלה" השתתפו: חיים רוט, פרופ' מאיר חת, פרופ' מיכאל סופר, השופטת (בדימוס) אנה שניידר, בילי שפירא, צבי צויבל, חיים מייטליס ויהודה צדר.

הפעילות במרכז בשדרות תיעשה על-פי תכנית עבודה שגובשה עם הגורמים המקצועיים בעירייה ובהתאם לצרכים ולמאפיינים של התושבים. "צאלה" תפעל לגיוס מתנדבים וכן גיוס תרומות מבעלי עסקים ובעיקר אלו הפועלים בעיר.

"תחילה ברצוני לברך את ראש העיר, אלון דוידי, על ההירתמות האישית והמהירה שלו לנושא", אמר ד"ר אמרני בדבריו, "זה מאוד סימלי ש'מרכז צאלה' הראשון נפתח בעיר שדרות שיש לה חשיבות מיוחדת בשל המיקום הגאוגרפי וההתמודדות היומיומית של התושבים והעירייה עם האתגרים הקשים והמורכבים". 

עוד ציין ד"ר אמרני: "בתיאום עם העירייה אנחנו מכינים תוכנית עבודה מפורטת בדגש מיוחד על קידום וטיפוח בני הנוער לאהבת המולדת, לערכים, לסולידריות, להתנדבות ולאזרחות טובה. 'מרכזי צאלה' שיוקמו ברחבי הארץ יהוו מרכזי פעילות להתנדבות ולמעשים טובים. אנחנו מאמינים שבעבודה משותפת של צאלה יחד עם העירייה נצליח לתרום לתושבי שדרות ובתהליך של זמן להוביל לשינויים חשובים המכוונים לחברה ישראלית טובה יותר שהיא בסיס לחוסן החברתי.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני מקדם בברכה את עמותת צאלה על הפעילות ההתנדבותית החשובה המבוצעת בתחום החברתי ועל בחירת העיר שדרות שהיא הראשונה ליישום הרעיון. בגלל המצב הביטחוני תושבי העיר שדרות מתמודדים יום יום עם מציאות קשה ומורכבת. ההשפעה של המצב הביטחוני על בני הנוער מחייבת התייחסות מיוחדת של המדינה. העירייה מייחסת חשיבות רבה לקידום בני הנוער ותסייע ככול שניתן כדי לקדם יחד עם צאלה תוכניות שייסעו ויעצימו את התושבים ובעיקר את בני הנוער. הצוותים המקצועיים בראשות מנכ"ל העירייה פועלים במטרה לסייע בתחום חשוב זה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: