לפרסום חייגו: 050-5788255

קהילה בהעוטף

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

מימונה בקורונה: כיצד חגגו את המימונה ביישובי העוטף

לאור נגיף הקורונה ולמרות המצב, במועצות האזוריות ברחבי העוטף לא פסחו על חגיגות המימונה המסורתיות. כל מועצה ערכה חגיגות מיוחדות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וכל זה על-מנת לרומם את מצב רוחם של התושבים ולשמח אותם. תרבחו ותסעדו! (צילום: דוברות שדות נגב)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לאור נגיף הקורונה ולמרות המצב, במועצות האזוריות ברחבי העוטף לא פסחו על חגיגות המימונה המסורתיות. כל מועצה ערכה חגיגות מיוחדות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וכל זה על-מנת לרומם את מצב רוחם של התושבים ולשמח אותם.

במועצה האזורית שדות נגב מכונית ה"פינוקורנה" עשתה סיבוב ביישובי המועצה בכדי להעלות את המורל עם כפתן וגלביות וכמובן מוזיקה מרוקאית כמיטב המסורת. תודה גדולה לזהבה חדרי ועינת לוי על תפאורה ותלבושות, ולחביבה נחום ואמונה כהן שדואגות לעשות שמח בתקופת הקורונה, ומנעימות את הימים עם הקדשות שירים והמון שמחה. החגיגות יימשכו גם היום (חמישי) בשאר יישובי המועצה.

במועצה האזורית אשכול ערכו חגיגות מימונה בסגנון חיי הכפר. עגלת המימונה, מחוברת לטרקטור, נסעה ברחבי הישוב ישע ושימחה את התושבים שחגגו בתוך ביתם. בנוסף, הוציאו לדרך את תחרות המימונה, ובדף הפייסבוק של המועצה ביקשו מהתושבים לשלוח תמונות משולחנות החג. השולחן הכי יפה והכי צבעוני יזכה בפרס שווה. מטעם ראש המועצה נמסר: "היוזמות המקומיות והיצירתיות של תושבי אשכול לחגוג, למרות הכל ומבלי להפר את ההנחיות - מרגשות ומשמחות! גם בימים אלה אנו מוכיחים ומחזקים את מה שתמיד ידענו - אין על קהילת אשכול!".

תושבי קיבוץ יד מרדכי שבמועצה האזורית חוף אשקלון לא ויתרו גם הם על חגיגות המימונה, והרימו את המורל לתושבים תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תיקון לשוני
עמרי | 08:28   16.04.20