לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

מרותקי הבית התאווררו בחוות שבדרון

50 קשישים מרותקי בית משדרות יצאו בשבוע שעבר ליום כיף בחוות שבדרון שביער להב (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

היום תוכנן בקפידה על ידי צוות המדור לטיפול באזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים שדרות, והותאם במיוחד עבור אוכלוסית קשישים מרותקים לכיסא גלגלים ומתניידים בסיוע הליכונים בלבד. את הקשישים ליוו בני משפחה או מטפלות.

הקשישים נהנו מקבלת פנים בגן של החווה, ארוחות בוקר וצהריים עשירות, מופע מרהיב של אומן חושים וקינחו במשחק בינגו נושא פרסים.

מנהלת המדור לטיפול באזרחים ותיקים, אתי סדון: "האגף לשירותים חברתיים והמדור לטיפול באזרחים ותיקים רואים לנגד עיניהם מתן מענה לכלל אוכלוסיית הגמלאים בעיר. ימי פעילות מסוג זה מיועדים ומונגשים במיוחד עבור קשישים שאינם מסוגלים להצטרף לשלל הטיולים הרגילים שהמדור מפעיל. הקשישים לוו על-ידי בן משפחה או מטפלת במטרה להתאוורר, גם הקשישים שאינם מסוגלים לצאת מהבית וגם הגורם המטפל בהם. מרגש כל פעם מחדש לראות את הקשישים היקרים נהנים".

צוות המדור לטיפול באזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים, הכולל את פזית ביטון, סוזן בוסקילה והעובדות הסוציאליות ישראלה אביטן, בתאל דנק ושוהם מזרחי, מזמין תושבים נוספים להצטרף לפעילויות וטיולים המיועדים לקשישים מרותקי בית. הפעילות מונגשת ומותאמת במיוחד לקשישים בעלי קשיים תפקודיים (מרותקים לכסא גלגלים, הליכונים וכדומה) או כל מגבלה אחרת שאינה מאפשרת יציאה מהבית ללא ליווי וכאמור ישנה אפשרות לליווי בן משפחה או מטפלת.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך על יוזמת המדור והאגף ואמר: "עיריית שדרות דואגת לכל תושב ותושבת בעיר. כפי שאנו דואגים לטיולים ואירועים לצעירים, מבוגרים ובני הגיל השלישי, כך לא נשאיר מאחור את מי שאין באפשרותו להגיע עצמאית לטיולים וללא ליווי. נמשיך לדאוג לכלל תושבינו, בכל הגילאים ומכל המגזרים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: